Očkování proti covidu v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 21:01

Očkování proti covidu v těhotenství

Ahoj holky jaký kdo máte a jak jste prožívali očkování v těhotenství? Jsem 26tt a furt nad tím přemýšlím jestli jít nebo ne moje gynekoložka mi to doporučuje a moje obvodní je zase úplně proti očkování ale mám strach já se léčím s cystou na mozku, chronickou migrénou s aurou a nedostatkem železa i mimo těhotenství a hlavně kvůli malýmu aby se pak něco nestalo ne třeba hned ale později díky za vaše názory :) :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
831
19.11.21 21:09

Jakékoli očkování v těhotenství nebo při kojení bych nepodstoupila. Nebyla jsem na covidu ani jako netěhotná. Nechápu jak to někdo jako lékař může doporučovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
19.11.21 21:13

Ja kojim 10 mesicniho a gynekolg mi take rekl at jdu. Pediatricka je proti, ale obecne proti ockovani, ale mam se rozhodnout sama, kojici se bezne ockuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10697
19.11.21 21:17

Ty mas takove zdravotni problemy a vazne jako uvazujes o ockovani? Jeste v tehotenstvi? Kdyz tak vahas, nechod.. Ber ohled na to dite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
19.11.21 21:24

Přijde mi to zbytečne aby ses očkovala. Teda pokud nikam nechodíš. Což do hospody asi ne. No a za chvíli se ti narodí mimco a předpokládám, že s ním v zimě taky nikam chodit nebudeš. Takže do jara máš času se rozhodnout. Určitě bych ti teď nehrotila. My jsme doma očkování a teď mám Covid a mám ho horší jak naše starší dcera neockovana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18721
19.11.21 21:26

No výrazně bezpečnější je pro tebe i pro dítě se naočkovat. Budeš rodit uprostřed pandemie s omezenými možnostmi jiných služeb.

Nechceš k tomu ještě mít covid a komplikace k němu.

vakcína je bezpečná i pro těhotné.

Jo a změň praktika -tvoje lékařka je nekompetentní a není schopná pracovat s medicínskámi informacemi založenými na důkazech. Tak jako idiotsky vyhodnocuje situaci okolo očkování, tak idiotsky může vyhodnocovat cokoliv jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 21:28

Byla sem během kojení - konzultace s pediatrem a mým gyndařem. Aj lékařka u samotného očkování doporučila během kojení. Ale během těhotenství by to třebas dětí lékařka nedoporučovala 🤷🏻‍♀️ Tohle je na tobě, musíš se sama za sebe rozhodnout :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
307
19.11.21 21:29

Takových debat je tu už víc. Najdi a pročti. Odepíši ti holky co by se nikdy očkovat nenechaly a i ty co jsou očkované a určitě by doporučily jako já. Rozhodnutí bude na tobě, jde o to zda věříš v nějaké konspirační teorie, nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
19.11.21 21:49

Jsem tehotna a nenechavam se ted ockovat. Mam k tomu teh. cukrovku a cholestazu (a X prasku denne), tak nemam duveru nechat do sebe davat jeste vakcinu. Kdyby se neco stalo prckovi, neodpustila bych si to.
Jestli se necham ockovat po porodu jako kojici, jeste uvidim na situaci.

Kazdy at si rozhodne podle sebe ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
19.11.21 22:05

Ahoj,
jsem ve 24.týdnu a mám stejné dilema.
Nejsem žádný ‘antivaxer’, kdybych nebyla těhotná, očkovat se jdu, ale podle mě by měly mít těhotné výjimku. Ten tlak, který je na nás vyvíjený, je příšerný. Mně 3 lékaři také očkování doporučili odložit až na dobu po porodu. (Zdůrazňuji, že doporučili, nikoli se jakkoli snažili změnit můj postoj k očkování - pouze pro rýpaly.)
Každopádně odpovědnost za rozhodnutí nechat se očkovat a případné komplikace pro miminko si vždy jako matky zodpovídáme samy. Žádný lékař si za to zodpovědnost nevezme. Štve mě, že si každý myslí, že to je jen o tom, že nepůjdeme do restaurace nebo na vlasy. Ale pozastavil se taky někdo nad tím, že si nedojdeme na předporodní kurz, na těhotenskou masáž, těhotenské focení nebo na pedikúru, když nám praskají paty pod tíhou těhotenských kil? Nemyslím si.

Tohle je situace naprosto na dvě věci.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
19.11.21 22:13

Jsem těhotná a nejdu. V těhotenství pomalu nesmíš nic jist a pít, ale koktejl klidně? Ani mě nehne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
19.11.21 22:14

Řešila jsem stejnou otázku, jestli jít nebo nejít. Po dlouhé úvaze a vyslechnutí názoru hodně odborníků jsem nakonec šla. První dávku jsem dostala ve 20tt, druhou ve 24tt. U všech lékařů jsem se setkala s tím, že mě potom chválili za to že jsem na očkování šla, včetně pediatra. Byli toho názoru že tím nechrání jen sebe, ale i své dítě a že je pro plod rozhodně menší riziko očkování než koronavirus prodělat. Před 5ti dny se nám narodila naprosto zdravá holčička a já teď jsem aspoň trochu klidnější, že má ode mě alespoň nějaké protilátky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4909
19.11.21 22:18

Hm, ročník 86, těhotná, na mimotělním oběhu. Ten plod asi taky není úplně happy z toho svinstva, co do ní teď rvou. Těžké rozhodování. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 22:18

Já jsem se v tehotenstvi také hrozně bála Covidu, ale teda ockovat bych se nenechala. Omezila jsem kontakty, nákupy atd. Kurz online. Byla jsem akorát na prohlídce porodnice. V porodnici nás všechny testovali a ti co měli Covid byli zvlášť. Měla jsem na tohle dobrou porodnici. Podařilo se mi tehotenstvi I porod preckat bez Covidu.

• Citovat
  • Nahlásit
LP4
196
19.11.21 22:42

Já byla v těhotenství na očkování. Bylo mi to doporučeno několika lékaři včetně porodnice a gynekolozky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat