Očkování proti encefalitidě v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 21:26
Očkování proti encefalitidě v těhotenství

Ahoj, nechala jsem se před otěhotněním očkovat vakcínou FSME-IMMUN, u dr. jsem říkala, že plánujeme a snažíme se o mimino, říkal, že je vše v pořádku, že to může naočkovat, vakcína prý nevadí.. Druhou dávku jsem dostala, již 4 dny po otěhotnění, ale to jsem samozřejmě nevěděla :(
Máte někdo zkušenost s touto vakcínou v těhotenství, nebo víte nějaké informace?
Zpětně bych si nejradši nafackovala a nenechala se očkovat :,( teď jsem v 8tt a trnu hrůzou..

Reakce:
Tejule
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 01.06.19 21:52

Já bych to probrala s gynekologem, ale myslím, že se vůbec nic nestane, je to v neziva vakcína, napiš na Sukl, tam by mohli vědět, ale co se stalo nedá se odestat, bylo to hodně v začátku, nehroutila bych se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 08:51

Určitě to gynekologovi řeknu, snad mé obavy vyvrátí.. Nicméně v přívalovém letáku vakcíny je napsáno, že těhotné očkovat pouze pokud je to nezbytné a je vysoké riziko nákazy. A je logické, že na těhotných vakcínu netestovali, proto neví, do jaké míry nebo jak vakcína ovlivní plod.

Váš příspěvek
Reklama