Očkování proti meningitidě B - ano či ne?

5880
6.5.16 20:28

Očkování proti meningitidě B - ano či ne?

Ahoj všechny! Zakládám tuto diskuzi, protože jsem rozpolcená. Před týdnem jsem u dr. v čekárně viděla letáček na očkování proti meningitidě B. Před třemi lety mi doporučovala očkování na meningokoky, ale B to nebylo, byly to ty ostatní a dle mapky, kterou má v čekárně, je tu nejrozšířenější právě B. Tak jsem ji nedávala, ale když je teď samostatná na B, tak přemýšlím, jestli dát nebo nedat. Když to člověk dostane, tak je zázrak pokud to přežije, na druhou stranu, není to jen další z farmaceutických tahačů peněz z lidí? Musí se dávat dvě vakcíny, jedna stojí 2 500 Kč, což není málo. samozřejmě lidský život stojí víc, to není přepočitatelné, ale spíš jak vysoké je riziko, že se něčím takovým děti nakazí? Fakt nevím. jaký máte názor, prosím? Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69305
6.5.16 20:37

Peníze jsou to poslední, ale je t nová vakcína, jsou na ni prudké reakce…já to zvažovala a rozhodla se, že ne. Prostě já osobně vyčkávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
6.5.16 20:40

@terinka4444

můžeš prosím napsat jaké jsou reakce? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5880
6.5.16 20:43

@terinka4444 taky by mě zajímalo. A to víte od doktora?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
6.5.16 20:54

Také o tom uvažuji. Takže za info budu ráda. Manžel prodělal těžký zápal mozkových blan, tedy mám ze všech podobných nemocí hrozný strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5880
6.5.16 20:58

@LennaZS já jako miminko právě měla meningoenecefalitidu. je zázrak, že jsem vyvázla bez následků. Možná s tím max. souvisí epilepsie, ale je stabilizovaná a žít se s tím dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
6.5.16 21:14

Nechala jsem dceru naockovat. Je to jedinne ockovani, na ktere zareagovala teplotou. K tomu bolest v miste vpichu a otok. Jako zdr. sestra jsem se s men. B setkala jen jednou, ta mlada holcina bude mit nasledky do konce zivota i pres rychlou dg. a vcas zahajenou lecbu. A my co jsme s ni prisli do kontaktu, tak hned se to resilo pres hygien. stanici a brali jsme ATB. Takze ja osobne jsem tohle ocko uvitala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
6.5.16 21:15

Četla jsme diskuze těch pár rodičů, co už bexsero dali, tohle je jen informace z příbalového letáka přímo bexsera, tohle jsou velmi časté reakce Poruchy příjmu potravy, ospalost, neobvyklý pláč, průjem, nevolnost, zvracení, vyrážka, horečka (38°C nebo vyšší), podrážděnost, malátnost, bolest hlavy, myalgie, artralgie

méně časté jsou ještě výživnější Záchvaty, včetně febrilních záchvatů, bledost, ekzém, kopřivka, horečka vyšší než 40°C

A to je to, co je uvedeno, co museli přiznat na příbalák. Já se prostě rozhodla, že tohle zatím podstupovat nee.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.16 21:21

Dávala jsem Bexsero malému v necelém roce první dávku a na rozdíl od vakcíny na zarděnky atd., po které má teď zvětšené uzliny v třísle, neměl na Bexsero reakci naprosto žádnou, tolik moje zkušenost. Proti rotavirům a pneumokokům jsem neočkovala, ale meningitidy se bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
6.5.16 21:21

Včera jsem touto vakcínou nechala naočkovat 17 letou dceru. Hned jak jsme došli domů, měla si vzít na doporučení lékařky Ibalgin, večer také. Teplotu nemá, ale bolí jí fakt hodně celá paže. Má menší otok a lehce červené kolem vpichu. Takže do školy dnes nešla. Syn 14 let byl naočkován tou druhou, kombinovanou a má zvýšenou teplotu a také bolest ruky, únavu. Každopádně i on dostane Béčkovou vakcínu. Jako 4 letá jsem měla meningitídu, jsem bez následků, ale lumbálku si tedy pamatuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
6.5.16 21:33

@Tofik velmi o tom uvažuji, už jsem i jednu diskuzi na bexsero zakladala. Mam jednu kamaradku co ho dala klukovi koelm 18m a bez reakce. Ja cekam, jelikoz dcera ma dost horecky k zubum tak cekam az vylezou bude chvili klid a pak bych ho chtela dat. Z meningitidy mam dost velkou hruzu. Neustale ale take hledam nove info :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5880
6.5.16 21:42

@Gepardice kolik dceři je? Mé dceři je 5 a synovi dva. Syn byl teda citlivý i na MMR, měl horečku jeden den. A za týden máme jet na dovču. Máme s tím radši počkat potom?

Jak dlouho trvala ta reakce? Den, dva, týden?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2916
6.5.16 21:44

@Gepardice mam dotaz, chci nechat naockovat dceru. Bude mit 4. Myslis, ze uz, nebo mam jeste pockat, az bude vetsi. Resila jsem s jeji detskou. Ale ona je takova mouchy sezerte si me. Moc toho neporadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5880
6.5.16 21:48

@saadet jo? Já nic nenašla. teda pravda, že jsem nehledala moc detailně a ne podle názvu vakcíny. Je to tady na emiminu, jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
6.5.16 21:50

@ejhle
nevím kde bydlíš, ale zeptej se v očkovacím centru, tam by ti mohli poradit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...