Očkování proti planým neštovicím, vedlejší účinky

1606
12.3.16 09:36

Očkování proti planým neštovicím, vedlejší účinkx

Ahoj, čeká mě očkování proti planým neštovicím. Mám z toho obavy, tak bych si ráda přečetla zkušenosti někoho z vás, kdo toto očkování podstoupil. Zda se vyskytly nežádoucí účinky, popřípadě jestli vás očkování uchránilo před nákazou při kontaktu. A taky jestli jste si je některá nechala naočkovat v době kojení. Dočetla jsem se, že kojení není kontraindikací k tomuto očkovaní, ale i tak bych ráda znala přímo zkušenost někoho, kdo to tak udělal. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10534
12.3.16 09:41

@tronelka Nemám zkušenost se samotnou vakcínou proti neštovicím, ale pediatr mi říkal v souvislosti s očkováním pro děti (Priorix Tetra místo Priorixu - tam jsou neštovice navíc k MMR), že po téhle vakcíně viděl ošklivé reakce, takže to dětem ani nedoporučuje.

Jinak teda já osobně bych bez opravdu zásadního důvodu do toho očkování nešla. Můžu se zeptat, proč se máš očkovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
12.3.16 09:43

Říká se, že i přes očkování lze pláně neštovice chytit, ale průběh je mírnější :think:, děti jsou ockovane, ve školce proběhla první vlna a zatím nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
12.3.16 09:44

@Slečna Ferka : obě děti mají tetru a musím zatukat, že reakce byla jen teplota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
845
12.3.16 09:46

Zkušenost nemam, ale ráda si také počtu protože sama jsem neštovice neměla a teď mám malé dítě a také na to pořád myslím co s tím a jak to řešit =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
12.3.16 10:06
@Slečna Ferka píše:
@tronelka Nemám zkušenost se samotnou vakcínou proti neštovicím, ale pediatr mi říkal v souvislosti s očkováním pro děti (Priorix Tetra místo Priorixu - tam jsou neštovice navíc k MMR), že po téhle vakcíně viděl ošklivé reakce, takže to dětem ani nedoporučuje.Jinak teda já osobně bych bez opravdu zásadního důvodu do toho očkování nešla. Můžu se zeptat, proč se máš očkovat?

Mam na mysli Varilix, jako mala jsem je neprodelala a vysetreni na protilatky mam negativni. Jsem na rodicaku a chteli bychom v brzske dobe jeste jedno dite. Bojim se, ze by me starsi mohl nakazit v tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
12.3.16 10:35
@Tesii píše:
Zkušenost nemam, ale ráda si také počtu protože sama jsem neštovice neměla a teď mám malé dítě a také na to pořád myslím co s tím a jak to řešit =)

Presne tak, ja to nejdriv resila jen v souvislosti s dalsim tehotenstvi. Ale pote, co jsem se docetla o prubehu u dospelych, ocko asi chci i kdyby uz 2he mimco neplanovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
12.3.16 11:04

@tronelka Nechala jsem se očkovat v době, když bylo mladší dceři 33 měsíců. V té době jsem jí ještě kojila, ale protože mě doktorka přesvědčovala, že mi propadá očk. proti tetanu, tak mě rovnou naočkuje i tím, že to nevadí, tak jsem raději ze dne na den přestala kojit. Reakci jsem poprvé neměla žádnou. Za několik měsíců jsem šla na přeočkování a to mi pak bylo dost mizerně, hrozně mě bolela hlava, přirovnala bych to stavu při chřipce.
Dcery jsem také nechala naočkovat. Starší současně s vakcínou proti žloutence A, protože měla mít v té době přeočkování a MUDr. nám to sama navrhla, že to je naopak pro organismus lepší píchnout v jeden den. Byla jsem očkování neznalá a plně MUDr. důvěřovala :zed:. Kdybych vědělo to, co vím teď, tak bych to nikdy nepřipustila. Jsem přesvědčená, že díky tomu má dcera autoimunitní onemocnění.
Obě dostaly jen jednu dávku ( v té době se tak očkovalo ) a obě neštovicemi ve školce onemocněly. Měly však mírný průběh. Mě očkování před nákazou ochránilo, takže pro dospělého to má asi smysl.
Syna nechám očkovat jen povinnými vakcínami a i to hodně zvažuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58587
12.3.16 12:03

@tronelka zvažovala jsem pro staršího kluka, nakonec neštovice chytl sám, takže k tomu nedošlo (dala bych to kolem 10 roku věku). co se týče tebe, kámoška se nechala očkovat, měla vysoké horečky. Ale když mladší neštovice domu donesl, byla v pohodě, nic nechytla. Vím, že toto očko není 100% ochranou, ale většinou je poté mnohem mírnější průběh. V průběhu kojení bych neočkovala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
12.3.16 21:03

Manžel toto očkování podstoupil (po narození dětí), doporučila nám ho naše dětská (ani nevím, jak jsme se na to dostali), s tím, že obzvlášť tatínkové tu reakci mají dost ošklivou.
Co se týče nežádoucích účinků, tak ty tuším neměl žádné.
Co se týče ochrany, tak jsem přesvědčena, že mu to hodně po mohlo a rozhodně to nebyly vyhozené peníze.
Straší přinesla ze školky dost ošlivou versi neštovic, během jednoho týdne je chytily jak všechny 3 děti z našeho domu, coo tam do školky chodily, tak i naše mladší (asi 2 dny po starší), která do školky ještě ani nechodila.
Naše mladší a soused skončili na antivirotikách (a že je naše Dr. běžně nedává), ty další 2 děti to zvládly i bez nich.
Já jsem neměla problém žádný (kdysi jsem prý měla i pásová opar), manžel měl 14 dní od prvních příznaků té starší 2 dny vysokou teplotu bez jakýchkoliv jiných příznaků. A pak byl úplně v pohodě.
Tenkrát mu bylo řečeno, že mohl mít pásový opar bez jakýchkoliv pupínků. :nevim:
Pokud to tak bylo, tak si nedovedu představit, jak by dopadl, kdyby žádné očkování neměl. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
12.3.16 23:56

vedlejší účinky

Jen málo dospělých se očkuje proti neštovicím - zatím, proto určitě nebudou k dispozici statistická data od tisíců očkovanců. Pokud Vám to pomůže od strachu, pak reakce nejsou vysoké nedávno se očkoval jeden známý - 30 let a zcela bez reakce. Plané neštovice jsou obecně považovány za banální nemoc, není to pravda je to hnusná a nepříjemná choroba mnoho dětí má vysoké horečky. Rozhodně doporučuji očkovat. Priorix tetra je při první dávce nic moc, protože děti mají silné reakce, takže je lepší dát první dávku neštovic odděleně je to i levnější a reakce jsou nižší.
V druhé dávce se už bát nemusíte, pokud si připlatíte ušetříte dítěti jednu injekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
13.3.16 12:31
@martina.se @Brontik Dekuji za reakci :kytka:
@Josef44 píše:
Jen málo dospělých se očkuje proti neštovicím - zatím, proto určitě nebudou k dispozici statistická data od tisíců očkovanců. Pokud Vám to pomůže od strachu, pak reakce nejsou vysoké nedávno se očkoval jeden známý - 30 let a zcela bez reakce. Plané neštovice jsou obecně považovány za banální nemoc, není to pravda je to hnusná a nepříjemná choroba mnoho dětí má vysoké horečky. Rozhodně doporučuji očkovat. Priorix tetra je při první dávce nic moc, protože děti mají silné reakce, takže je lepší dát první dávku neštovic odděleně je to i levnější a reakce jsou nižší.
V druhé dávce se už bát nemusíte, pokud si připlatíte ušetříte dítěti jednu injekci.

Dekuji za reakci. Chapu to dobre, ze jste i pro ockovani deti? Ja prave u syna nevim, premyslela jsem, ze bych ho pripadne naockovala az pred pubertou, kdyby je do te doby nechytl. Prece jen by mel po nemoci predpoklad celozivotni imunity a nemusel pak v dospelosti myslet na preockovani kazdych 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58587
13.3.16 14:10
@tronelka píše:
@martina.se @Brontik Dekuji za reakci :kytka:Dekuji za reakci. Chapu to dobre, ze jste i pro ockovani deti? Ja prave u syna nevim, premyslela jsem, ze bych ho pripadne naockovala az pred pubertou, kdyby je do te doby nechytl. Prece jen by mel po nemoci predpoklad celozivotni imunity a nemusel pak v dospelosti myslet na preockovani kazdych 10 let.

přesně takhle jsem uvažovala u syna já, pokud by to do cca 10ti nechytl, nechala bych ho přeočkovat.. nakonec chytl, když mu bylo 6, těsně před nástupem do školy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
13.3.16 23:37

očkování dětí proti neštovicím

No podívejte, jestli jsem já pro nebo ne záleží na Vás. Já jsem své děti očkovat proti neštovicím nechal. Ty důvody byly 3, jednak se děti vyhnou velmi nepříjemnému onemocnění a jednak vakcinační virus není tak agresivní a teoreticky omezíte výskyt pásového oparu ve vyšším věku.(můj otec téměř oslepnul na jedno oko na následky pásového oparu) a navíc proti neštovicím se očkují všechny děti v USA jedná se tedy o vakcinu, která je podávána celé 300 milionové populaci, vakcína rozhodně nebude nijak problémová. O obecných rizikách očkování v tomto případě nemá smysl uvažovat, protože prodělání neštovic je řádově rizikovější než očkování. Jedno dítě jsem očkoval ve 4 kombinaci a druhé samostatně neštovice. U samostatného očkování neštovic bylo dítě při obou dávkách bez reakce. U priorixu byla horečka po první dávce, 2 dávka už také bez reakce. Někdo dává jen jednu dávku s rizikem slabých neštovic po expozici. Toto očkování je dobré v tom, že skutečně zabrání nemoci, kterou jinak dítě vcelku jistě dostane, je ovšem finančně náročné, třeba u VZP je proto výhodné dát druhou dávku až v dalším roce pokud již dítě nečerpá příspěvek na jiné speciálním programem nehrazené očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
13.3.16 23:45

A neni lepsi nechat deti neockovane? Za me je teda lepsi, kdyby si nemoc prodelaly a mely dozivotni imunitu. Ockovani by je ochranilo na jak dlouho?
No a rozhodne bych se nenechala naockovat nicim pri kojeni! Berte to tak, ze pri kojeni by se nemely leky apod. Vite jake je slozeni te vakciny? Podle me v tom nejake sra.ky budou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama