OČKOVÁNÍ PROTI RAKOVINĚ DĚLOŽ ČÍPKU

287
3.2.07 13:34

OČKOVÁNÍ PROTI RAKOVINĚ DĚLOŽ ČÍPKU

Ahoj holky,
dostala jsem o tom nějaké info u mého gynekologa, ještě bych spadala do lhůty na toto očkování, provádí se do 26ti let.. stojí to ale 3,5 tisíce. vim, že je dost krátkozraké nejít tam kvůli penězům ale u mně je to teď tak. Přispívá na to nějaká pojišťovna? Je to očkování účinné? Tuším, že je to celé v začátcích.. byla jste některá na něm?
Obecně - co říkate… toto očkování ano , či ne?

Moc děkuju za reakce!
pa Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10766
3.2.07 13:58

Ahoj Nenicko,
ja bych do toho sla (kdyby se mne to ockovani tykalo).
plusy jsou zrejme uz ted a negativa ti v soucasne chvili nerekne nikdo na svete - cekat deset let az se bude aspon neco vedet ty nemuzes, tak bych to neresila.
s temi penezi - no je to fakt dost - a pokud se nepletu - cca 3,5 tisice je za jednu davku . a davky jsou tri. osobne bych do toho zaangazovala rodinu - stejne nam davaji ruzne darky - a tohle by povazovali za dobry darek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
3.2.07 14:05

Já myslela, že se má očkovat před začátkem pohlavního života. Ne že bych o tom uvažovala, ale moc jsem o tom neslyšela, tak by mě nějaké informace zajímaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
3.2.07 14:07

Nenicko, mam dojem, ze toto ockovani je po zahajeni sexualniho zivota jen malo ucinne… Navic uz mas dite…
Zjisti si vic informaci, nez se rozhodnes, aby to nebylo zbytecne.

Jinak to povazuji za velmi uzitecnou vec, rada bych nechala obe sve holky jednou naockovat… Ale na to mame jeste hezkych par let cas.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
3.2.07 14:19

Ja jsem ted byla na gynde a bavily se o tom sestricka s doktorkou v ordinaci a ne zrovna moc pozitivne. Pry ani to ockovani nezajisti 100% ochranu proti rakovine, tak nevim.

Vic o tom nevim. Ja osobne bych tolik penez ve svem veku uz do takoveho ockovani neinvestovala a u dcery se rozhodnu az to bude aktualni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
3.2.07 19:30

Ahoj,
ja bych do toho sla, kdyby se me to tykalo!
100% te to nechrani pred HPV, je jich totiz vice druhu, ale proti tem „nejzakernejsim“ chrani, navic hodne tu vakcinu vychvaluji (samozrejme muze to byt jen marketing farmaceutickych firem). Cele ockovani stoji od 10 -13 tisic,jak kde.
Doporucuje se sice ockovani pred zacatkem sexualniho zivota, protoze viry HPV se prenaseji hlavne stykem. Pokud jsi ale zdrava, cytologii mas v poradku, tak do toho jdi.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
3.2.07 19:42

Přesně, jak tady holky píšou, celková cena za 3 dávky je 10 tisíc korun. Ptala jsem se na to sestřičky na gynekologii a opravdu nemá smysl se očkovat, pokud již žena zahájila sexuální život a o to víc, pokud má dítě. Holčičce bych to určitě zaplatila, u nás velkejch holek už to nemá smysl. Navíc, pokud chodí žena na pravidelné gynekologické prohlídky případné problémy jsou odhaleny v době, kdy stačí malý chirurgický zákrok. Nicméně ženě, která vakcínu chce jí lékař píchne v jakémkoliv věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.2.07 19:55
Pavlička píše:
Navíc, pokud chodí žena na pravidelné gynekologické prohlídky případné problémy jsou odhaleny v době, kdy stačí malý chirurgický zákrok.

Tak tohle bych netvrdila zas tak jistě…Na prohlídky chodím pravidelně. co pravidelně, na gyndě jsem co chvíli, resp. před otěhotněním jsem tam byla aspoň jednou měsíčně. Dr mi dovnitř zrcátky koukala co chvíli. Cytolku jsem měla dělanou krátce před zákrokem s výsledkem v pořádku. Do nemocnice mě dr poslala na mé naléhání. měla jsem neustálé potíže a nakonec jsem si něco našla, co mi v pořádku nepřišlo. Tak aby na to koukli ap řípadně to odstranili. Prý panenská blána! Ha. Kondylomy. Fajn, to se dr zmýlila v úsudku. Jenže při prohlídce jsem měla možnost koukat na televizi, kde se ukazovalo, co dr prohlíží a jen natočil tu kamerku do oněch míst, i já viděla, že tam je cosi, co tam nemá co dělat. A byla hned plánovaná operace čípku. Kdybych se tam nevnutila, rozvinulo by se to v rakovinu. Kdybych se tam nevnutila, kdoví, kdy by se to zjistilo, protože bych neměnila dr.

Druhá věc je, nevím, ale už to docela probělho. Nejsou až tak akreditované laboratoře, resp. ne každá má stejnou úroveň a tak se ti u stejného vzorku může stát, že v každé laborce to vyhodnotí jinak a chyba je na světě. Že to nemusí být jen o doktorovi.

Ale jinak souhlasím, že prevence je základ. Ne, že jako jedna paní nechodila na kontrolu nic. V těhotenství šla a ve 28tt jí museli císařem ukončit těhu, protože měla rakovinu a přišla o celej vnitřek. Protože nechodila na kontroly.

Samo, že to očkování není 100%, ale to není žádné.

Takže to bylo jen pro upřesnění.

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
3.2.07 20:35

Gábinko, já jsem to nemyslela nijak blbě, jen jsem se o tu vakcínu taky zajímala, víceméně na popud manžela, když byl se mnou na kontrole na gynekologii a viděl tam velikánkánskej billboard s tímto nápisem. Tak mi říkal, ať se na to zeptám sestřičky, tak mi to takhle vysvětlila a pak jsem i na idnes.cz, našla o této problematice článek. Nijak to nepodceňuju, nicméně moje sestra na kondylomata trpí a tý jsem to furt vnucovala, že má k tomu větší dispozice, než kdo jinej, ale moje sestra je můj opak, řekla, že na to kašle, že je to moc peněz…no tak to je každýho věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.2.07 20:54

Pavličko ať sestra zkusí, pokud s tím už zkušenost nemá, Tea Tree Oil. V těhu se mi kondylomy zas objevily, vyhrožovali mi císařem. Moje dr mi poradila se tím mazat a ono se to výrazně zlepšilo. Docela jse mto našla i jako jeden ze způsobů ošetřování, předcházení až léčby na stránkách www.hpvinfo.cz .

Mmch sama zatím taky nevím a uvidím…

Jen tak mimo:)

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
3.2.07 21:02

Jsi hodná a děkuji za radu, já můžu např. doporučit Tobě španělský výrobek EPIGEN - je tam napsáno, že je na genitální opary i na kondylomata, já zase často trpěla a trpím na opary, je to sprej cca 100 ml - stojí teda asi kolem 300 Kč, ale pomáhá to (je absolutně bez vůně a nepálí). Je to přípravek na bázi rostlinek. Tea tree používám já na ty svoje opary a faktem je, že je to báječná věc skoro na všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.2.09 13:13

Dneska u nás doma opět přišlo na přetřes očkování proti rakovině děložního čípku.
Je mi 25, jsem vdaná, bezdětná…chtěla jsem se optat, jesli si myslíte, že toto očkování má pro mě smysl…?
Také jsem na webu cervarix.cz četla, že účinná ochrana po očkování je asi 5,5 roku…To by teda celé očkování cca za 10 tisíc skoro nemělo smysl… 8O
Co si o tom, prosím, myslíte?

Díky a pěkný den

zaara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.2.09 13:34

zaaro já se na to nakoenc vyprdnu a pro sebe to nedam. Je to na trhu chvíli, takže moc info a zkušeností moc není. Takže to zvažuju pro holky. Tam je to aktuální v případě té starší nejdřív za 5let, do té doby bude víc info, víc možností…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.2.09 13:53

Gabinko!

Díky za odpověď. Já jsem o tom dost přemýšlela, ale nakonec věta, že účinna ochrana je 5,5 roku, mě asi taky přesvědčila…

Akorát mám 15letou sestřuli, tak jsem přemýšlela i o ní…ale asi to zatím taky nemá smysl.

Trošku mi to teď přijde jako reklama farmaceutických firem…protože o době účinnosti není na letácích ani slovo.

zaara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.2.09 14:05

tak u sestry by to smysl mít mohlo (největší má hlavně před tím zahájením ohl. života). Navíc se dávají celkem 3 dávky, já myslim, že to udávaj jako minimální dobu. Víc udat asi nemůžou, bo musej počkat na zkušenosti - to je jako se vším ostatním. Třeba tetanovka se dřív dávala po 10letech, te´d po 15 pro velkou proočkovanost…tož tam bych to viděla jako že to řekne čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama