Očkování proti rakovině děložního čípku a první menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kata002
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 07:28
Očkování proti rakovině děložního čípku a první menstruace

Ahoj holky, měla bych takový dotaz. Dcera byla ve 13 letech očkovaná proti rakovině děložního čípku vakcínou Cervarix. V té době ještě neměla menstruaci, ale nemá ji stále. Je jí 14. Není možné, že by to očkování nástup první menstruace nějak ovlivnilo? Měl někdo naočkovanou dceru bez menstruace a pak normálně nastoupila? Moc děkuji za reakce.

Přečtěte si článek: Rakovina děložního čípku

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 07:38

Jo, já to měla stejně jako tvoje dcera. Kámoška menstruaci dostala v 16 :nevim:

Kata002
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 07:45
@Anonymní píše:
Jo, já to měla stejně jako tvoje dcera. Kámoška menstruaci dostala v 16 :nevim:

a ty jsi to dostala tedy ve 14 po té vakcinaci?

Ctzona
Kecalka 138 příspěvků 04.12.18 07:48
@Kata002 píše:
Ahoj holky, měla bych takový dotaz. Dcera byla ve 13 letech očkovaná proti rakovině děložního čípku vakcínou Cervarix. V té době ještě neměla menstruaci, ale nemá ji stále. Je jí 14. Není možné, že by to očkování nástup první menstruace nějak ovlivnilo? Měl někdo naočkovanou dceru bez menstruace a pak normálně nastoupila? Moc děkuji za reakce.

Moje známá mi taky říkala, že vakcína Cervarix její dceři zablokovala nástup první menstruace a muselo se to pak řešit hormonálně. Nemít první menstruaci ve 14 letech, to už je dost problém, nějako vážnou příčinu to mít bude, ale je otázka, jestli je to tím očkováním, nebo něčím jiným.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 07:49

@Kata002 ano, čtvrt roku po 14

Kata002
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 07:52
@Anonymní píše:
@Kata002 ano, čtvrt roku po 14

Děkuji za uklidnění. :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 07:57

@Kata002 :) určitě jí dorazí, je to individuální, jak jsem psala, kámoška to dostala v 16,5, už byla dost nervózní, ale ona je taky dost drobná, tak to možná mělo souvislost s tím.

Kata002
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 08:02

no je pravda, že se začala „vyvíjet“ trošku později…ale teď si myslím, že už je z ní celkem ženská, tak snad bude vše v pořádku :-)

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 8623 příspěvků 04.12.18 08:08
@Kata002 píše:

A jak souvisi ockovani proti virum s hormonalnim vyvojem zeny? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 08:13

Za mne ještě tohle očkování nebylo a první MS jsem dostala až v šestnácti. Osobně si myslím, že nástup MS s tím očkováním souviset nebude.

Kata002
Nováček 8 příspěvků 04.12.18 08:14

No to nevím, nejsem lékařka :-)…jen jsem četla o případu, kdy po očkování dívce přestaly fungovat vaječníky a také nějací lékaři psali o možnosti poruchy menstruačního cyklu po tomto očkování…ale jak říkám, nejsem lékařka, tak jsem se chtěla spíše uklidnit, že bude vše ok.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 04.12.18 08:20

@Ctzona nemít první ms ve 14 je už problém? 8o 8o mazec co dneska někdo vyplodí.. :think:

Lekninka91
Extra třída :D 10698 příspěvků 04.12.18 08:55
@Ctzona píše:
Moje známá mi taky říkala, že vakcína Cervarix její dceři zablokovala nástup první menstruace a muselo se to pak řešit hormonálně. Nemít první menstruaci ve 14 letech, to už je dost problém, nějako vážnou příčinu to mít bude, ale je otázka, jestli je to tím očkováním, nebo něčím jiným.

Dobrej blábol :palec:

Váš příspěvek
Reklama