Očkování proti rakovině děložního čípku u 13leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
G.a.b.c.a20
Kecalka 420 příspěvků 09.02.19 09:43
Očkování proti rakovině děložního čípku u 13ti leté

Zdravím, zapoměla jsem se na to svého gynekologa zeptat tak mě napadlo zeptat se tady vás :-).. Jak je to prosím s očkováním proti rakovině děložního čípku? Vím že se očkuje od 13ti let ale slyšela jsem že je víc druhů vakcín ( jedna levnější a druhá dražší) mamka chce nechat očkovat sestru tak zjišťuji co nejvíc informací.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Káťa19
Echt Kelišová 8887 příspěvků 18 inzerátů 09.02.19 09:52

@G.a.b.c.a20 neockujte jí, má to hrozně moc vedlejších účinků, v zahraničí se ozývají ženy, že jsou neplodné :,(

http://rozalio.cz/…m-je-problem

https://www.vitalia.cz/…-nebezpecne/

warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 09.02.19 09:53

Ja jsem na to tema slysela, ze nejnovejsi studie dokazuji skodlivost toho ockovani.

G.a.b.c.a20
Kecalka 420 příspěvků 09.02.19 09:54

@Káťa19 vážně?? Články si určitě přečtu, děkuji.

michaela1310
Kecalka 424 příspěvků 09.02.19 09:55

Za mě Gardasil 9, nechala jsem se jím naočkovat až už bylo pozdě, chytla jsem HPV typ 16 ve 23 letech a byla dvakrát na konizaci, po očkování už vše dobré. Mamka mě bohužel naočkovat nenechala tehdy 8o Jo a mimochodem teď je mi 27 a za 9týdnů rodím takže na bláboly že jsou ženy neplodné bych nedala

Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 09.02.19 10:00

@G.a.b.c.a20 mám kamarádku, co to očkování pod vlivem mediální masáže ma cca od 15ti. Ma hpv, prý to očkování bylo jen na pár typů. Nešla bych do toho, jedno z mála očkování, kde věřím, že jde jen o peníze

warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 09.02.19 10:01
@michaela1310 píše:
Za mě Gardasil 9, nechala jsem se jím naočkovat až už bylo pozdě, chytla jsem HPV typ 16 ve 23 letech a byla dvakrát na konizaci, po očkování už vše dobré. Mamka mě bohužel naočkovat nenechala tehdy 8o Jo a mimochodem teď je mi 27 a za 9týdnů rodím takže na bláboly že jsou ženy neplodné bych nedala

tak ona samozrejme neni neplodna kazda, ze? Staci, ze se to riziko zvysi.

Papiloma virus v sobe nosi vetsina populace, nejak nevidim v tom az takovy prinos. Sama naockovana nejsem. Ja svoji dcerku naockovat nenecham.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 10:03

@G.a.b.c.a20 tohle je fakt těžké rozhodnutí. Za mě očkování začínalo a stálo tolik, že si to mamka nemohla dovolit. Já prodělala ve dvaceti rakovinu děložního čípku, naštěstí podchycena včas. Od té doby jsem pravidelně kontrolovaná a zatím přes deset let dobré. V těhotenství se mi objevily ve velkém genitální bradavice, kvůli kterým jsem rodila sekcí a odstraňovali mi je. O jizvě po sekci jsem nevěděla za čtrnáct dní, po bradavicích jsem rány léčila dva měsíce. Teď čekáme druhé dítě a potom jde děloha okamžitě ven, dál už neriskuji. Kdybych byla naočkovaná, ani jeden z těhle trablů by se mě netýkal :nevim:

Káťa19
Echt Kelišová 8887 příspěvků 18 inzerátů 09.02.19 10:03
@warita píše:
tak ona samozrejme neni neplodna kazda, ze? Staci, ze se to riziko zvysi.Papiloma virus v sobe nosi vetsina populace, nejak nevidim v tom az takovy prinos. Sama naockovana nejsem. Ja svoji dcerku naockovat nenecham.

přesně tak :? taky dceru nenechám

Káťa19
Echt Kelišová 8887 příspěvků 18 inzerátů 09.02.19 10:05
@Anonymní píše:
@G.a.b.c.a20 tohle je fakt těžké rozhodnutí. Za mě očkování začínalo a stálo tolik, že si to mamka nemohla dovolit. Já prodělala ve dvaceti rakovinu děložního čípku, naštěstí podchycena včas. Od té doby jsem pravidelně kontrolovaná a zatím přes deset let dobré. V těhotenství se mi objevily ve velkém genitální bradavice, kvůli kterým jsem rodila sekcí a odstraňovali mi je. O jizvě po sekci jsem nevěděla za čtrnáct dní, po bradavicích jsem rány léčila dva měsíce. Teď čekáme druhé dítě a potom jde děloha okamžitě ven, dál už neriskuji. Kdybych byla naočkovaná, ani jeden z těhle trablů by se mě netýkal :nevim:

to přece nemůžeš vědět, víš, kolik druhů těch virů je?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 10:10

@Káťa19 vím a taky vím, že proti těmto dvoum, které mám já, očkování bohužel existuje. Vím, že je i spousta dalších, ale věř, že když to ve dvaceti oznámí, že máš rakovinu a čekáš měsíc na výsledky operace, udělala bys vše pro to, aby jsi si tím podruhé neprošla.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 09.02.19 10:10

Tohle je jedno z mala ockovani, ktere bych nedala. Ono u kazde vakciny jde o porovnani profit vs. riziko NU, ale u tehle mi riziko prijde moc vysoke.

G.a.b.c.a20
Kecalka 420 příspěvků 09.02.19 10:12

Děkuji za každý názor..

dickys
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 09.02.19 10:28

K té plodnosti… Já jsem se nechala naočkovat asi ve 20 (no trochu pozdě, ale co už) a mám 2 děti, jedno na první stouch a druhé 3.cyklus při kojení. Kamarádka též očkovaná čeká teď druhé dítě, obě na první pokus. Já teda dceru naočkovat dám.

Jagwa
Kecalka 299 příspěvků 09.02.19 10:37
@michaela1310 píše:
Za mě Gardasil 9, nechala jsem se jím naočkovat až už bylo pozdě, chytla jsem HPV typ 16 ve 23 letech a byla dvakrát na konizaci, po očkování už vše dobré. Mamka mě bohužel naočkovat nenechala tehdy 8o Jo a mimochodem teď je mi 27 a za 9týdnů rodím takže na bláboly že jsou ženy neplodné bych nedala

Tehdy ty vakcíny ještě neexistovaly. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >