Očkování proti rakovině děložního čípku v 35 letech

Anonymní
12.6.13 20:32

Očkování proti rakovině děložního čípku v 35 letech

Omlouvam se za anonym..
Rada bych se nechala naockovat proti rakovině děložního čípku, ale nevim jestli je to ve veku 35 let mozné - zda to je vubec účinné.
Důvodem je to, ze muj přítel mel v mladi velky počet sexuálních partnerek. Promiskuitni partnerova minulost ma dle lékařů zásadní vliv na toto onemocnění.
Dekuji za radu a nazory a prosim nereste zde duvod proc chci naockovat a ze se choval přítel v mladi blbe. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
sophinka1
12.6.13 20:37

Chtela jsem naockovat dcery kvuli rodinnemu zatizeni. Sestrenka me vyvedla z omylu. Pry je to neberpecne-posilala mi spoustu odkazu.

• Citovat
  • Nahlásit
1114
12.6.13 20:37

Já spíš nechápu, proč to píšeš anonymně. nezdá se mi, že by to byla nějaká ostuda.
já jsem naočkovaná od 13 let. nejlepší je naočkovat před tím než začneš sexuálně žít. ale já myslím, že to jde i ve tvém věku. zeptej se gynekologa, ten ti poradí nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
12.6.13 20:38

Nenechala bych se, i kdyz pokud nemas HPV, mozne to je v jakemmoli veku. Ale HPV je vir a to, co se ted ockuje jednak nejsou ty nejcastejsi druhy a druhak je to vir a viry se meni a co naockujes dnes uz zitra neplati. Na rizika ockovani nehlede. Takhle mi ocko vysvetlila moje mudra. Za coz si ji moc vazim, protoze jako jedna z mala rika skutecna fakta a nehoni body od vyrobce. Rikala, ze ani dite by naockovat nenechala. Tak jsem si sehnala letak od vakciny Cervarix a nestacila jsem se divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:42

Anonymne proto, ze se stydím, ze muj partner byl takovy chlívak.. a hodne lidi me tu zná, nechci aby si na me ukazovali prstem..:-( toho jsem se bala, ze uz je na očkováni pozde.. Jednu jeho bývalou postelovou zalezitost znam a ta zrovna rakovinu děložního čípku ma:-((( Tak mam strach..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:43

@Háta_x

Prosim te a jak zjistím jestli mam HPV? To mne udělají na gynde testy?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:44

@Háta_x

Jinak o tech nežádoucích účincích jsem uz cetla a opravdu dost sila..

• Citovat
  • Nahlásit
Everyone
12.6.13 20:45
@Anonymní píše:
Omlouvam se za anonym..
Rada bych se nechala naockovat proti rakovině děložního čípku, ale nevim jestli je to ve veku 35 let mozné - zda to je vubec účinné.
Důvodem je to, ze muj přítel mel v mladi velky počet sexuálních partnerek. Promiskuitni partnerova minulost ma dle lékařů zásadní vliv na toto onemocnění.
Dekuji za radu a nazory a prosim nereste zde duvod proc chci naockovat a ze se choval přítel v mladi blbe. Dekuji.

Kamaradka naockovana byla a presto pak dostala nabeh rakoviny. Navic ockovani chrani jen pred nekolika druhy viru, t.j. Neni stoprocentni. Proto myslim, ze kondom by byl jistejsi

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 20:50

@Martina.ova

Aha, tak to je blby. Pokud to neni 100%, tak to je zly. Jinak s partnerem uz jsem 2 roky a s kondomem s nim spat nechci. A pry kondom pred HPV stejne neochrání:-(

• Citovat
  • Nahlásit
7576
12.6.13 20:51

Mudra mi v ramci preventivnich prohlidek nechava delat i testy na HPV, standardne se nedelaji.

@Anonymní píše:
@Háta_xProsim te a jak zjistím jestli mam HPV? To mne udělají na gynde testy?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2973
12.6.13 20:52

Ahoj, já jsem se na to ptala po tom, co diagnostikovali karcinom děložního čípku ségře ve 29 letech a o pár let později mámě… doktor mi na to řekl, že v tom nevidí moc velký smysl v mém věku, bylo mi tehdy 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
12.6.13 20:53

Ahojky, já napíši k tomuto tématu toto-máme hrozně dobrého známého a ten je primařem gynekologie a říkal, že to rozhodně doporučuje, ale je to opodstatněné hlavně pro děvčata, která ještě nezapočala pohlavní život. Protože jakmile se nakazíš za život papilomavirem HPV, tak je ti už potom nějaké očkování k ničemu. A což si troufám říct, že tvuj přítel ho klidně muže mít -jelikož žil promiskuitně-jak sama píšeš. A pokud ho bude mít přítel, tak ti ho předá.
Já to tet právě řeším aktuálně, jelikož mám dceru ve věku, kdy očkování hradí pojištovna. Kdybych to propásla, tak pak už to musím hradit z vlastní kapsy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
12.6.13 20:56
@Anonymní píše:
Anonymne proto, ze se stydím, ze muj partner byl takovy chlívak.. a hodne lidi me tu zná, nechci aby si na me ukazovali prstem..:-( toho jsem se bala, ze uz je na očkováni pozde.. Jednu jeho bývalou postelovou zalezitost znam a ta zrovna rakovinu děložního čípku ma:-((( Tak mam strach..

pozdě určitě není, tuším že některá z vakcín je až do 45ti let. A nechrání jen proti rak. děložního čípku, ale i proti jiným druhům. Také mám v plánu očkování, jen co přestanu kojit, je mi 32. Zkus se poptat na více místech a rozhodneš se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
12.6.13 20:57

Tak to už nic neřeš, když už jste spolu dva roky-jestli ho má, tak ty už dávno taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.13 21:00

Já i moje kamarádky navštěvujeme kliniku kvůli děložnímu čípku… kamarádce to naočkovali ve 20 letech, udělali konizaci s tím, že to pak bude v pořádku a teď po 3 letech na konizaci šla znovu v ještě horším stádiu. Druhé kamarádce to naočkovali taky a stejně pak musela ležet v nemocnici, protože tam měla rakovinové buňky a dávali jí chemo (tak mi to teda aspoň řekla). Já tam mám nález nyní (jsem 7 měsíců po císaři) a mám tam předrakovinové lehké změny. Prý mě budou hlídat. Očkování mi dr rovnou omítl dát, protože když už se to dává tak jen do 25 let a mě už bylo… stejně bych to nechtěla, když vidím že to je k ničemu. Kamarádka jen potom pokaždý blila jak alík. Asi to opravdu má cenu jen vtom věku, kdy holky nežijí sexulním životem, nebrali antikocepci a je jim do 15 let.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat