Očkování proti rotavirům ano či ne?

27.1.20 21:22

Očkování proti rotavirům ano či ne?

Ahoj, potřebovala bych radu. Dáváte mimčům očkování proti rotavirům?? Nějak se nemůžeme rozhodnout zda ho malé dát či ne. Rozhodně chceme dát Prevenar, ale u těch rotavirů se nějak nemůžeme rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

695
27.1.20 21:24

Nedávám žádné nepovinné. Malá by ho ani dostat teď nemohla kvůli nachlazení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7117
27.1.20 21:27

Moje děti ho mají obě. Dcera tedy ještě ne doočkované, chybí jí poslední dávka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263

Ne. Přijde mi zbytečné, je účinné do docela nízkého věku. Jediné z nepovinných co dám, bude klíšťová encefalitida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

První syn s rotaviry skončil v roce v nemocnici, u druhého dítěte jsme tomu ockovanim předešly… Za mne ano a potřetí dám určitě též. Tu nemocnici zažít nechceš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 21:28

Ahoj. My uvažovali, ale nakonec po konzultaci s pediatrou jsme dali jen hexu.

• Nahlásit
  • Citovat
192
27.1.20 21:31

Ptala jsem se doktora, co mají jeho děti, když jsem se rozhodovala a rotaviry nemají, ale pneumokoky jo. Že průběh těch nemocí je často dost drastický a není to třeba. Tak máme ty povinné + pneumokoky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11219
27.1.20 21:33

Ne, v 1. roce nedávám žádné nepovinné a když už bych něco měla dát, tak o rotavirech bych ani nepřemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12436
27.1.20 21:42

Ano, dala jsem je oběma dětem a jsem ráda. Proběhla tu infekce, všechny děti nakažené, některé v nemocnici a naše holky nic. Kdyby to chytla mladší nedonošená, tak by to byl dost průšvih.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
27.1.20 21:42

Z nepovinných jsme dali pneumokoka a chystáme se na meningokoka a klíšťovou, nic jiného dávat nebudeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
646
27.1.20 21:43

Dala jsem obema detem, a dala bych i tretimu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 21:55

Dávala jsem obou dětem. Dávám ještě pneumokoky a staršímu teď očkuju meningokoka.

U rotaviru jsem zvážila závažnost nemoci a její nebezpečnost u malých dětí, prodiskutovala s doktorkou a pak jsme s manželem rozhodli, že do toho půjdeme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5453
27.1.20 21:55

Dcera ma a uplne v klidu. Kdyz okolo deti koncily v nemocnici, tak u nas nic. Dali bychom s manzelem znovu. Dcera ma i Prevenar.
Ockovat ale jedine uplne zdrave. MMR jsme ale treba odlozili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
27.1.20 21:59

Dceři jsme daly. Syn neměl a v roce skočil týden v nemocnici. Už nikdy víc.
Je ro sirup a dobře se snáší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.20 22:06

Rotaviry jsme nedavali. Jen povinné a prevenar. A teď když je starší tak ockujeme klistovku. A v 8m měla rotaviry, velký průjem bez zvracení. Ale prý poměrně lehký průběh…Bez nemocnice apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama