Očkování proti rotavirům v 6. měsíci dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
553
8.12.21 13:20

Očkování proti rotavirům v 6. měsíci dítěte

Maminky, syn byl na operaci a tak nám doporučili všechna očkování začít až po 5,5. měsíci, což je teď, příští týden začínáme očkovat. Rádi bychom i rotaviry, v našem okolí skončily některé děti s infekcí až v nemocnici, ale dočetla jsem se, že vakcína by se měla podat do 24 týdnu věku dítěte (obě dávky), nicméně… Nemáte některá zkušenosti s tím, že by se dalo očkovat i později trošku? moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
700
8.12.21 14:37

No zrovna ten rotavir mi nepřijde jako jedno z nepovinných ockovani tak zásadní pro dítě, mortalita malicka předpokládám… To spíš bych řešila meningokoka, který v 80% nákaz konci fatalne a ti ostatní s doživotnimi následky. Případně pneumokok… Ani nevím o nikom z okolí, kdo toto očko dětem dal. pokud je dítko po nemoci či operaci, tak bych řešila primárně povinná ockovani a nezatezovala tělo tím nepovinným. Třeba pro mě je daleko větší strašák pertuse než prujem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66538
8.12.21 14:50

Rotaviry jsou nebezpečné pro nejmenší. osobne bych je už nedala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
8.12.21 14:51

Doktorka mi rikala (napisu to laicky), ze je asi 1oo druhu ci bacilu rotaviru, a ta vakcina je jen na 7 nebo 9 z nich. Sama mi rikala, ze ma nekolik deti, ktere vakcinu mely a i presto skoncily v nemocnici, protoze na ne skocil zrovna typ viru, proti kteremu nebyly ockovane. Taky naznacila, ze toto ockovani je v podstate zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16876
8.12.21 14:56

Taky uz bych se na to vykaslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
8.12.21 15:05

My jsme dostali první rotaviry v 5m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2915
8.12.21 15:22

Tez bych se na to uz vyprdla. Kdyz jsem to chtela synovi doockovat nejak okolo jeho 13 mesicu po prodelane osklive strevni chripce, MUDr mi to odmitla.

Taky jsem byla na vlastni oci svedkem toho, jak miminko v cekarne u pediatricky vakcinu vyzvracelo (toto neni injekcni vakcina, normalne se to polyka)… a pak byla otazka, zda dat dalsi plnou davku nebo ne :nevim:

Souhlasim s ostatnimi vyse, ze povinna ockovani, meningokok a pneumokok jsou dulezitejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.12.21 08:27

Mám 2mesicni dceru a budu ji dávat očkovat proti rotavirum. A to z toho důvodu, že onemocnění samotné nemusí být až taková hrůza, ale horší je v případě, že se přidá k jiné nemoci. To může být fatální. Jde mi hlavně o školku, takže dávám Rotateq, který má účinkovat delší dobu (až do školy). Rotarix je na nic, protože účinnost končí někde kolem 2-3let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat