Očkování proti spalničkám a ostatní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
44
12.1.22 18:57

Očkování proti spalničkám a ostatní

Ahoj, chci znát více názorů a zkušeností. Na posledním očkování hexy a Prevenaru mi byl dán další termín očkování proti spalničkám,… Vakcína se prý má píchnout do 15. měsíce věku dítěte. Kamarádky nechávaly později. Naše dětská si za tím stojí. Já zase za tím, že je dáno nejčastěji do 18. měsíce. I když jsem taky slyšela, že horní hranice věku není nikde stanovena. Máme jít za týden. Jenže jsem to kvůli autu, které je pořád v servisu chtěla přesunout. A právě při omluvě mi bylo řečeno, že už takhle to je hraniční. Není problémy si půjčit auto od kamarádky, od sousedů. O to vůbec nejde. Nechci vypadat jako chytrák a hádat se s pediatričkou, ale taky nechci aby mi tvrdila jak to nejde jinak, když jiné jinak mají. Jiný problém s ní nemám. Vždy nás ochotně vezme, poradí po telefonu, až na tuto neshodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2941
12.1.22 18:59

Prvni davku jsem davala ve trecg letech, druhou syn dostane ve dvanacti. Ockovani je tvoje kompetence, ne lekarky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
12.1.22 19:02

Mě na posledním očku bylo sděleno, že na prohlídce v 18 měsících můžeme dát nimenrix (meningokok - nepovinný) nebo spalničky a spol.

A že spalničky klidně počkají až do nástupu do školky, že dřív je dávat nemusím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
12.1.22 19:11

Horní hranice nebývala žádná, teď je 18 m, nikoliv 15. Naše dr. ani před 15 m tohle neočkuje. Jinak je to rozhodnutí na tobě, prostě zvednout telefon a oznámit, že odsouváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.1.22 19:16

@ugluk to jsem právě udělala kvůli autu a už měla kecy, že se to musí naočkovat teď. Teď koukám, že to je nepovinný. Tak co mi má kdo určovat kdy přijít :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3425
12.1.22 19:20

To je prostě otázka vyhlášky, ale nemusíš se jí řídit. :nevim: Prozatím jste v limitu, takže nic, kdybys chtěla ještě později, může po tobě chtít podpis odkladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3425
12.1.22 19:21

@Sisi7 Priorix každopádně patří mezi povinná očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
12.1.22 19:29

@Sisi7 je to povinné! Dokonce je vyhláškou určen věk, kdy se to má naočkovat (13-18 m, bývalo to 15m +). Ale i tak je rozhodnutí na tobě jako matce, násilím to do dítěte dr. rvát nebude. Pokud ti jde jen o to nedat to hned, tak prostě řekni, že horní hranice je stanovena na 18 m a odlož to.
Já neměla potřebu dávat to až ve školkovém věku, ale i tak jsem to u obou dětí odsouvala dle jejich aktuálního zdravotního stavu. Takže pokud byla teplota, rýma nebo jen nemocný sourozenec, normálně jsem odsouvala a párkrát mi to odsunula i sama lékařka, když jí dítě nepřišlo zcela v kondici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
12.1.22 19:29

My dávali teď v listopadu v 17 měsících. Doktorka říkala objednat se mezi 15 - 18 měsícem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
12.1.22 19:40

Dávala jsem u dvou dětí po druhém roce a u třetího až před školkou. Vůbec jsem se o tom s doktorkou nedohadovala, ale prostě řekla, že to tak chci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
12.1.22 19:45
@Sisi7 píše:
Ahoj, chci znát více názorů a zkušeností. Na posledním očkování hexy a Prevenaru mi byl dán další termín očkování proti spalničkám,… Vakcína se prý má píchnout do 15. měsíce věku dítěte. Kamarádky nechávaly později. Naše dětská si za tím stojí. Já zase za tím, že je dáno nejčastěji do 18. měsíce. I když jsem taky slyšela, že horní hranice věku není nikde stanovena. Máme jít za týden. Jenže jsem to kvůli autu, které je pořád v servisu chtěla přesunout. A právě při omluvě mi bylo řečeno, že už takhle to je hraniční. Není problémy si půjčit auto od kamarádky, od sousedů. O to vůbec nejde. Nechci vypadat jako chytrák a hádat se s pediatričkou, ale taky nechci aby mi tvrdila jak to nejde jinak, když jiné jinak mají. Jiný problém s ní nemám. Vždy nás ochotně vezme, poradí po telefonu, až na tuto neshodu.

První dcera dostala priorix v 18m, syn ho měl původně dostat v 15m, ale posouvali jsme to kvůli první vlně covidu, takže ho dostal taky někdy po roce a půl.
Očkuje se mezi 15-18 měsícem, ale neměl by byt problém dat i později.
V 5-6 letech je pak preockovani (nebo posilující dávka, nevím přesně ), holka by ji ted teoreticky mela dostat, ale dr opět rekla, ze pockame na jaro, případně až přejde tahle vlna covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11665
12.1.22 20:14

My jsme očkovali první v 15 měsících a druhé v 11 měsících. Nežijeme v ČR a důvodem byl nástup do jeslí. Jinak vakcína proti spalničkám povinná v ČR je a očkovací kalendář by se měl dodržet. Ale ty jsi matka a ty můžeš rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16786
12.1.22 20:20

Doba pro ockovani je sice stanovena vyhlaskou, ale ty ji nemusis dodrzet.
Je to ciste uplne tvoje vec.
Jestli to ted dat nechces, tak doktorce rekni, ze to date tehdy a tehdy a kdyz bude protestovat, proste to opakuj porad dokolecka, az ji to prestane bavit.
Kdyztak ji podepises v karte odklad, muzes ji to rovnou nabidnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.1.22 20:58

Nemám s tím problém. Jen mě zarazilo, proč si tak zarytě tvrdí, že musíme teď hned okamžitě, když vidím, že jinde to jde. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
13.1.22 08:20

Dle vyhlasky je to povinne ockovani, ktere se musi aplikovat do 18 mesicu veku. Podle vyhlasky povinne ocko je pouze Hexa a Priorix. Realita-syn ockovan Priorixem ve 3 letech, nezadouci reakce jen 14 dni trochu zmena nalady a rozhozen spankovy rezim. U doktorky pouze podepsan papir o odkladu. Je to ziva vakcina, takze mesic pred nevystavovat zbytecne bacilum a 14 dni pred byt naprosto zdravy.
Nase doktorka rikala, ze doktori tlaci na dodrzovani vyhlasky kvuli papirovani, ze kdyz na ne prijde hygiena, je to pry s neockovanymi slozitejsi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat