Očkování proti TBC - reakce

139
4.6.15 08:42

Očkování proti TBC - reakce

Maminky, které jste nechaly očkovat děti proti TBC, prosím o radu. První dceru jsme nechala naočkovat zhruba ve 2 letech a teď to čeká druhou dcerku, která bude mít za chvíli také 2 roky. Jenže už si nepamatuji, jestli měla nějakou reakci. Vím, že jizvička se jí hojila výborně. Chtěla jsem se zeptat, bývá hned po očkování nějaká teplota? Jde mi o to, že se jdeme očkovat 2dny před svatbou, na které jde dcerka za družičku, tak bych nerada, aby jí nebylo zle a abych něco nepodcenila. Děkuji moc!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

pavlats
4.6.15 08:49

Tak já jsem nechala naočkovat holky, ještě jako mimina. (Díky otcovu pobytu v Indii jsme k tomu měli zdravotní indikaci, i po zrušení celoplošného očkování.) Reakce byla pouze místní v místě vpichu. J jedné se to hojilo asi měsíc, u druhé podstatně déle - asi tři měsíce a po dalších dvou dávkách hexavakcíny to vždy znovu hnisalo. Jinak žádná jiná reakce nebyla.
Ale upřímně - nemám zkušennost u starších dětí. Co si zavolat do kalmetizačního centra?

• Nahlásit
  • Citovat
2736
4.6.15 08:58

Dceru očkovali ještě v porodnici- je ročník co se povinně očkovalo, neměla žádné horečky, ale hojilo se to strašně dlouho, stále jí to hnisalo. zle být dceři nemusí, ale může být unavenější. Mé děti jsou vždy po očkování velmi spavé. Jistě Vám na dotaz ohledně nežádoucích reakcí nejlíp odpoví lékař- ten má nejvíc zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
4.6.15 09:17

Děkuji!! Řešila jsem to s dětskou lékařkou a ta mi řekla, že nebývají reakce tak brzy, ale nikdo neví,. Do centra se snažím dovolat, zatím mi to tam nezvedají. Proto jsem chtěla zkušenosti, ať mám víc názorů. Děkuji moc!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24849
4.6.15 10:39

Syn neměl žádnou reakci hned. Až za 3 měsíce se mu vpich nalil hnisem, vyčistili jsme to, pak pohoda. Teď je to 3/4 roku, začíná se dělat jizvička, ale nějak si to začíná škrábat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama