Očkování proti žloutence – cena pro dospělé

Anonymní
6.1.20 22:51

Očkování proti žloutence cena pro dospělé

Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik stojí očkování proti žloutence pro dospělého člověka. Nebo zda to platí zaměstnavatel, který požaduje očkování. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12127
6.1.20 22:56

Mrkla jsem na stránky očkovacího centra kam chodím na očkování a cena za očkování proti žloutence A je kolem 1400 Kč, dávají se 2 dávky.

Kombinovaná A+B 1850 Kč a tam se očkují 3 dávky.

Ale ceny jinde můžou být vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
6.1.20 23:06

Já jsem se nechala očkovat kombinovanou a platila jsem asi 1800 za jednu dávku a myslím, že byly celkem 3 dávky. Takže necelých 6.000 Kč. Zkus se zeptat na své pojištovně jestli něco neproplácí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 23:10
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik stojí očkování proti žloutence pro dospělého člověka. Nebo zda to platí zaměstnavatel, který požaduje očkování. Díky :)

To se musíš domluvit se zaměstnavatelem, jestli ti to proplatí. A cena bude u každého doktora trochu jiná, ale přibližně jak psaly holky výše,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
7.1.20 08:18

A kterou žloutenku potřebuješ? A i B, nebo jen A? Od určitého ročníku, myslím od ročníků 1989 nebo 1990 je celá populace proti B očkována, už se očkovalo plošně. Jinak ceny jsou různé, ale ta kombinovaná jsou 3 dávky a cena bude kolem těch 1600 plus mínus, to A jsou 2 dávky a je o něco levnější. Zeptej se svého obvodního lékaře, tyto vakcíny Ti naočkuje každý praktický lékař. Co se týče hrazení zaměstnavatelem, tak pokud on to požaduje, tak by to měl podle mě uhradit, jinak to po Tobě podle mě nemůže chtít povinně, jen to může doporučit. Jsou i profese, kde je to hrazené státem - např. všichni zdravotníci vč studentů zdravotních škol žloutenka B, myslím že pracovníci záchranného intergovaného systému A i B. Co děláš za práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 09:55

@Lucka1111 Ucházím se o místo sanitáře

• Nahlásit
  • Citovat
1834
7.1.20 18:22
@Anonymní píše:
@Lucka1111 Ucházím se o místo sanitáře

tak tam si myslím, že proti žloutence B by jsi měla být naočkovaná povinně. A podle mě bys to neměla platit ty, ale u zdravotníků to platí stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
7.1.20 23:24
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat kolik stojí očkování proti žloutence pro dospělého člověka. Nebo zda to platí zaměstnavatel, který požaduje očkování. Díky :)

Zřejmě se jedná o typ A. cena je něco kolem 1500kč pojišťovna (VZP) zaplatí 500,– z důvodu zaměstnání Vám stačí 1 dávka. Druhou si můžete dát klidně až za 5 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama