Očkování Trivivac x Priorix x Priorix Tetra?

Napsat příspěvek
129
4.4.08 17:05

všem moc díky …
ještě máme chvíli času na rozmyšlenou, ale zatím to vidím na ten Priorix - nechci malou zbytečně zatěžovat čtvrtou živou vakcínou v jedné dávce a i když je možná stejná jako ta státem hrazená, přece jenom mám strach, abychom nedopadli jako ten náš malý kamarád (naštěstí nebude mít trvalé následky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
18.4.08 14:09

Bobiku,
blíží se mi termín MMR.
Jakou neurologickou reakci vlastně ten známý měl?
Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.5.08 10:02

Prectete si take neco jineho nez jen pribalove letaky!!!

Mile maminky!

Server http://www.vakciny.net je dosti neobjektivni server ktery nepokryte propaguje ockovani a o vedlejsich ucincich prilis nehovori. Server http://www.vakciny.cz/ je primou reklamou firmy Glaxo Smithcline, ktera vakciny vyrabi.

Presto na serveru je jedna velmi za:,–(ni zalozka. Jmenuje se kontraindikace. Cituji:

Každá vakcína je dodávána s příbalovou informací, kde jsou kromě jiného uvedené všechny kontraindikace pro daný druh očkování s ohledem na konkrétní očkovací látku. Navíc existuje souhrn vlastností přípravku (tzv. SPC), ve kterém se uvádějí některé specifikace podrobněji. Někdy však obecná ustanovení se liší od těch uváděných v příbalové informaci nebo SPC od výrobce. Například podle ACIP není očkování proti virové hepatitidě typu B v těhotenství kontraindikováno, zatímco výroci uvádějí, že v těhotenství je toto očkování možné pouze tehdy, pokud je nezbytně nutné.
Kontraindikace a upozornění mohou být obecná a platí pro všechny typy vakcín, nebo mohou být specifická pro jednu či více vakcín. Pro všechny vakcíny platí:

1. mimořádně závažné reakce s alteracemi celkového stavu po předchozím očkování dané vakcíny;
  2. anafylaktická reakce na vakcinační nebo pomocnou složku očkovací látky kontraindikuje další očkování stejnou očkovací látkou nebo další očkování stejného typu;
  3. očkování je obecně kontraindikováno v případě aktuního onemocnění s mírným nebo těžkým průběhem bez ohledu na existenci doprovázející teploty.
    Skupinovou obecnou kontraindikací může být také imunosupresivní léčba či oapkovaně laboratorně prokzané imunodeficitní onemocnění pro očkování živými vakcínami. Přesto existují u těchto pacientů okolnosti, za kterých je možné u nich očkování živými vakcínami provádět, např. nízké dávky kortikosteroidů, HIV s nízkým stupněm imunosuprese apod.
    Podobně je očkování některými živými vakcínami (MMR, OPV, IPV, žlutá zimnice a plané neštovice) kontraindikováno u těhotných žen, u nichž existuje teoretické riziko pro plod. Přesto existují situace (očkování OPV nebo IPV, očkování proti žluté zimnici), kdy lékař musí zvážit toto teoretické riziko vzhledem k ohrožení infekčním onemocněním s možnými vážnými následky pro těhotnou matku a její plod.
    V žádném případě nelze podceňovat kontraindikace i upozornění pro každé očkování, přesto však při přehnané opatrnosti může lékař mylně považovat stav očkované osoby za kontraindikaci pro imunizaci. Obecné tzv. falešné kontraindikace jsou:
  • rodinná anamnéza:
    a) konvulzí u dětí, které mají být očkovány MMR
    nebo celobuněčnou DTP vakcínou
    b) náhlé smrti kojence (SIDS) u dětí, které mají být
    očkovány DTP vakcínou
    c) vážných nežádoucích reakcí po očkování, které
    nesouvisí s imunodeficiencí
  • osobní anamnéza:
    a) nespecifické alergie nebo alergie v rodinné anamnéze: osobní anamnéza alergického typu nebo anamnéza vycházející ze znalosti alergie u člena rodiny nepředstavují skutečné kontraindikace pro očkování.
    Zatímco osobní anamnéza okamžité vážné alergické
    reakce nebo vzniku anafylaktického šoku vůči jedné ze složek vakcín představuje skutečnou ontraindikaci na konkrétní očkování či očkovací látku
  1. alergie na penicilín nebo na jiná antibiotika, vyjma
    anafylaktické reakce na neomycín a streptomycín (nebo kanamycín)
  1. alergie na maso nebo kachní peří u osoby, která má být očkovaná vakcínou proti vzteklině (je to typ vakcíny, který se již příliš často nepoužívá)
  1. alergie neanafylaktického typu na antigeny spojené s vaječnými proteiny
  1. reakce na předešlé očkování celobuněčnou DTP
    vakcínou, jako je bolest, zarudnutí nebo zduření či otok v místě vpichu nebo horečka
  • laktace
  • léčba kortikosteroidy s nízkými dávkami nebo lokální léčba (inhalace, dermatologická aplikace)
  • dermatózy, ekzémy nebo kožní lokalizované infekce
  • Downův syndrom
  • minulost novorozenecké žloutenky
  • stav rekonvalescence po infekčním onemocnění

Co vy na to?
Vase Kytickaa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.5.08 10:04

Jste si jiste, ze...

vase dite nema zadnou z vyse uvedenych kontraindikaci?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.5.08 10:05

Mozna se podivejte na zahranicni zdroje

Preposilam dopis, ktery jsem dostala dnes rano skrze ockovaci konferenci na strankach http://www.rozalio.cz a velice silne se dotyka Trivivacu:

[quote:484815a1d2]

Hezký den všem,
jsem sympatizant svobod v očkování (a vlastně veškerých svobod). Nebyla jsem úplně rozhodnutá
neočkovat vůbec, spíš jsem chtěla očkování odložit na později, ale
podlehla jsem nátlaku (spíš bych to nazvala manipulací a vyhrožováním).
Zrovna dnes se ale biju do hlavy a nadávám sama sobě, že jsem nebyla
odolnější a rozhodnější. Syn má velmi prudkou reakci na Trivivac a tak mi tady místo
věčně rozesmátého batolete leží horečnaté a vyděšené dítě.
Je mi hrozně těžko. Taky jsem strávila skoro bezesnou noc a snažila se
synovi srazit horečky. K ránu měl dokonce křeče. Přiznám se, že
jakkoli jsem zastánce přírodních metod léčby, toto mě vyděsilo
natolik, že jsem krom zábalů sáhla i po Panadolu.
Lékař jen konstatoval, že jde o reakci na očkování (tvářili se se
sestrou jako by to bylo úplně normální) a aplikoval Diazepam.
Je tohle všechno opravdu nutné? Přijde mi to děsně nesmyslné - jeden
nepřirozený zásah do organismu přebíjejí dalším a přitom se vůbec
nezamýšlejí nad tím, jestli je to opravdu nutné. Oni nepochybují.
Znovu to ve mě probouzí stále ty stejné otázky - přijde mi, že je to
stejné u porodu a vůbec ve veškeré lékařské péči. Proč se nemůžu
svobodně rozhodnout co a jak si nechám nebo nenechám líbit? Proč se
mnou nikdo nejedná jako s partnerem pro komunikaci? Proč mám ve styku
s lékaři vždycky pocit, že je já jako člověk nebo i mé dítě vlastně
vůbec nezajímá?
Proto držím pěsti Rozáliu a všem neziskovkám, které se snaží tyhle
věci změnit k lepšímu. Opravdu to má smysl a vaše práce je potřebná.

Odpusťte mi, prosím, tento emotivní výlev, ale měla jsem potřebu se s
někým podělit…

Jmeno vynecham, myslim, ze neni potreba.

Jinak co se tyce ockovani proti zardenkam/spalnickam/priusnicim, doporucila bych, pokud ockovat chcete, odklad alespon do veku 7mi let. Tato vakcina je velmi tezka pro detsky organismus, pokud chcete o ni vedet neco vice, napiste si na rozalio@rozalio.cz .

Tato trojvakcina vakcina (Priorix nebo Trivivac, to mate jedno) je spojovana se zvysenim vyskytu autismu, a ve Spojenych Statech zrovna probehl soud, ktery dal za pravdu rodicum, kteri zalovali farmaceutickou spolecnost za poskozeni jejich ditete, nebot holcicka nekolik malo dnu po ockovani mela prvni priznaky autismu.

Co se tyce reakce na ockovani, muze probehnout okamzite, ale take treba po mesici, a priznaky se mohou lisit, od ruznych exemu apod. po autisticke tendence, febrilni krece a vysoke horecky apod.

Plane nestovice bych neockovala vubec, nebot trvale poskozeni zpusobuji jen velmi vyjimecne.

Byt vami, zabyvala bych se vice tim, proc se vakciny tolik prosazuji, a jestli za tim nebude stat zajem farmaceutickych spolecnosti a jejich zainteresovanost na zisku. Vedely jste, ze vakciny neprochazeji procesem KLINICKYCH ZKOUSEK?

Vice na internetu nebo na http://www.rozalio.cz

Hodne stesti a co nejmensi reakce tem, ktere se pro ockovani presto rozhodnou!

Vase
Kyticka

• Nahlásit
  • Citovat
9843
23.9.08 19:37

Ahoj holky,
tak i já zvažuji jakou vakcínu očkovat, zatím jsem nejvíce nakloněna PRIORIX, protože rozdíl je jen ve výrobci, TRIVIVAC si myslím, že vyrábí česká firma, PRIORIX pokud se nepletu, poměrně renomovaná Glaxo Smith Kline, jinak se defacto liší pouze ve způsobu, jakým jsou pěstovány ty virové kultury pro tu samotnou vakcínu. PRIORIX TETRA má navíc jen ty neštovice, ale otázkou je, jestli to není zbytečně příliš velký zápřah pro dítě. Já sice jako dítě neštovice měla a nic příjemného to nebylo, takže babo raď :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
23.9.08 22:08
Bára píše:
Ahoj holky,
tak i já zvažuji jakou vakcínu očkovat, zatím jsem nejvíce nakloněna PRIORIX, protože rozdíl je jen ve výrobci, TRIVIVAC si myslím, že vyrábí česká firma, PRIORIX pokud se nepletu, poměrně renomovaná Glaxo Smith Kline, jinak se defacto liší pouze ve způsobu, jakým jsou pěstovány ty virové kultury pro tu samotnou vakcínu. PRIORIX TETRA má navíc jen ty neštovice, ale otázkou je, jestli to není zbytečně příliš velký zápřah pro dítě. Já sice jako dítě neštovice měla a nic příjemného to nebylo, takže babo raď :-)

Existuje mnoho polemík o tom, či je šetrnejšia Trivivac alebo Priorix, a jednoznačná odpoveď neexistuje. Pravda ale je, že Priorix (tá, za ktorú platíš) obsahuje vírusy pomnožené na kuracích embryách, a preto nie je vhodná pre deti alergické na vaječný bielok

Na druhú stranu Trivivac (hradená štátom) zas obsahuje vírusy pomnožené na bunkách psích ledvin, a preto nie je vhodná pre ľudí s alergiou na psiu srsť.

Čo sa týka Priorixu Tetra, ten by som ja osobne nevolila v žiadnom prípade. Za prvé preto, lebo samotná trojkombinácia spalničky, zarděnky, příušnice mi príde viac než dosť nároná a pridávať niečo k tomu je podľa mňa zbytočné riziko naviac. A za druhé preto, lebo si nemyslím, že je nutné očkovať 15-mesačné dieťa proti planým neštovicím. Okrem toho v Amerike od očkovania Priorixom Tetra už ustupujú, práve koli častejším nežiadúcim účinkom.

• Nahlásit
  • Citovat
9843
24.9.08 07:41

Gabiko, díky za názor, na vaječný bílek ani na psí srst alergii nemáme, pokud vím, TETRA mi taky přijde zbytečně velký zápřah, zatím jsem nejvíce nakloněna PRIORIX, ale rozhodnutá zatím nejsem, sbírám informace a hlavně zjišťuji reakce na všechny vakcíny, ovšem to je tak individuální, že dle toho lze těžko soudit, co bude nejlepší pro moje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
14.10.08 22:43
:idea:

Příspěvek upraven 01.11.09 v 16:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
14.10.08 22:53

Ahoj, kluk měl Trivivac- a blbý. Teploty, vyrážka na ruce u vpichu, no další Trivivac měl až ve třech letech… 8O
Holka měla Priorix tetra a v pohodě… Ale každý dítě je jiný :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
14.10.08 23:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9843
15.10.08 09:12

My jdeme zítra očkovat PRIORIX, takže vám sem potom napíšu jak to probíhalo, i když doufám, že vedlejší účinky nebudou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
15.10.08 16:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
15.10.08 17:03

Gabiko, Kytičko ,
děkuju za informace! U starší jsem to vůbec neřešila, teď se ale zajímám víc, bojovat s úřady nechci, ale chtěla bych se dohodnout na odkladu MMR právě na pozdější dobu. TBC jsme taky zatím odložili, v druhém půlroce, který už se kvapem blíží, naočkujeme- až dokončíme hexu, tu máme zatím jen jednu. Jsem opravdu zvědavá, jestli se nám to nějak podaří- teď teda myslím to odložení MMR, máte někdo nějakou zkušenost? A taky jak je to pak se školkou, nevíte? Děkuju!
A jinak pokud někdo chcete vědět o očkování víc, opravdu doporučuju rozalio.cz, jak psala Kytička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.10.08 01:28

Tak taky přispěji:

• odstup mezi očkováními po neživé vakcíně (např. Prevenar) je min. 14 dní, ale lepší je počkat 1 měsíc.
  • odstup po živé vakcíně je 1 měsíc.

EvaM, Gabika, Kytička:

• také by mě zajímalo, jak na to, když chci očkování odložit.

Se školkou, co já vím, je to tak, že musíš mít všechna povinná očkování nebo potvrzení lékaře, že dítě z těch a těch zdravotních důvodů očkováno být nemůžu. Jinak Ti dítě nepřijmou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama