Očkování v Německu - co se tam očkuje? A očkoval tam někdo z ČR?

Anonymní
18.8.20 08:47

Očkování v Německu - co se tam očkuje? A očkoval tam někdo z ČR?

Je tu prosím někdo, kdo žije dlouhodobě v Německu?
Pokud vím, není tam očkování povinné, ale dobrovolné (resp. doporučené), je to tak? Chtěla bych se zeptat, která očkování jsou doporučená pro nejmenší děti. Jestli taky hexavakcína nebo pentavakcína apod. a zda dá pediatr na výběr.

A ještě bych se chtěla zeptat, zda je tady někdo, kdo žije v ČR, ale nechal dítě naočkovat v Německu kvůli nedostupnosti některých vakcín v ČR.

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24959
18.8.20 09:22

Očkuje se úplně normálně jako v Čechách, samozřejmě si můžeš vybrat zda s tím souhlasíš, ale jsou doktoři co prostě očkovat budou a jestli se ti to nelíbí najdi si jiného. Povinné jsou myslím jen zarděnky. Ale většina v mém okolí očkuje úplně normálně jako všude jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
18.8.20 09:32

Porovnat si můžeš Česko a Německo tady -

https://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/…/ByCountries?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 10:27

@pikola Díky. Řeším to kvůli tomu, že se v ČR nedá sehnat pentavakcína, ale v Německu běžně dostupná je. Zkusila jsem zavolat ke dvěma dětským lékařům a oba mi řekli, že očkují běžně jak pentu, tak hexu. Že někteří rodiče také nechtějí očkovat žloutenku (např. proto, že chtějí později naočkovat současně žloutenku A a B). A neměli problém s tím očkování provést, pentavakcínu nemusí ani extra objednávat, mají ji prý běžně v ordinaci. Samozřejmě si to musíme zaplatit, protože nemáme v Německu pojištění.

@Malaika1234 Díky. Mě spíš zajímaly konkrétní vakcíny.

• Citovat
  • Nahlásit
18451
19.8.20 10:57

Ziju a mam zkusenost s dvema pediatry, oba tlaci na ockovani, nevidim moc rozdíly.
Povinne jsou akorat spalnicky.
Ale nejradsi by naprali do deti vsechno hned ve dvou mesicich :zed:
Ockuju s odkladem, hexu v roce a mmr ve dvou letech, furt musim poslouchat nejake prednasky :roll:. Argumenty jako autoimunitni onemocneni v rodine, alergie bkm atd, nic je nezajima. Bohužel dr je málo a nikdo nebere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
19.8.20 11:42
@Anonymní píše:
@pikola Díky. Řeším to kvůli tomu, že se v ČR nedá sehnat pentavakcína, ale v Německu běžně dostupná je. Zkusila jsem zavolat ke dvěma dětským lékařům a oba mi řekli, že očkují běžně jak pentu, tak hexu. Že někteří rodiče také nechtějí očkovat žloutenku (např. proto, že chtějí později naočkovat současně žloutenku A a B). A neměli problém s tím očkování provést, pentavakcínu nemusí ani extra objednávat, mají ji prý běžně v ordinaci. Samozřejmě si to musíme zaplatit, protože nemáme v Německu pojištění.@Malaika1234 Díky. Mě spíš zajímaly konkrétní vakcíny.

Na tom odkazu je to vidět, které vakcíny se dávají kdy a zda jsou povinné nebo ne atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 15:00

@Malaika1234 Tak to jsem asi tu tabulku nepochopila :-( Nechápu z ní, jestli se očkuje např. hexavakcína nebo pentavakcína a k tomu monovakcína. Nebo tetravakcína a k tomu monovakcína. A příp. jak se ty vakcíny jmenují.

• Citovat
  • Nahlásit
349
19.8.20 16:03
@Anonymní píše:
@Malaika1234 Tak to jsem asi tu tabulku nepochopila :-( Nechápu z ní, jestli se očkuje např. hexavakcína nebo pentavakcína a k tomu monovakcína. Nebo tetravakcína a k tomu monovakcína. A příp. jak se ty vakcíny jmenují.

Aha, tak já jsem to z té tabulky pochopila, plus je tam odkaz na další zdroje, kde se to dá dočíst a kde je více informací

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama