Očkování v Německu MMR už v 11 měsících??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katja.kuerti
Kecalka 129 příspěvků 20.10.14 20:19
Očkování v Německu MMR už v 11.měsících??

Ahojky,

žiju v Německu a mám 9. měsíčního chlapečka. Minulý měsíc byl Christianek na očkování. Myslela jsem, že to bylo jeho poslední očkování a ono ejhle. Pan dr. si do Christiankovo očkovacího průkazu předepsal, kdy má jít na další očkování. V prosinci, kdy mu bude 11 měsíců, by měl dostat první vakcínu MMR. Co já vím od kamarádek a z internetu, tak se očkuje nejdřív od 15. měsíce - o vedlejších účinkách radši ani nemluvim :(
Já jsem ročník 88 a tato vakcína mi byla dána v 15. měsících. Vzala jsem si i přítelovo (němec) očkovací průkaz a ten ji dostal teprve ve dvou letech. On je ročník 80.
Absolutně se mi nelíbí a nesouhlasím, aby ji Christianek dostal tak brzy. Má otázka zní, jestli je v Německu očkování povinné a nebudou z toho potíže. I když radši potíže s doktory a uřadem než mít nějaké závažné NÚ.
Chci mu ji odsunout nejdřív na dva roky nebo ještě dýl. Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji a hezký večer.

Přečtěte si článek: Očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 20.10.14 20:24

@katja.kuerti v Nemecku pry ockovani povinne neni, ale bdes mit problemy s nastupem do skolky atd. Taky by me zajimalo, zda se to tady v Nemecku da nejak alternativne posunout :think: a treba rotaviry ockovat nechceme, snad nam vyjdou vstric

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 20.10.14 20:26

To se budeš muset asi informovat v Německu, jak to tam mají uzákoněno.
V ČR je uzákoněna nejnižší hranice pro očkování 15. měsíců, horní hranice není stanovena, takže můžeš libovolně odložit. Já budu odkládat na dva roky věku.
Kromě odkladu minimálně na 15.měsíců bych se s doktorem rozhodně zkusila domluvit, že když jinak nedá, tak rozhodně očkovat až po vánocích. Reakce se mohou objevit až během jednoho měsíce po očkování, tak ať nemáte vánoce v horečkách třeba;)

Nina_M
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 20.10.14 20:31

@katja.kuerti v nemecku nejsou zadna povinna ockovani. 1. MMR se zaockovava mezi 11-14.m. Mrkni na dgk.de

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 20.10.14 20:36

Ahojky, v Anglii MMR davaji ve 12 mesicich a to rovnou i s dalsi cakcinou.Ja aspon uhadala pouze MMR a tu dalsi pristi mesic.

Nicolink
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 20:57

Zrovna řeším to samý…malá má sice už skoro 16 měsíců a ve čt máme jít na první MMR vakcínu…chci to ještě odložit ale nechci se dohadovat s dotorkou a nevím na co se vymluvit :mrgreen: nechci aby si mě podala, že studuju na internetu a nevěřím jí :mrgreen: nebo něco podobnýho :roll:

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 20.10.14 21:05
@Nicolink píše:
Zrovna řeším to samý…malá má sice už skoro 16 měsíců a ve čt máme jít na první MMR vakcínu…chci to ještě odložit ale nechci se dohadovat s dotorkou a nevím na co se vymluvit :mrgreen: nechci aby si mě podala, že studuju na internetu a nevěřím jí :mrgreen: nebo něco podobnýho :roll:

Přesně, jako u nás:-D my máme jít příští tejden.
Syn má teď stejnak malinko rýmu, takže musím volat tak jako tak.. Tak to asi vezmu při jednom :-D ale nechce se mi do toho

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 20.10.14 21:11

Ziju v Nemecku, mala ma 16mesicu a MMR zatim nema a dlouho mit nebude. Povinne.to neni, uz vubec ne rotaviry, pneumokoky apod. a urcite z toho nebudes mit zadne problemy. Jen se do toho nenech natlacit :kytka:

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 20.10.14 21:15
@Nicolink píše:
Zrovna řeším to samý…malá má sice už skoro 16 měsíců a ve čt máme jít na první MMR vakcínu…chci to ještě odložit ale nechci se dohadovat s dotorkou a nevím na co se vymluvit :mrgreen: nechci aby si mě podala, že studuju na internetu a nevěřím jí :mrgreen: nebo něco podobnýho :roll:

normálně ji řekni že chceš počkat. MMR nemá! horní hranici (tedy je jedno kdy se naočkuje). Takže můžeš dát klidně ve 3 letech aby byla splněná podmínka pro školku a zároveň se sníží rizika NÚ. ;) Každá rozumná doktorka to vezme v pohodě.

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 20.10.14 21:19

@Clairisek a jak jsi to rekla doktorce, ze to chces odlozit? Ja hledala treba nejaky ockovaci kalendar, v kolika mesicich se da co ockovat pozdeji v Nemecku a nenasla. Protoze nevim, o co se pak oprit :think:

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 20.10.14 21:20

@Clairisek a nevis, zda pak nejsou kvuli tomu ockovani problemy se skolkou? Chceme dat malou do skolky asi v 18 mesicich… De­kuji

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 20.10.14 21:27

@blumen proste jsme ji postavili pred hotovou vec :nevim: nabjare jsme se stehovali, u nove doktorky jsme byli v 11.mesicich na nejakym tom Ux a chteli jsme dat treti a pro nas posledni hexu, to odlozila, ze se mame objednat behem dalsiho pul roka a kdyz jsme se bavili o MMR,.tak.jsme rekli, ze to ted davat nechceme, nacez nam bylo sdeleno, ze ok, nase volba, ale ze by bylo vhodne dat pred. skolkou kvuli spalnickam. No ted jsme byli na te posledni hexe konecne a pani domtorka jako by ji nekdo vymenil, snazila se nam vnutit za 6-9mesicu jeste jednu hexu a za 6tydnu ze se mame objednat na MMR, ale proste se neobjedname a hotovo :lol: nutit nas nemuze, je to nase dite, oni zadnou zodpovednost za pripadny NU neprevezmou, povinne to neni, takze tak. Co se skolky/jesli tyce netusim, ja.jsem s malou doma. Myslim, ze kdysi jsem se o tom bavila v jedny. diskuzi, ale uz si nepamatuju jak to maji, takze bych v tom nerada podavala zavadejici informace 8) nekoukala jsi treba na pribalovy letak vakciny na netu? Ja mam takhle vytisklej letak k te hexe, aby nas nemohla nutit do nesmyslny ctvrty. davky, jelikoz vim, ze od nich bych se ho. nedockala..

katja.kuerti
Kecalka 129 příspěvků 20.10.14 21:28

Děkuju Vám, holky. Já bych mu ji i dala, ale ty vedlejší účinky mě děsí!
Co mi psaly i jiné maminky - katastrofa! Jedno má obrnu, druhý přestalo mluvit, třetí zapomnělo chodit, čtvrtýmu slezla kůže na rukou, pátýmu otekla pusa… a čeho se bojim nejvíc - AUTISMUS po téhle vakcíně.

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 20.10.14 21:34

@blumen moje nemcina neni kdo vi jaka, ale pokud chapu dobre, co se.pise v tom pribalovem. letaku, tak by se melo ockovat od ukonceneho 12. mesice, druha davka pak co nejdriv, jak je to mozne, tedy 4tydny, nejdele do 18let? No mrkni na to treba na impfkritik.de urcite z toho budes moudrejsi :-)

Nicolink
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 21:40

@Lejaa a tahle vakcína se taky neočkuje při nachlazení? že bych to odložila z důvodu nachlazení? zas mám strach at si mě nepozve, že si malou prohlídne :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >