Očkování v raném těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.12.21 21:36

Očkování v raném těhotenství

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má nějakou zkušenost v podobné situaci. Dnes jsem zjistila, že jsem po roce snažení těhotná - poslední MS 13. 11., takže dnes to vychází 5+1. Jenže jsem v posledním měsíci byla na obou dávkách očkování proti covidu, na poslední dávce jsem byla teď v pondělí (v tu dobu jsem ještě neměla zpoždění MS, mám dlouhé cykly)… Teď mám obavy, jestli tím to embryo nemůže být poškozené. Máte někdo něco podobného za sebou? Slyšela jsem, že očkování některým ženám způsobilo potrat, ale jak moc tomu můžu věřit, to nevím :nevim: Byla bych šťastná, kdyby se tady našel někdo, kdo se takhle naočkoval a těhotenství pokračuje v pořádku a dítě je zdravé. Prosím anonym, nikdo ještě neví, že jsem těhotná. Děkuju moc za každou odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12231
19.12.21 21:52

Většina lékařů očkování v těhotenství naopak doporučuje. I pokud bys nedejbože o miminko přišla, nemusí to přece být jen kvůli očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6780
19.12.21 21:54

Máme ve skupince jednu nebo dvě co byly ockovane když o těhotenství ještě nevěděly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36835
19.12.21 21:54

Takových lidí je víc. A nedávno vydala FN Brno prohlášení, že jejich gynekologická klinika v čele s kapacitami v oboru doporučuje očkování ženám těhotným, kojícím, plánujícím těhotenství a rozhodně k vůli očkování nedoporučují přerušit snažení :kytka:

Pro sebe a své dítě udělala to nejlepší, co jsi mohla. U těhotných je prokázán horší průběh, protilátky z očkování se mohou dostat i k dítěti.
Přeji, ať se těhotenství zdárně vyvíjí :kytka: Nepřemýšlej nad tím, prostě to tak mělo být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4301
19.12.21 22:02

Neboj, určitě to dobře dopadne, naopak je dobře, že jsi očkovaná :palec:

Příspěvek upraven 19.12.21 v 22:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.21 22:04

Moc vám všem děkuju za povzbuzení, tohle jsem si potřebovala přečíst :) sama jsem ještě v šoku, že to po takové době snad vyšlo, ani jsem si ten test nechtěla dělat, už mě nebavilo mít tam pořád jen tu jednu pitomou čárku… Se tady na gauči úplně klepu :oops: moc děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1055
19.12.21 22:17

Naopak covid může v některých případech způsobit potrat nebo předčasný porod. U očkování se neprokázalo, že by statisticky byly častější potraty oproti neočkovaným ženám. Mně se obvodní doktorka dost divila, že se chci dát očkovat v těhotenství, prý je problém, že kdyby to mělo špatný vliv na plod, žádné odškodnění nedostanu, když jde o dobrovolné očkování. Doporučila mi nechat to na 3. trimestr na dobu asi měsíc před porodem. Nakonec bohužel plod zemřel, tak jsem se nechala očkovat po potratu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18947
19.12.21 22:36

Ockovani v prvnim trimestru muze znamenat vyssi riziko potratu, proto se to nedela (nebo to zas zmenili…?).
Ale stejne to uz neovlivnis, tak se tim netrap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
19.12.21 22:38

Jestli te to uklidni ja byla v 2trim. na ocko x covidu, a v 35tt na ocko x cernemu kasli, zaskrtu a tetanu, a krom bolesti paze - asi neco jako kdyz te pichne vcela tak nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
19.12.21 22:40

@Lucie_Sx uz to zmenili, ze se to neprokazalo, jsem cetla, samo ze pokud to nevyjde bude na vine u nekterych ockovani a ne to genetika :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
20.12.21 00:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má nějakou zkušenost v podobné situaci. Dnes jsem zjistila, že jsem po roce snažení těhotná - poslední MS 13. 11., takže dnes to vychází 5+1. Jenže jsem v posledním měsíci byla na obou dávkách očkování proti covidu, na poslední dávce jsem byla teď v pondělí (v tu dobu jsem ještě neměla zpoždění MS, mám dlouhé cykly)… Teď mám obavy, jestli tím to embryo nemůže být poškozené. Máte někdo něco podobného za sebou? Slyšela jsem, že očkování některým ženám způsobilo potrat, ale jak moc tomu můžu věřit, to nevím :nevim: Byla bych šťastná, kdyby se tady našel někdo, kdo se takhle naočkoval a těhotenství pokračuje v pořádku a dítě je zdravé. Prosím anonym, nikdo ještě neví, že jsem těhotná. Děkuju moc za každou odpověď.

Otehotnela som chvíľku po druhej dávke cca dva týždne zatiaľ všetko v poriadku na FB je skupina očkovanie tehotné dojčiace a pod tam je kopec podobných prípadov 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat