Očkování Varilrixem - proti neštovicím v dospělosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 08.01.10 09:20
Očkování Varilrixem - proti neštovicím v dospělosti

Zdravím všechny!!

Není mezi vámi maminkami,tatínky nebo dospělými někdo,kdo se v nedávné době nechal naočkovat vakcínou proti planým neštovicím Varilrix?

Já jsem je v dětství pravděpodobně neprodělala.Doktor mi nechal udělat krevní testy na protilátky.Pokud protilátky nebudou,jsem rozhodnutá nechat se očkovat..

Tuto vakcínu znají jen dětští lékaři..Můj lékař o ní slyšel poprvé.Ještě nikoho neočkoval.Proto mi nebyl schopný říct o té vakcíně víc,hlavně,jak je dospělými snášena,jestli jsou teploty,malátnost nebo jiné nežádoucí účinky..

Proto se ptám,jestli je tu někdo v dospělosti očkovaný a jak to snášel?

Nechci tu ale diskutovat o tom,jestli je vhodné se nechat očkovat nebo ne.Na to může mít každý svůj názor.Já jsem rozhodnutá naočkovat se,protože mám ještě jiné zdravotní problémy.

Reakce:
fentulka
Nováček 1 příspěvek 15.02.10 21:30

Dobrý den, je mi 33 let a nechala jsem se naočkovat proti neštovicím na podzim 2009, protože jsem neštovice jako dítě neprodělala a zjistila jsem to, až když jsem čekala své druhé dítě. Ty nervy nepřeji žádné těhotné, když jsem se dozvěděla, co vše by se mohlo stát, kdybych neštovice coby těhotná dostala. No a protože o neštovice nestojím ani teď, tak jsem do očkování investovala. Musíte si zaplatit dvě dávky /vzjde vás to na cca 4000Kč, jedna dávka stojí asi 1500 Kč, dále jsem platila vyšetření před očkováním/. Moje obvodní lékařka o tomto očko taky nevěděla, ale odeslala mě na infekční oddělení nemocnice, tak jsou informovaní. Nebo i v očkovacích centrech, zkuste vyhledat, které je ve vašem kraji. Jinak po očko mi bylo jeden den trošku slabo. A taky jsem pak asi byla dost oslabená, protože jsem prodělala asi další dvě virózy. Ale to se dá zvládnout, horší by byly ty 40 stupňové horečky a vyrážky a další komplikace při neštovicích… Přeji hodně zdraví! Pavla.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 15.02.10 21:59

Fentulko,děkuju za informace..

Já jsem si nechala udělat test na protilátky proti neštovicím.Krev mi odebíral praktický lékař,odběr byl zdarma,jen jsem týden čekala na výsledek,protože tento rozbor nedělá hematologická laboratoř každé nemocnice..

Ačkoliv jsem neštovice podle všeho nikdy neprodělala,mám protilátky jako po prodělaných,jsem imunní..Neštovice asi před měsícem prodělaly obě moje děti,nechytla jsem je od nich..Dr.říkal,že je možné prodělat neštovice téměř bez příznaků.Mohla jsem je prodělat,aniž by si toho někdo všiml.

Já doporučuju všem dospělým,kteří si myslí,že je neprodělali,nechat si udělat krevní test a podle výsledků se nechat očkovat.

Můj praktický doktor taky nevěděl,že vakcína existuje,ale poradil se v lékárně a s dětskou dr.,která má ordinaci vedle.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 15.02.10 22:00

https://www.emimino.cz/…enost-37124/

Pro úplnost dávám odkaz na další diskuzi,kdyby to někdo hledal :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >