Očkování ve 3 měsících nemáme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 04.02.09 22:25
Očkování ve 3 měsících nemáme

Ahoj, ještě pořád nemáme žádné očkování kromě TBC. Už jsem docela naštvaná, protože měl by dostat druhou dávku. Bojim se, zda se tím nemůže něco zanedbat. Co myslíte, plašim zbytečně, nebo to na věk kojence nebude mít vliv, pokud bude očkovaný až v bude vakcína? Což muže být až v 5 měsících :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.09 22:34

urcite se tim nic nezanedba, Rozarka dostala 1. hexu az na prohlice v 6 mesicich, nemela stale zahojene ockovani po TBC, takze jsme museli cekat a ja jsem i rada, ze se s tim nepospichalo
ted ma za sebou uz druhou davku a reakce na obe byla naprosto v pohode - tak si rikam, ze preci jen uz je vetsi a dokaze se s tim lepe poprat

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 04.02.09 22:58

Ahoj, myslím, že se plašíš zbytečně. :wink: T. byla očkovaná, až dosáhla váhy 5 kg, takže v 6 měsících.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.02.09 23:16

Naopak, buď ráda. Čím později se naočkuje, tím lépe. Organismus se s očkováním lépe srovná a riziko komplikací je menší. Davídek dostal první hexu v 9-ti měsících.

Martina

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 04.02.09 23:29

Jé a já už viděla vše černě.Tak to jsem ráda, že to bude déle trvat. Jinak ten pupinek na raminku po TBC má vyboulký a červený. To asi nebudu zahojený, že? :oops:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.09 23:55

Čím později, tím líp, taky jsme odkládali. Problém může být v nebezpečí tetanu - očkování je účinné tuším až cca 14 dní po druhé dávce (nevím to přesně, už jsem to zapomněla, ale určitě to není hned po prvním očkování), takže pokud se rozleze, nesmí na písek atd. Taky může očkování oddálit nějaká ta viróza a s devítiměsíčním velmi pohyblivým dítětem v létě je docela veselo.

Takže zase neodkládat až tak moc, jinak se nic neděje.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 05.02.09 02:54
Re: Očkování ve 3 měsících nemáme
Kykoušek píše:
Ahoj, ještě pořád nemáme žádné očkování kromě TBC. Už jsem docela naštvaná, protože měl by dostat druhou dávku. Bojim se, zda se tím nemůže něco zanedbat. Co myslíte, plašim zbytečně, nebo to na věk kojence nebude mít vliv, pokud bude očkovaný až v bude vakcína? Což muže být až v 5 měsících :roll:
Čeho druhou dávku 8O ?
Mikuláš dostal první dávku hexa taky na půlroční prohlídce. Měl předtím škaredé TBC.
Možná to tvojí dcerce taky ještě zhnisá a praskne, u nás to byla obrovská napjatá boule. Tečou z toho zajímavé věci :roll: .
S nezhojeným TBC stejně nemůžeš očkovat.
Oprava: Tak je to Dominik, pardon :lol: .
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.02.09 07:29

Ahoj, tak malej není očkovanej krom TBC ještě vůbec. Nejsou vakcíny. Snad do půl roka nějaké budou.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.02.09 08:07

není důvod být naštvaná, absolutně. :) Buď ráda, že se to odkládá. Mmch nějaká vyhláška či co říká, že horní hranice pro začátek očkování hexou je 8měsců, takže času dost.

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 05.02.09 11:32

Syn měl první hexa v 6 měsících a dcera v 5 měsících. Fakt se nic neděje :wink:

malika
Kecalka 394 příspěvků 05.02.09 15:20

Káťa měla taky první očkování hexa až v 5. měsících, odkládalo se to kvůli zahojení po tbc.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 05.02.09 18:00

Lentilkah: u doktorky mají nástěnku očkování a první (hexa) očkov je ve 3 měsících a 2 očkov mají ve 4 měsíci. Tak nevím, asi je to všude jinak :roll:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.02.09 18:08
Kykoušek píše:
Lentilkah: u doktorky mají nástěnku očkování a první (hexa) očkov je ve 3 měsících a 2 očkov mají ve 4 měsíci. Tak nevím, asi je to všude jinak :roll:

není to všude jinak, je to všude stejný, jen někdy jsou objektivní důvody, proč to odložit a někdy jsou osvícení lékaři, kteří na to netlačí. Všude vyvěšují minimální dobu, od kdy se může očkovat a minimální očkovací intervaly, ale to je to minimální.

Vyhláška udává daleko větší rozptyl (a ještě větší než podle vyhlášky je).

Navíc pokud nebudete očkovaní v těch 3měsících, opravdu nejde o život, jak je v televizi (při nedostatku vakcín nebo výpadku) prezentováno

takže mám-li převzít větu z tvého prvního příspěvku - cituji:

… Bojim se, zda se tím nemůže něco zanedbat. Co myslíte, plašim zbytečně, nebo to na věk kojence nebude mít vliv, pokud bude očkovaný až v bude vakcína? Což muže být až v 5 měsících…

tak:

nemůže se nic zanedbat (naopak to má plus, když to bude později).
Plašíš zbytečně (nicméně to není výtka:) ), vliv to mít bude leda pozitivní (nám třeba TBC začalo reagovat po první dávce, kterou dostala ve 4m a po druhé v necelých 6m už tuplem…)
A může to být klidně i později:)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.02.09 18:18
Kykoušek píše:
Jé a já už viděla vše černě.Tak to jsem ráda, že to bude déle trvat. Jinak ten pupinek na raminku po TBC má vyboulký a červený. To asi nebudu zahojený, že? :oops:

pokud má to TBC vyboulkovaný a červený, tak to tuplem neočkovat, bo pak dojde k reakci, zvětší se to a bude to hnisat. TO asi bude astejně, ale je lepší, když to jde přirozeně, než po tom očku.

V diskusích tu pohledej, co s tím - ono asi moc nejde. Snad jen, že až se to bude tvářit, že by to mohlo hnisat, tak bych doporučila teplé obklady, ono se to uvolní, povolí a buď to praskne samo, nebo to praskneš jemně ty. A pk se o to starat - potírat betadinou (plus já to 1-2× za den přejela lihem)

Nás takhle mudr i přes můj nesouhlas naočkoval a zvětšilo se to a zrudlo. Nové mudře jsem věřila a nechala dát druhou dávku po 6 týdnech a to už jí dorazilo a hnisalo jí to přes měsíc (a jsou případy, kdy i dýl). Dokonce se takovýhle reakce pak maj správně hlásit.

Tímhle pak začal kolotoč toho, že jsem už další dávku v termínu nedala, pže to nebylo zahojený. Pak hned začala mít nachlazení a nemoci, kdy jsme válčily, aby neměla ATB a tak se stalo, že ačkoliv už měla být dávno doočkovaná, stále nemá třetí dávku a stále ještě jí mít ani nebude…

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 06.02.09 22:23

Gabinko, děkuji ti za informace ohledně očkování a toho boláčku. A ten boláček znamená, že tělíčko očkov proti TBC přijalo špatně? Nebo je to jen vedlejší učinek? Já jsem na tohle hloupá :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >