Očkování, školka, nový zákon - jak to je?

brko
18.7.15 12:18

očkování,školka, nový zákon-jak to je?

Maminky, víte některá, jak je to s příjmanim dětí, které jsou buď vůbec nebo částečně očkováné, do předškolních zařízení? Jak je to pak na základní škole? Může takové dítě třeba na školu v přírodě? Ptám se proto, neboť jsem slyšela, ze byl schválen nějaký dodatek, který původní verzi upravuje ve prospěch neockujicich…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2515
18.7.15 12:28

Zatim je to v jednani. Nicmene zalezi na lidech, na reditelich zarizeni. Pokid jsou trochu normalni nebudou to resit. Mam ve skolce neockovaneho syna a jezdi normalne na tábory a nikdo to neresi. Ockovat nehodlam, tak pak budu hledat skolu s podobným pristupem a doufat ze se do te doby ta blbost zmeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
18.7.15 12:30

Neočkované děti by přijímat neměly podle zákonu. Myslím si, že neočkovat základním očkováním, že je to nezodpovědné a nechtěla bych, aby takové dítě chodilo do školky s mýma dětma. Zase jsem proti nepovinným očkováním, ale ty povinné jsou základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
18.7.15 12:34
@Anonymní píše:
Neočkované děti by přijímat neměly podle zákonu. Myslím si, že neočkovat základním očkováním, že je to nezodpovědné a nechtěla bych, aby takové dítě chodilo do školky s mýma dětma. Zase jsem proti nepovinným očkováním, ale ty povinné jsou základ.

Neockovane dite neni pro vase ockovane zadnou hrozbou prece :) kdyz vedle sebe postavite ockovane a neockovane dite, prenasecem nemoci je to vase ockovane. Navic zakon je tak hloupe striktni, ze nebere v potaz odklad kvuli nemoci, nebo spatne reakci. Coz je donebevolajici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.7.15 12:36
@Anonymní píše:

A v čem je problém? Pokud je tvoje dítě očkované, nemusí se snad případné nákazy bát, ne?

Jinak tedy jsem taky pro základní očkování.. Ale pokud někdo neočkuje, je mi to fuk :nevim: Mé děti naočkované budou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
18.7.15 12:37

Me bavi ty vykriky o strachu s neockovanych deti ve skolce. Zajímavé je, ze ve skole uz to nikomu nevadi. :) za trest se skolnim detem nedovoli tabory a lyzarske kurzy, ale ze normalne travi cely den se 30 detma ve tride to nevadi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.7.15 12:38

Co mě ale zajímá hodně, jak to bude s Priorixem.. v září by nás čekalo přeočko, takže kdyby byloo dložené, byla bych jedině ráda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
18.7.15 12:42
@bambooska píše:
Neockovane dite neni pro vase ockovane zadnou hrozbou prece :) kdyz vedle sebe postavite ockovane a neockovane dite, prenasecem nemoci je to vase ockovane. Navic zakon je tak hloupe striktni, ze nebere v potaz odklad kvuli nemoci, nebo spatne reakci. Coz je donebevolajici.

To vytučněné nechápu. Očkovaný jedinec má přece protilátky, takže není přenašeč. A i v době očkování a vytváření imunity jsou očkovací kmeny oslabeny, takže nejsou infekční.

• Citovat
  • Upravit
brko
18.7.15 12:52

Prosím, diskutujte k věci. Anonyme, proč anonym?

• Nahlásit
  • Citovat
brko
18.7.15 12:55

Díky za odpověď. Také doufám, ze zvítězí zdravý rozum. @bambooska

• Nahlásit
  • Citovat
854
18.7.15 12:56

Jenže když dítě naočkujete, tak to vůbec nezmanená, že danou nemoc nemůže chytit. Může, třeba vakcína Synflorix mi přijde zbytečná, protože se naočkuje proti pár kmenům a pak ve výsledku dítě chytí jiný kmen. Takže za mě jen to povinné, ale člověk se bojí, jak neočkovat, tak očkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2648
18.7.15 12:58

I do statni skolky lze propasovat dite bez ocko nebo s castecnym ocko. Kazdopadne, dite ma mit „spravne“ povinne ocko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
18.7.15 12:59

Také bych nechtěla, aby moje děti chodily do jeslí, školky, školy, nebo jezdily na tábory s těmi neočkovanými, proto jsem ráda, že u nás se to všude vyžaduje. Aby se choroby nešířily, je nejdůležitější proočkovanost obyvatelstva. Tím se onemocnění a následné šíření minimalizuje. Já nevím, proč to ty neočkující mámy nechápou :nevim: Narozdíl od anonymní výše se za své názory nestydím a klidně se do mě pustte :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
18.7.15 13:01

Jinak také neočkuju za každou cenu, ale jen povinné. Zbytečná mi přijde třeba klíštovka nebo chřipka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
18.7.15 13:02

@krtek7489 Oni neočkovací mámy se bojí vedlejších účinků vakcín, což naprosto chápu. Četla jsem i jednu knihu, doktoři samozřejmě popírají, že autismus vznikne z očkování, ale v té knize, co jsem četla, tak píšou něco jiného. Dítě dostane do svého malého tělíčka tolik dávek hliníku a rtuti, že pak se autista stát může. A autistům bylo prokázané, že mají v těle hodně rtuti a hliníku. Ale povinné očkování by být mělo, můj názor

Příspěvek upraven 18.07.15 v 13:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama