Očkovat dvouletého proti klíšťové encefalitidě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.10 22:27
Očkovat dvouletého proti klíšťové encefalitidě?

Je tady někdo, kdo nechal očkovat cca dvouleté dítě proti klíšťové encefalitidě??

Malý má všechna očkování dle očkovacího kalendáře - tedy tuberkulozu, hexy i priorixy (vše absolutně bez reakcí a v pohodě) a tuším, že teď do pěti let je s očkováním klid. Takže jsme začali přemýšlet, jestli a jaké „dobrovolné“ očkování dát. Jelikož já se v tom mírně ztrácím, ptala jsem se pediatra. Za sebe mi doporučil jednak hepatitidu A (před školkou, to je asi bez debat) a právě klíšťovou encefalitidu. Říkal, že očko je možné pro děti od jednoho roku, nejčastěji očkuje dvouleté děti. Teoreticky, pokud se rozhodneme, bychom měli jít v lednu - únoru, malému budou v březnu dva roky. Co jsem ale vyčetla tady na emimču i jinde, celkem odporuje tomuto, prý je vhodné až pro starší děti :nevim:

Jaký máte názor vy, očkovat nebo počkat do příští zimy?? Žijeme na vesnici, přes léto jsme prakticky venku neustále, chodíme do lesa, malý běhá v trávě, tedy má spoustu příležitostí to klíště chytit..

Na závěr - nerada bych, aby se zde strhla nějaká mela, i když je mi jasné, že očko jakékoliv je kontroverzní téma. Takže prosím mi nevymlouvejte toto očkování, jsem rozhodnutá ho dát, jen řeším, jestli tuto nebo až příští zimu :wink:

Přečtěte si článek: Doporučené očkování proti klíšťové encefalitidě

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stazka
Kelišová 5515 příspěvků 15.12.10 22:28

Ahoj,

na doporučení pediatry jsme davali az po tretich narozeninach, taky jsem na to tlacila, protoze zijeme v oblasti, kde je klistat hodne nakazenych.
Takze za me - dala bych, ale az za rok.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 15.12.10 22:30

Někde jsem viděl mapu nakaženosti klíšťat boreliózou a encefalitidou. Klatovy jsou na tom relativně dobře, takže odkladem bys neměla nic pokazit… :nevim:

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.12.10 22:38

Já to taky plánuju dát ale až za rok to už nám budou 3.A hepatitidu taky dáme před školkou.

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 15.12.10 22:39

mě říkala dr. že se očkuje až od tří let věku dítěte… takže jsem netlačila.. a počkáme.. :think: ale nevím zda tam není změna. :palec:

luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 15.12.10 22:43

Ahoj, my bychom také rádi děti naočkovali proti klíšťové encefalitidě, ptala jsem se naší pediatričky a ta dokonce říkala počkat až do 5 let. Že i kdyby náhodou se malé dítě nakazilo, tak že nemoc dobře zvládne. Tak jen doufám, že má pravdu.

kacudka
Echt Kelišová 7804 příspěvků 15.12.10 22:51

Já bych taky ještě počkala.Taky bydlíme na vesnici a kluci očkovaní ještě nejsou.Zvažuju jestli jo nebo ne. :think:

A psala si že s očkováním má do 5 let klid…myslím že malýho očkovali i při 3leté prohlídce.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 15.12.10 22:52

Taky jsem někde četla až od 5. Ahoj madi :mavam:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 15.12.10 23:18

Taky plánuju počkat. Ptala jsem se naší doktorky a říkala až kolem 4let. Prý je riziko infekce, až když je inf. klíště přisáté určitou dobu, takže vždycky po návratu domů dítě prohlídnout a když se hned vyndá, je riziko minimální.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 16.12.10 06:08

Ahoj Madi :mavam:
Naše dr. doporučuje taky až kolem 4 let. Dřív na přání rodičů naočkuje, ale nedoporučuje to. Prý ta vakcína může mít i vedlejší účinky na nevyvinutou nervovou soustavu mladších dětí. A to je naše dr. jinak PRO očkování.

Já bych ještě počkala. Ale zase záleží, jaká je u vás mapa infikovaných klíšťat. V oblasti, kde žijeme my, je celkem klid. Ale samozdřejmě, že náhoda je blbec a nejde se na to stopro spoléhat.

Zase na druhou stranu, běžnější klíšťova nemoc je borelioza,na tu očkování není. Encefalitida je vzácná. Počkala bych do příští zimy.

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 16.12.10 09:00

Tak to je jak u nás, malému budou dva roky a nevím, ejsli ao nebo ne a kdy,. Naše dokroka říkala na jaro, ale přijde mi to brzo, to bude mít dva měsíce po druhých narozeniních, takže podle toho co píšete, takže raději počkat na příští jaro??… jako zakladatelka, až tak od toho 3 roku??

Kacka2
Závislačka 4268 příspěvků 16.12.10 09:17

Ahoj,

staršího jsem nechala naočkovat ve dvou letech. Doktorka mi řekla, že klidně ano. Jezdíme celé léto na zahradu kde občas nějaké klíště chytne, tak pro jistotu. Mladšího nechám asi příští zimu, to mu budou 2,5.

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 16.12.10 09:40

ja jsem nenechala a nenecham.Nejsem odpurce ockovani, ale i v dobe,kdy jsem o tom vubec nic nevedela mi stacilo podivat se na mapu vyskytu nakazenych klistat,a kdyz jsem videla,ze u nas je to 0,01% tak to bylo jasne.
Starsi syn je docela pro klistata zajimavy :wink: ,kazdy rok je ma,presto ockovat nebudu.

kvaček
Extra třída :D 13492 příspěvků 16.12.10 11:48

taky nejsem proti očkování - ale slyšela jsem, že to má docela agresivní reakci :nevim:
ALe taky to může být jenom takový tlach, jenom, že mi to jedna známá říkala

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 16.12.10 14:29

Tak my určitě chceme nechat naočkovat proti klíšťové encefalitidě, a vypadá to, že tuto zimu. Setkala jsem se s akutním onemocněním KE a vůbec neváhám. S Dr. jsem se bavila a věk teda není problém (v době dotazu jsme do toho nešli jen proto, že malá byla nachlazená). A údajně je lepší zahájit očkování v zimě (ale proč - jako že v létě už bude mít protilátky?).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >