Očkovat MMR vakcínu (spalničky) 12 .měsíčnímu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pha
Povídálka 27 příspěvků 10.05.18 14:55
Očkovat MMR vakcínu (spalničky) 12.mesíčnímu?

Ahojky, očkovali by jste 12.mesíčního proto spalničkám? MUDr rikala ze uz klidne muzeme…
Ja bych jeste pockala, ale kdyz je tu ted ta nemocnost spalnicek, tak jsem na vazkach…?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 10.05.18 14:59

Neočkovala. https://www.vakciny.net/…ODCE/13M.htm

lucynka25
Echt Kelišová 7628 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 15:01

@pha nově se očkuje od 13.měsíce podle nového kalendáře, tak proč ne.
Ale toto téma je věčné, každý ti napíše něco jiného :lol:
Já první dceru očkovala ve 2letech poprvé a druhou asi naočkuji po tom 13.měsíci.
Teď chytla bůhví kde neštovice, takže riskovat spalničky nehodlám :roll:

pha
Povídálka 27 příspěvků 10.05.18 15:04

Jj…vecne tema :-)
Ale pockam si i rada na postrehy ostatnich.
 Dekuji

Hrosicek
Kecalka 211 příspěvků 10.05.18 15:05

Žiju v DE a tady se podle očkovacího kalendáře MMR očkuje od 11. měsíce, takže ano, očkovala. Je zde celkem nízká proočkovanost (očkování není povinné) a v roce 2015 byla epidemie spalniček a jedno malé dítě, co nebylo očkované MMR, zemřelo.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 10.05.18 15:07

@pha vakcína je schválená od 9 měsíců, takže možné to je. Asi záleží na tom kde žijete a jak velké riziko nákazy máte. Já bych asi neočkovala, ale snažila bych se vyhnout místům s velkou koncentrací lidí. Bydlíme na malém městě a u nás spalničky nejsou. Bydlet v Praze možná budu uvažovat jinak.

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 10.05.18 15:19

Nikdy..až po druhém roce života očkovat živou vakcínou..raději omez chození do kolektivu. :nevim:

Helileli
Závislačka 2954 příspěvků 10.05.18 15:19

Neockovala bych, čím nižší věk, tím výraznější a častější jsou vedlejší účinky. Viděla jsem kdysi něco na toto téma v tv, v USA se prý očkuje už od těch 9 měsíců. Starší syn dostal tuto vakcínu jako pětiletý, mladší jako tříletý.
Ty už ses nechala s otcem dítěte a rodinou přeočkovat na spalničky, černý kašel a já nevím co ještě?

murry
Závislačka 2926 příspěvků 10.05.18 15:31

Ne

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 10.05.18 15:54

Záleží. Pokud bych zila v místě, kde se spalničky vyskytují nebo bychom se stykali s rizikovými lidmi, tak ano. V případě, že ziji v horní dolní, mezi lidi se dite pořádně nedostane jak je rok dlouhý, neviděla bych k tomu důvod.

Janakatabara
Kecalka 137 příspěvků 2 inzeráty 10.05.18 15:57

Já bych očkovala…dle očk. kalendáře se má očkovat mezi 13. a 18. měsíci života a toho bych se držela.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 10.05.18 16:02

@Helileli Vakcína by mela proti spalnickam fungovat zhruba 40 let. Udává se sice 20 let, ale v praxi vydrží protilatky u většiny lidí vyrazne dele. Potvrzuje to i skladba nemocných.

Kubido
Kecalka 210 příspěvků 10.05.18 16:14

@Agneth A v praxi já neměla po 7 letech od očkování protilátky ani na spalničky, ani na zarděnky ani na příušnice.. Takže tolik k účinnosti vakcín.. :lol:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 10.05.18 16:20

@Kubido Tak tos bohužel spadla do toho malého procenta nestastniku, u nichž vakcína z nějakého důvodu nezafunguje tak jak má. Presne pro lidi jako jsi Ty, je potřeba vysoka proockovanost napric společnosti.

pha
Povídálka 27 příspěvků 10.05.18 16:48

Ja se nenechavala preockovat na nic.
Samozrejme jsem tedy byla na preockovani tetanovky, to ano.
Pokud by doporucovali VSEM! preockovani, problem bych s tim nemela.
Jinak jsme z oblasti kde je vysoka nemocnost. Jinak bych na to take nejspise nespechala a pockala do 15.mes.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >