Očkovat, nebo neočkovat? A proti čemu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 09.07.12 14:07

Zatím hexa, rotaviry a prevenar13

sibi
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 09.07.12 14:37

Povinná, rotaviry, prevenar a hexu + budeme TBC, klíštata (chodíme hodně po výletech) žloutenka pro jistotu

jjanekk
Závislačka 2602 příspěvků 09.07.12 15:50

Suricata - zatim jsem nepresvedcovala (jeste jsem tam ani nebyla se poptat, jestli k sobe vezme druhe ditko :) ), kdyz se na to nebude tvarit, tak ji navrhnu, ze ji klidne podepisu nejaky papir, aby ona byla kryta (sice nevim, proti cemu by byla kryta hihi, ale kdyz to bude chtit, tak to bude mit)

Lucinka_Kla
Kecalka 424 příspěvků 17.07.12 16:10

Daly jste své děti očkovat proti pneumokokovi? Dr. mi to oznámila jakože je to povinné, nic moc o tom nevím. Zítra už mám jít. Napište mi prosím svůj názor. Mám se ptát? Malý je zdravý, má rok, na nic netrpí.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 17.07.12 18:19

@Lucinka_Kla - toto očkování je dobrovolné, já bych neočkovala - nepovinného děti nemají nic a i povinné jsem odkládala/odkládám, ale rozhodnout se musíš sama, pohledej, vím že jsem diskusi někde četla :nevim:

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 17.07.12 19:31

@Lucinka_Kla jj je dobrovolné, akorát jeden druh hradí zdravotní poj. úplně, u druhého částečně hradí a několik stovek se doplácí..
já nedala, dr. se jen 2× ptala, u jednoho odmítnutí se zamyslela a zeptala jestli vím, že se za tohle očko neplatí :roll: asi že jsem měla na nohou v zimě roztrhané tenisky (dobře se v nich řídilo) :mrgreen:

edit: ted čtu, že má rok, poj. to platí za určitých podmínek tuším že začátek očkování musí být do 7 měs.

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.12 19:45

Prvná dcerka má TBC, hexu, pneumokoy. Hexu posunutou od 4. měsíce a dodnes si za to rvu vlasy. Mladšá 9 měsíců nemá ještě žádné očko a tak do roka mít uršitě nebude Pak mám u doktorky schovanou 4vakcínu a to bude tak vše co dostane, jestli vůbec. Jediné nad čím ještě uvažuji, je meningokok, toho se opravdu bojím jak čert kříže vzhledem k tomu ajk rychlý má náběh, průběh a jaké bývají následky a špatně se léčí, jestli vůbec. Z jiných nemocí na které se očkuje strach nemám. MMR nedám ani jednomu děcku, určitě ne do 10ti let, po té až pokud by dané nemoci neprodělaly.

A moje oblíbená věta:-) Už se poprali? Už se poprali?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Baruna123456
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.12 19:26

Caty, já jsem taky odkladač, Mudr. nicméně naléhá aa naléhá…Proš si rveš vlasy za hexu ve 4.měs.? Zajímá mě to, sháním všechny informace. Díky.

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.12 19:50
@Baruna123456 píše:
Caty, já jsem taky odkladač, Mudr. nicméně naléhá aa naléhá…Proš si rveš vlasy za hexu ve 4.měs.? Zajímá mě to, sháním všechny informace. Díky.

Malá vždy po očku měla pauzy v dýchání, před očkem nikdy. Měla hodně špatný reakce. Velká horká boule po očku, 2× skončila do týdně po očku na ATB s vysokýma horečkama, které nešly srait. Po jednom očku mi doktoři na slovensku přímo řekli, že to má po očku, moje bývalá mudra, že určitě ne, nicméně jsem se též přiklonila kk tomu neb předtím byla zdravá. Po očkování se jí rozjel exém v hlavičce, pak na ručičkách, zádíčkách. I přesto, že má hexu a pneumokoka letos v dubnu prodělala dle doktory podle vysokých nesrazotelných horeček, bolestí ouška, vysokého crp pneumokoka.
Naše nová doktorka mi na mojí žádost objednala pouze 4 vakcínu, původně jsme byly dohodnuté očkovat v 6ti měsících, já ted avěděla že budu odkládat, no a ještě očko malý nemá a neuhání mě. Prý musí být malý stopro zdraví a za zavřenými dveřmi mi řekla, že to je prostě celé byznys. Tak si vyber. Nicméně, že nějaké očkování by určitě dala, ale třeba obrna jí přijde zbytečná.

Lucinka_Kla
Kecalka 424 příspěvků 18.07.12 21:25

Tak jsme dostali 4. dávku hexy a k tomu pneumokoka. Dítě v čekárně s nemocnejma skoro hodinu, já odhodlaná ho nenechat naočkovat a Mudra. že je to základ a prostě se to píchnout musí a nemám číst žádný info ani výlevy hysterek a teď malej uřvanej, teplota :-(. Dop.dele práce, fakt :cert:

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.12 21:30

No pokud očkovala najednou, není co dodat, ale bude to dobrý :kytka:

Erikam
Kecalka 145 příspěvků 18.07.12 21:42
@Caty píše:
Malá vždy po očku měla pauzy v dýchání, před očkem nikdy. Měla hodně špatný reakce. Velká horká boule po očku, 2× skončila do týdně po očku na ATB s vysokýma horečkama, které nešly srait. Po jednom očku mi doktoři na slovensku přímo řekli, že to má po očku, moje bývalá mudra, že určitě ne, nicméně jsem se též přiklonila kk tomu neb předtím byla zdravá. Po očkování se jí rozjel exém v hlavičce, pak na ručičkách, zádíčkách. I přesto, že má hexu a pneumokoka letos v dubnu prodělala dle doktory podle vysokých nesrazotelných horeček, bolestí ouška, vysokého crp pneumokoka.
Naše nová doktorka mi na mojí žádost objednala pouze 4 vakcínu, původně jsme byly dohodnuté očkovat v 6ti měsících, já ted avěděla že budu odkládat, no a ještě očko malý nemá a neuhání mě. Prý musí být malý stopro zdraví a za zavřenými dveřmi mi řekla, že to je prostě celé byznys. Tak si vyber. Nicméně, že nějaké očkování by určitě dala, ale třeba obrna jí přijde zbytečná.

Caty, proč uvažuješ, že bys nechala malýho naočkovat, když máš špatné zkušenosti s očkováním dcery? Nerejpu, jen mě zajímá, jak ostatní na očkování nahlíží a co je vůbec vede k tomu, aby děti očkovali, pokud mnají špatné zkušenosti.

želvy
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 18.07.12 22:02

Syn má 6let, má povinná očkování a navíc meningokoka, žloutenku a klíštovku. Dceři je 2,5 roku, má povinná a nyní má před školkou rozočkovanou žloutenku. Postupně dle věku ještě dáme doočkovat vše jako u syna. Je to na každé z nás…

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.12 22:04

Erikam: No, poporavdě nejsem ještě stoprocentně rozhodnutá. Já osobně se třeba hrozně bojím meningokoka, má rychlý průběh, hodně špatné následky i smrt, špatně se na něj přijde, z toho mám hrůzu, to je pro mě třeba smysuplné očkování, ale nevím prostě jestli ano, taky nejsem proti němu očkovaná a nebojím se, ale o dítě se prostě bojím. A ted teda nevím co je v té čtyřce, jsem blbá, je tam tetanovka, pertuse, hemofil a to čtvrté nevím, ksakru, není tam obrna a žloutenka. Ikdyž si ještě žloutenky chci nastudovat. Malý strká všechno do pusy, vše olizuje. Nechci očkovat zbytečnosti, což třeba obrna, pneumokok pro mě jsou, ale bojím se neočkovat hodně vážné nemoci, bojím se ale asi jeětě víc do něj prát ten sajrajt. MMR očkovat nebudu ani u jednoto, to vím jistě, nepřijde mi to jako strašné nemoci. Očkovat to nechám jedině když by to neprodělali do puberty asi. Je to těžký, moje sestra studuje medicínu a ta by je nechala naočkovat uplně na vše, krom povinného navíc i TBC, pneumokoka, meningokoka, dceru i na tu rakovinu nebo co to je.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama