Očkovat, nebo neočkovat? A proti čemu?

Napsat příspěvek
Caty
18.7.12 22:09

Jo a hlavně věřím naší doktorce. Ta minulá dala dcerce první očko dohromady, to jsem se o to ještě uplně tak nezajímala, nebo zajímala ale nechala se převálcovat názory rodiny, pak jsem chtěla rozděli a pak jí to dala zase dohromady, dodnes si za to rvu vlasy co jich mám na hlavě. po druhém očku příšerný kašel měsíc dlouhý nic nezabíralo, nakonec laryngitida a atb, dostávala se z toho přes dva měsíce, po posledním očku 40ky horečky a nešly za boha ničím srazit, prostě nešli, max o pár desetinek a zase nahoru. Skončili jsme v nemocnici na kapačkách. No a poslední bylo pro mě asi to, že dcera pro dělala jako očkovaná pneumokoka dle doktorky, horečky jí trvaly bezmála týden, špatně šly srážet a skončila na ATB, syn to od ní coby neočkovaný chytil, horečku měl jeden den 38,5 jinak pár dní zvýšené teploty a vpohodě, zmákl to bez ATB, On zas trpí na střeva už ěl dvakrát průjmy s horečkama a nevím čím to. Dcerka to od něj nikdy nechytla, nikdo z rodiny. Ale jinak je prostě zdravej a se vším se pere dobře. V lednu jsme byli všichni nemocný i dcerka, já ATB, manžel taky, syn neměl ani zvýšené teploty, to byl teda ještě kojený.

• Nahlásit
  • Citovat
145
18.7.12 22:23
@Caty píše:
Erikam: No, poporavdě nejsem ještě stoprocentně rozhodnutá. Já osobně se třeba hrozně bojím meningokoka, má rychlý průběh, hodně špatné následky i smrt, špatně se na něj přijde, z toho mám hrůzu, to je pro mě třeba smysuplné očkování, ale nevím prostě jestli ano, taky nejsem proti němu očkovaná a nebojím se, ale o dítě se prostě bojím. A ted teda nevím co je v té čtyřce, jsem blbá, je tam tetanovka, pertuse, hemofil a to čtvrté nevím, ksakru, není tam obrna a žloutenka. Ikdyž si ještě žloutenky chci nastudovat. Malý strká všechno do pusy, vše olizuje. Nechci očkovat zbytečnosti, což třeba obrna, pneumokok pro mě jsou, ale bojím se neočkovat hodně vážné nemoci, bojím se ale asi jeětě víc do něj prát ten sajrajt. MMR očkovat nebudu ani u jednoto, to vím jistě, nepřijde mi to jako strašné nemoci. Očkovat to nechám jedině když by to neprodělali do puberty asi. Je to těžký, moje sestra studuje medicínu a ta by je nechala naočkovat uplně na vše, krom povinného navíc i TBC, pneumokoka, meningokoka, dceru i na tu rakovinu nebo co to je.

Jasně, chápu, káždá se bojíme o to nejdražší-děti. Jenom, že nemáš strach, že po dalším očkování se může třeba ten atop. ekzém ještě zhoršit, nebo ty problémy s dýcháním…atd.,tady ses už přesvědčila, že se něco stalo, že očko má vedlejší účinky. Navíc, je prokázáno, že očko nechrání 100%, můžeš onemocnět nemocí, proti které jsi očkovaná, děti po pneumokok. vakcíně dostávaly záněty mozkových blan, encefalitidy. Tak nevím, čeho bych se víc bála. Ale chápu to, dnes a denně nás masírují reklamy na vakcíny proti nebezpečným nemocem, člověk pak propadne depresi, co teda má dělat, očkovat a bát se vedlejších účinků nebo neočkovat a chytit tu „potvoru“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
18.7.12 22:26
@Erikam píše:
Jasně, chápu, káždá se bojíme o to nejdražší-děti. Jenom, že nemáš strach, že po dalším očkování se může třeba ten atop. ekzém ještě zhoršit, nebo ty problémy s dýcháním…atd.,tady ses už přesvědčila, že se něco stalo, že očko má vedlejší účinky. Navíc, je prokázáno, že očko nechrání 100%, můžeš onemocnět nemocí, proti které jsi očkovaná, děti po pneumokok. vakcíně dostávaly záněty mozkových blan, encefalitidy. Tak nevím, čeho bych se víc bála. Ale chápu to, dnes a denně nás masírují reklamy na vakcíny proti nebezpečným nemocem, člověk pak propadne depresi, co teda má dělat, očkovat a bát se vedlejších účinků nebo neočkovat a chytit tu „potvoru“.

Tak nějak no. Jen si říkám, proč jeden den životně důležité očko na TBC je děsně povinné a druhý den už ne? :think: Co když to takhle bude za pár let s hexou a tak? Dcerka nedostane už očko vůbec na nic, nikdy. Zajímalo by mě, jak dlouho třeba to svinstvo z očka zůlstává v těle, co tam dál páchá :nevim: syn očkovaný ještě není a já prostě nevím zda mu dát tu čtyřku nebo ne. Ted jsme byli hospitallizovaní v nemocnici a tam na mě koukali dost jak na exota, všichni, že nemá ani jedno očkování, roční dítě :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
20555
18.7.12 22:27

@Caty
zrovna to očkování proti meningokokovi nechrání proti tomu B který zabíjí nejčastěji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
18.7.12 22:32
@Caty píše:
Jo a hlavně věřím naší doktorce. Ta minulá dala dcerce první očko dohromady, to jsem se o to ještě uplně tak nezajímala, nebo zajímala ale nechala se převálcovat názory rodiny, pak jsem chtěla rozděli a pak jí to dala zase dohromady, dodnes si za to rvu vlasy co jich mám na hlavě. po druhém očku příšerný kašel měsíc dlouhý nic nezabíralo, nakonec laryngitida a atb, dostávala se z toho přes dva měsíce, po posledním očku 40ky horečky a nešly za boha ničím srazit, prostě nešli, max o pár desetinek a zase nahoru. Skončili jsme v nemocnici na kapačkách. No a poslední bylo pro mě asi to, že dcera pro dělala jako očkovaná pneumokoka dle doktorky, horečky jí trvaly bezmála týden, špatně šly srážet a skončila na ATB, syn to od ní coby neočkovaný chytil, horečku měl jeden den 38,5 jinak pár dní zvýšené teploty a vpohodě, zmákl to bez ATB, On zas trpí na střeva už ěl dvakrát průjmy s horečkama a nevím čím to. Dcerka to od něj nikdy nechytla, nikdo z rodiny. Ale jinak je prostě zdravej a se vším se pere dobře. V lednu jsme byli všichni nemocný i dcerka, já ATB, manžel taky, syn neměl ani zvýšené teploty, to byl teda ještě kojený.

Caty, to mně je moc líto s těmi potížemi a kdybych tímhle prošla já, tak bych už neočkovala. Dcera má 3 hexy, 4. jsem jí nedala, jelikož jsem začala zjišťovat různá negativa a vedlejší účinky (dcera navíc dostala 4 měsíční kašel, který nešel nijak vyléčit, k tomu má sníženou imunitu, proč asi?).Syna jsem už naočkovat nenechala a nenechám, dokud mně nezaručí, že bude proti nemoci 100% chráněný, že nebude mít očko. vedlejší účinky a to mi nikdo nezaručí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
19.7.12 00:14

My neockujeme. Nechci tady rypat, jen odpovidam na dotaz. Nez me nekdo narkne ze zanedbavani pece, podotykam, ze se o problematiku ockovani nekolik let zajimam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
19.7.12 06:49

Peggy, no to jsem si chtěla zjistit, proti jakému meningokoku je to očkování, děkkuji z a info
Tak já jsem v rodině ta praštěná a nezodpovědná co se týká očko, pletu se do něčeho čemu nerozumim atd no ale myslim si, že jsem o očku četla hodně, jak knihy tak na netu, tak jsem viděla dokument

Dcerka právě po tom jedno očku taky dostala děsný kašel, nic nezabíralo, od doktorky, babské rady, nic, táhlo se to přes měsíc, nakonec dostala ATB a dvoje, jedny nezabraly no a po dalším očku jsem už psala
já si za boha nemůžu vybavit proti čemu očkuje hexa a proti čemu ta čtyřvakcína

• Nahlásit
  • Citovat
19.7.12 07:16
@peggy.sl píše:
@Caty
zrovna to očkování proti meningokokovi nechrání proti tomu B který zabíjí nejčastěji..

To mi Mudra včera taktéž říkala. Že to chrání jen proti A a C a zkřížená protektivita nefunguje. Takže my dáme základ a hotovo. Hlavně holky NEOČKUJTE holky proti HPV! O tom jsem teď vyslechla názor známého gynekologa mezi 4 očima a málem jsem padla!!! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.12 07:20
@Boomer píše:
My neockujeme. Nechci tady rypat, jen odpovidam na dotaz. Nez me nekdo narkne ze zanedbavani pece, podotykam, ze se o problematiku ockovani nekolik let zajimam.

Proč by tě někdo napadal? Prostě jen jedete na úkor druhejch a doufáte, že proočkovaný jsou a že se na tom svezete. V zásadě to není o ničem jiném. Každého věc, no :nevim:. Mám kamarádku, která to má také tak a její psychickej stav se zhoršuje rapidně spolu s množícími se případy černého kašle a počtem zakašlání jejího synka :roll:. Čili prostě svoboda volby forever, ale v tomto případě je to dost sofiina volba, na tom se asi shodneme obě.
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
19.7.12 07:47
@Lucinka_Kla píše:
To mi Mudra včera taktéž říkala. Že to chrání jen proti A a C a zkřížená protektivita nefunguje. Takže my dáme základ a hotovo. Hlavně holky NEOČKUJTE holky proti HPV! O tom jsem teď vyslechla názor známého gynekologa mezi 4 očima a málem jsem padla!!! :cert:

A co ti doktor řekl?
Myslíš, že když se našel doktor, který říká o očku na HPV co ti řekl, že jsi z toho skoro padla, že to samé neplatí o povinném? O tom mi moje doktorka řekla, že je to prostě byznys. Navíc, pokud je tvé dítě očkováno, nemusí se bát, že chytně od neočkovaného něco ne? Očkování by mělo být 100%, stát by za něj měl nést zodpovědnost, ale to neHele dcerce jsem ještě dala očko na pneumokoka a stejně ho chytla a měla horší průběh než můj neočkovaný syn. Já si myslim, že to chce HLAVNÉ a to PŘEDEVŠÍM posilovat imunitu dítěte, dávat zdravou stravu, být hodně na čerstvém vzduchu, aby se organismus dokázal s nemocí poprat pokud už jí chytně.
Hele, já po očku na obrnu pár měsíců na to dostala horečky, bolesti klobů, dělali mi lumbálku a nakonec jsem zůstala pár dní na vozíku neb jsem prostě nemohla hýbyt nohama. Sestra po očku na žloutenku, povinně neb dělá medinu pár měsíců na to žloutenku podle krve prodělala, její teorie, že o tom něvěděla neb průběh měla slabý kvůli očku, teorie moje? Problémy měla z očka, protože do té doby nic neměla a hlavně by to dostal ještě aspon jeden člen rodiny, neměl to nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
Baruna123456
19.7.12 10:08

Jo, to mě taky zajímá, já si nechala píchnout Silgard když to začalo a markantně, ale opravdu velice se mi zlepšily výsledky na HPV. Přesněji řečeno úplně v pořádku. Předtím sice žádná hrůza, ale lehce hraniční hodnoty, prý to mají lidi 10× víc…ale to v tu chvíli není argument, tak jsem zkusila všecko, hlívu, i to očko…

@Lucinka_Kla píše:
To mi Mudra včera taktéž říkala. Že to chrání jen proti A a C a zkřížená protektivita nefunguje. Takže my dáme základ a hotovo. Hlavně holky NEOČKUJTE holky proti HPV! O tom jsem teď vyslechla názor známého gynekologa mezi 4 očima a málem jsem padla!!! :cert:
  • Nahlásit
  • Citovat
2036
19.7.12 16:23
@Lucinka_Kla píše:
Proč by tě někdo napadal? Prostě jen jedete na úkor druhejch a doufáte, že proočkovaný jsou a že se na tom svezete. V zásadě to není o ničem jiném. Každého věc, no :nevim:. Mám kamarádku, která to má také tak a její psychickej stav se zhoršuje rapidně spolu s množícími se případy černého kašle a počtem zakašlání jejího synka :roll:. Čili prostě svoboda volby forever, ale v tomto případě je to dost sofiina volba, na tom se asi shodneme obě. :kytka:

My na ukor druhych rozhodne nejedeme ;), nemoci se nebojime, jen se nam zahadne vyhybaji. :mrgreen: Ze by proto, ze zijeme a jime zdrave? Cerneho kasle bych se bala jen u novorozenete. Vidis, to je ten velky rozdil mezi mnou a tvoji psychicky nestabilni kamaradkou. O ockovani se detailne zajimam a nemoci, ktere potencialne hrozi, se nebojime. Predstav si, ze dokonce doufam, ze diky nekterym z nich bude mit dcera dlouhodobou prirozenou imunitu. Ockovani je hlavne obchodovani se strachem a proto logicky nemuze neockovat nekdo, kdo se toho z principu boji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaštinka
20.7.12 22:21

Zmiňována byla stádní imunita vytvořená očkováním, že se neočkující tedy vezou na úkor očkujících. No, to je pěkná pohádka, ale hlavně, aby se rozeštvaly skupiny očkujících a neočkujících, což při nakouknutí do očko diskuzí je vidět, že se toto daří kvalitně. Při očkování nejde o ochranu zdraví. Snad to brzy bude vnímat více lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
14105
20.7.12 23:15
@Lucinka_Kla píše:
Prostě jen jedete na úkor druhejch a doufáte, že proočkovaný jsou a že se na tom svezete.

Očkované děti mají imunitu díky očkování několik let v pytli, mnohdy končí několikrát za rok na antibiotikách, a chytají kde co - třeba rotaviry při pobytech v nemocnicích - a samozřejmě vydatně šíří choroby kolem sebe.

Naproti tomu neočkovaní dobře živení jedinci se z většiny nemocí rychle vylížou, případně se s nemocí jejich imunitní systém vypořádá aniž by onemocněli a tím pádem vůbec nemoci nešíří. Chudák bacil většinou vůbec nedostane šanci, aby se jim v těle množil. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elinka.c
16.10.12 17:26
Tak to by mě hodně zajímal názor od gynekologa, zanedlouho to budeme totiž řešit-jesli sestru nechat očkovat či ne.
@Lucinka_Kla píše:
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama