Reklama

Očkovat nebo riskovat nemoc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 20:26
Ockovat nebo riskovat nemoc?

Ahoj prosim o radu. Nechala jsem dceru ockovat prvni hexou a mela nehezkou reakci ktera byla uznana neurologem. Pediatr rika, ze mi muze napsat papir ze dcera nemuze mit zadne dalsi vakciny (do budoucna kvuli skolce atd).. ale ze by zvazil zda prece jen nenechat dat dalsi hexu, ze pry do jednoho roka je pro dite cerny kasel a haemophilus influanza strasne nebezpecny a ze muze i umrit. Nevim co mam delat, zda riskovat dalsi ockovani nebo nemoc? Co byste delali na mem miste? Bojim se ze dalsi reakce by mohla byt mnohem horsi a treba s trvalymi nasledky..

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 20:28
@Anonymní píše:
Ahoj prosim o radu. Nechala jsem dceru ockovat prvni hexou a mela nehezkou reakci ktera byla uznana neurologem. Pediatr rika, ze mi muze napsat papir ze dcera nemuze mit zadne dalsi vakciny (do budoucna kvuli skolce atd).. ale ze by zvazil zda prece jen nenechat dat dalsi hexu, ze pry do jednoho roka je pro dite cerny kasel a haemophilus influanza strasne nebezpecny a ze muze i umrit. Nevim co mam delat, zda riskovat dalsi ockovani nebo nemoc? Co byste delali na mem miste? Bojim se ze dalsi reakce by mohla byt mnohem horsi a treba s trvalymi nasledky..

nedala bych ani omylem a nechala si napsat papír.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 20:33
@martina.se píše:
nedala bych ani omylem a nechala si napsat papír.

A tech nemoci by ses nebala?

maraida
Extra třída :D 14329 příspěvků 13.12.17 20:33

Už bych dále určitě neočkovala.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 20:37
@Anonymní píše:
A tech nemoci by ses nebala?

ani omylem, náš malej dostal první hexu téměř až v roce a to jsme s nim byli v mhd, na festivalech atd.. neboj, nemoc ho ohrozí míň než to očkování.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 13.12.17 20:49
@Anonymní píše:

To je těžko, je to jen na tobě…já bych neockovala…dcera je očkovaná až v 6 letech ( čistý Infanrix - alergie na ATB), nejmladšího syna jsem začala očkovat těsně před 2 rokem věku… A co nedat Hexu ale Infanrix + Hib? Jaká reakce byla? Jak je dcerka stará? V roce už stačí jen jedna dávka hibu… Ale já bych odsunula/ neockovala, asi bych se více bála reakcí… :nevim:

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 13.12.17 20:50

Neočkovala bych ani omylem a papír bych brala všema deseti. Nemocí bych se nebála.

Janli
Kelišová 5715 příspěvků 9 inzerátů 13.12.17 20:50

U nás černý kašel řádí. Máš dvě možnosti. Buď nechat dítě očkovat nebo se s ním do roka držet doma a nechat očkovat sebe a manžela, eventuálně i babičky. Já bych volila druhou možnost i přes to, že jsem zastánce očkování.

Halamka
Závislačka 3576 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 20:53

Vubec neriskujte. Pripadne nemoci jsou dle me mensi riziko /at chyceni nebo lecba/ nez nezadouci ucinky. Ty mohou byt mnohem horsi nez poprve.
Lekari vseobecne velmi neradi priznavaji reakce na ockovani. To, ze vam to uznali, vypovida o tom, ze to nebyla banalita.
A strasne me mrazi z doktora, ktery pres to vsechno premlouva k dalsi rizikove vakcinaci. Ze je schopny si vzit to riziko na svedomi.
Neriskuj zdravi sveho mimi. I kdyby chytlo nejakou nemoc, bude to na prd, ale da se to zvladnout. Kdyby ocko nastartovalo treba epilepsii nebo jine, mnohem horsi postizeni, tak to muze mit na cely zivot!

Alyss1
Závislačka 2777 příspěvků 7 inzerátů 13.12.17 20:55

Ja jsem proockovaci matka. Nicmene pokud by melo dite velke a vazne nezadouci ucinky - nepises co to bylo- tak uz nenecham ockovat. Ano v dnesni dobe sice muze dostat i cerny kasel ale zase ze by na to hned umrela?!? To bych se nebala.

Strecha
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 13.12.17 20:59

A neslo by naockovat a byt pripadne 2dny v nemocnici pod dohledem? Pani u moji pediatricky mi rikala, ze dcera mela spatnou reakci a priste to resila takto…a pry to bylo pak v poradku. Ale udelejte to, tak jak to citite ;) Ja bych asi pockala!

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 21:00

Zalezi co by to bylo za nezadouci reakci. To neuvadite. Ja jsem pro ockovani, ale zalezi o co by se jednalo. Takze tezko rozhodnout, zda bych na vasem miste odlozila ci ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 21:00

Diky vam za reakce. Dcerce je 3 mesice a mela reakci divne pohyby, zaskuby, zmena chovani- predtim pohodove dite dnes je hrozne lekava a neklidna.. doktori primo nerekli co to je ale ze je to reakce ktera pry asi odezni… divne pohyby a zaskuby uz nema ale porad je “divna “..

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 13.12.17 21:02

Já jsem očkující. Ale v případě vážných reakcí bych neočkovala. Držela bych se doma a nechala přeočkovat sebe a chlapa.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 21:06

@Netopirek jakoze treba rok ci vice se drzet doma mi prijde nerealny. Clovek se bud musi rozhodnout ze nebude ockovat a nebude resit co by kdyby, a nebo bude ockovat s rizikem NU. Tezko rictco tady je lepsi volba a jsem rada, ze nase jediny NU byly horecka po MMR.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >