Očkovat před dovolenou nebo ne?

939
2.6.15 18:40

Očkovat před dovolenou nebo ne

Na konci června jedeme do Krkonoš na dovolenou, budeme ubytováni v penzionu kde budou i jiné rodiny. Teď řeším jestli nechat raději ještě před dovolenou naočkovat naší mladší nyní téměř 3,5měsíční dceru. Manžel by byl pro (má obavy, aby tam něco nechytla), ja bych zase očkování co nejdéle oddálila. Jsem ráda, že díky nemoci v rodině nebyla naockovana už v 6 týdnech, a nakonec ani nyní ve 3 měsících. Z druhé strany i já mám obavy, aby tam něco nechytla. A když jsem u očkování co by jste naockovali? S naší dr se o tom mluvit nedá. Ta by nejraději naockovala vše i to co neexistuje. První dcera měla normalka Hexu, tehdy jsem to vůbec neřešila, teď se v tom patlám asi zas moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14091
2.6.15 18:44

Dala bych jen Hexu… a klidně až po dovolené.. ;) Neočkované děti taky chodí a jezdí všude a neznamená to, že něco chytí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 18:49

Pokud nejedete nějak za velkou louži, tak bych neočkovala. Pokud jedete navíc jen tady v Čr, tak taky né, já s dětmi po Čr cestovala od malička a ani jeden nic nechytl :) ale pokud chcete jistotu, tak se poraďte s doktorkou a domluvte se, jestli si nejste jistá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
2.6.15 18:52

@mína77 Já bych asi naočkovala Hexavakcínu, ale tak do poloviny června. Určitě ne těsně před dovolenou. Kdyby náhodou měla reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
2.6.15 18:53

Tak sance chytnout treba cerny kasel je stejna v obchode na rohu jeko v penzionu v Krkonosich. jestli jsi zatim byla spokojena s neockovanim, tak nevim proc kvuli Krkonosim ockovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
2.6.15 18:53

V hexe jsou nemoci, ktere bezne na pobytu na horach nechyti (snad krome cerneho kasle, ale s tim snad nikdo mezi ostatni lidi nepojede, ani kdyby to nevedel), takze bych s klidem ockovala az potom, nejlepe v tech 6m nebo pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
2.6.15 19:01

Odložila bych… navíc si teď nejsem jistá, ale vakcína je účinná až tuším po dvou dávkách… takže zbytečně očkovat před dovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14370
2.6.15 19:04

Očkovala bych až po dovolené. Jinak já očkuji jen to povinné, takže dcera má doočkovanou Hexu a MMR zatím ještě nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
2.6.15 19:17

Určitě byhc odložila..byh se bála že mi na dovolený bude dítě horečkovat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 19:48

Taky bych odložila, předpokládám, že na dovolené v penzionu v Krkonoších budou normální lidé. Dcera byla očkovaná až v 5m, vyhýbala jsem se jen větším davům a místům, kde bych čekala bezdomovce a podobné týpky. Tomu se ostatně vyhýbám dodnes.
Očkuju jen to povinné a odkládám očkování co to jde. Zatím máme jen hexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
939
2.6.15 20:56

Děkuji za názory. Dám na většinu z vás a odložim až po dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.6.15 21:27
@mína77 píše:
Na konci června jedeme do Krkonoš na dovolenou, budeme ubytováni v penzionu kde budou i jiné rodiny. Teď řeším jestli nechat raději ještě před dovolenou naočkovat naší mladší nyní téměř 3,5měsíční dceru. Manžel by byl pro (má obavy, aby tam něco nechytla), ja bych zase očkování co nejdéle oddálila. Jsem ráda, že díky nemoci v rodině nebyla naockovana už v 6 týdnech, a nakonec ani nyní ve 3 měsících. Z druhé strany i já mám obavy, aby tam něco nechytla. A když jsem u očkování co by jste naockovali? S naší dr se o tom mluvit nedá. Ta by nejraději naockovala vše i to co neexistuje. První dcera měla normalka Hexu, tehdy jsem to vůbec neřešila, teď se v tom patlám asi zas moc.

neočkovala bych, netuším, čeho se obáváš. 3,5 m mimčo, v té době tedy o měsíc víc - kde by se asi mohlo nakazit? Neboj. Rozhodně bych odložila po dovolené ;) Já nechala očkovat poprvé 5,5 m, davům ani ničemu jinému jsme se nevyhýbali (mhd atd).. pravděpodobnost, že dítko takhle něco chytí, je mizivá, navíc ostatní děti budou proočkované ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama