Očkovat se proti covid, když kojím?

319
8.7.21 22:45

Očkovat se proti covid, když kojím?

Chtěla bych se zeptat, zda tu jsou maminky, které se nechaly očkovat proti covid, když ještě kojí? Zvažuji očko a plně kojím. Co vám k tomu řekli vaši lékaři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2526
8.7.21 22:58

@Psylocke ahoj teď sem tehu, ale můj dr doporučil po porodu očkovat prý malý bude mít aspoň protilátky.. Takže já pak do toho půjdu 🙂 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
9.7.21 00:10

Ahoj, plně kojím a mám už i po 2. dávce očkování. A co mi na to řekl můj doktor? Že to ochrání mne i mé dítě, takže z jeho strany plná podpora :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
9.7.21 00:24

Určitě mRNA vakcína přechází mlékem do zažívacího traktu dítěte a vyvolá obrannou reakci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
9.7.21 00:27

Ja se přidám abych koukala co kdo napíše.. ja se očkovat chci nechat, covid jsem měla jako těhotná a uz nikdy více, dekuji, brrr.. nicmene pediatra se mi to snazi vymluvit.. nejdřív ze určitě ne, když kojim, že musím tedy přestat kojit.. pak ze aspoň, az se bude dcerka kojit jen občas, bude primárně tedy sama jist a když jsem řekla že rok čekat opravdu nechci, tak nakonec ze az bude mít ukončené základní ockovani, takže tak za 3-4 mesice. Ted ma necelé 3 mesice.. rada bych šla, jen tedy taky nevím. Neřešila jste některá souběh covid ockovani a ockovani dítěte? Hexa a pry ještě meningokoka doporucuje a ještě jedno pak, to už si nepamatuji.. popravdě se bojím byt na podzim „na rane“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
9.7.21 06:56
@Petula306 píše:
Určitě mRNA vakcína přechází mlékem do zažívacího traktu dítěte a vyvolá obrannou reakci?

Tady snad nejde o tu vakcinu ne? Ta do mleka neprejde, ale vyvola v tele pocit, ze ho napadl virus a telo zacne tvorit protilátky. Ty se pak dostavaji do mleka a predavaji se dítěti, aby bylo chráněno take. Takže je imho fuk, jaka je to vakcina.
Jinak ja plne kojim a jdu v pondělí, diteti jsou 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
9.7.21 07:01

Plně kojim 3mesicni miminko a doktorka mi očkování velmi nedoporučuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
9.7.21 07:11
@LucEm píše:
Plně kojim 3mesicni miminko a doktorka mi očkování velmi nedoporučuje :nevim:

Na základě čeho? Nerypu, fakt me to zajima. Všechna oficialni stanoviska ockovani doporucuji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
9.7.21 07:16
@Eoma píše:
Ja se přidám abych koukala co kdo napíše.. ja se očkovat chci nechat, covid jsem měla jako těhotná a uz nikdy více, dekuji, brrr.. nicmene pediatra se mi to snazi vymluvit.. nejdřív ze určitě ne, když kojim, že musím tedy přestat kojit.. pak ze aspoň, az se bude dcerka kojit jen občas, bude primárně tedy sama jist a když jsem řekla že rok čekat opravdu nechci, tak nakonec ze az bude mít ukončené základní ockovani, takže tak za 3-4 mesice. Ted ma necelé 3 mesice.. rada bych šla, jen tedy taky nevím. Neřešila jste některá souběh covid ockovani a ockovani dítěte? Hexa a pry ještě meningokoka doporucuje a ještě jedno pak, to už si nepamatuji.. popravdě se bojím byt na podzim „na rane“

Nesmysl totální. Jak je stará pediatra? Vůbec vaše očkování a očkování dítěte nesouvisí. mRNA vakcína se do mleka nedostane, v miminku nevyvolá žádnou imunitní reakci. Do mléka se dostanou až vámi vytvořené protilátky. To je tak leda pasivní imunizace. Očkování dítěte je imunizace aktivní. Není třeba vůbec žádný rozestup a není třeba vůbec přestat kojit, naopak.
A já se nechala očkovat po šestinedělí první davkou a u druhé měl malý hned ten den hexavakcinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2586
9.7.21 07:17

Ahoj, já se při kojení očkovat nebudu. Myslím si, že tělo je stále v “jiném stavu” a dost namáhané kojením na to, abych mu naložila ještě další zátěž. Spousta lidi měla po ockovani skarede reakce, a bojím se, ze bych ještě kvůli několikadenním horeckam nebo jiným komplikacím musela přestat kojit. A covid jsem ihned měla po nástupu na mateřskou, a v poho, takže třeba máme ještě oba protilátky :P

navíc moje sestra pracuje v nemocnici a vyprávěla, ze teď ošetřují i dost lidi s nezadoucimi účinky po ockovani, a sama se očkovat nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 07:40

Taky mě tato tematika zajímá. V těhotenství se očkovat nenechám a přemýšlím, co bude po porodu. V šestinedělí určitě ne, tak kdy?
Když odhlédnu od vlivu na miminko, tak jak je to s imunitou ženy? Přeci jen porod a kojení jsou pro organismus ženy velmi náročné. Proto se bojím reakce po očkování. Ano, je tu riziko onemocnění přímo covidem, ale toto riziko se třeba v naší rodině snižuje minimálně tím, že všichni příbuzní už proočkovaní jsou. Tak právě přemýšlím, kdy bude ta vhodná doba, kdy se tělo ženy dá jakžtakž dokupy - třeba 3 měsíce po porodu?

• Citovat
  • Nahlásit
101
9.7.21 07:47
@Perandoreshe píše:
Nesmysl totální. Jak je stará pediatra? Vůbec vaše očkování a očkování dítěte nesouvisí. mRNA vakcína se do mleka nedostane, v miminku nevyvolá žádnou imunitní reakci. Do mléka se dostanou až vámi vytvořené protilátky. To je tak leda pasivní imunizace. Očkování dítěte je imunizace aktivní. Není třeba vůbec žádný rozestup a není třeba vůbec přestat kojit, naopak.
A já se nechala očkovat po šestinedělí první davkou a u druhé měl malý hned ten den hexavakcinu.

No stará.. k 60 určitě.. přišla mi vždy prave dobra, už mám o dost starší dite, ale tímhle mne překvapila. Diky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
9.7.21 07:53

Máme v rodině dr. Je jí 60 let. A právě mě honí po porodu na očkování.. Prý je to dobrý.. Teď v tehu ne ale pak se nechám očkovat proč ne… Mimčo má pak v sobě protilátky… Covid jsem měla v tehotenstvi naštěstí jen dva dny rýma a konec ale i tak se chci pak chránit, 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
9.7.21 07:57
@Anonymní píše:
Taky mě tato tematika zajímá. V těhotenství se očkovat nenechám a přemýšlím, co bude po porodu. V šestinedělí určitě ne, tak kdy?
Když odhlédnu od vlivu na miminko, tak jak je to s imunitou ženy? Přeci jen porod a kojení jsou pro organismus ženy velmi náročné. Proto se bojím reakce po očkování. Ano, je tu riziko onemocnění přímo covidem, ale toto riziko se třeba v naší rodině snižuje minimálně tím, že všichni příbuzní už proočkovaní jsou. Tak právě přemýšlím, kdy bude ta vhodná doba, kdy se tělo ženy dá jakžtakž dokupy - třeba 3 měsíce po porodu?

Tak uplne dokupy se muzes davat i rok. Zalezi jako obvykle na tobe, co si vyhodnotis jako vetsi riziko, nikdo te nutit nemuze. Ja treba radsi risknu par dni horecky po vakcine, nez covid. Jeste jsem se s covidem pravděpodobně nesetkala a nechci hrat ruletu, jestli si jim projdu bezpriznakove, nebo budu tri tydny v horeckach a dalsi mesice tak slaba, ze se sotva postaram o sebe, natoz malé deti. A ze takove pripady jsou i u mladych a zdravých lidi.
Ale pokud chces aspon nejaky kompromis, dej si ty tri mesice po porodu, to v tele probiha nejvíce změn a budes mit cas nacerpat sily. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
9.7.21 08:39

@Eoma no máte zvláštní pediatru… Podložila to nějakými vědeckými závěry? Byl tu článek na emiminu. Dávala jsem tam odkaz z malé studie u kojících. Kojící mají v mléce protilatky. Ty dostává, mimčo i v případě, že onemocnite „čímkoliv“ jiným nebo se pro kojení naockujete třeba kvůli dovolené v exotice…

Kojim a první dávku hexy už kluk měl v té době za sebou… Druhou dostal minulý čtvrtek a já jdu na druhy pfizer příští pátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat