Očkovat vše nebo jen povinné?

24
23.6.20 12:19

Očkovat vše nebo jen povinné?

Zdravím maminky,

Chtěla bych se Vás zeptat, jak to máte s očkováním, zda jste pouze pro povinné nebo dáváte i nepovinné případně jaké vidíte výhody a nevýhody a také finanční stránku při ne povinných?

Děkuju moc za vaše názory :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

253
23.6.20 12:23

Máme jen povinné. Synflorix a Hexacimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13832
23.6.20 12:24

Dávám skoro vše, nepovinné po 2. roce, peníze neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
23.6.20 12:26

@Mauša5218 synflorix povinný není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12195
23.6.20 12:27

Krom povinných jsem očkovala jen Prevenar. Děti už jsou větší (5 a 8) a uvažuji o meningokokovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
23.6.20 12:27

My dáváme taky jen povinné. Plus jsme dávali synovi před nástupem do školy očkování žloutenku typu A ale zadne jiné navíc očkování bych nedávala. Můj názor je, že se to malé tělíčko zbytečně zatěžuje mega dávkou očkování v krátkém období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
23.6.20 12:28

My jsme davali na doporuceni mudr jeste pneumokoky, ty bych treba uz u dalsi ditete mozna ani nedavala…a pak bexero proti meningokok B, ten je podle me dulezity, je to hnusna nemoc..a ted to navic hradi pojistovna, my platime za kazdou davku 2900,– a rozhodne nelituju penez a jeste v budoucnu uvazuju o rakovine delozniho cipku a encefalitide

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9806
23.6.20 12:31

Jen povinné a to s co největšími možnými rozestupy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
23.6.20 12:34
@Mauša5218 píše:
Máme jen povinné. Synflorix a Hexacimu.

Synflorix neni povinnej. Jenom je plne hrazenej :-)

Jinak moje deti dostaly k povinnemu prave pneumokoky, protoze v rodine vsichni trpeli na zanety stredouusi - i kdyby jim to melo riziko zanetu snizit, tak mi to stoji za to. Ja mela kazdy ucho tak 20× pichany. A asi dostanou jeste klistovku, az budou starsi, zijem v oblasti, kde je tech mrch hodne.
Kamaradka treba hodne cestuje po svete, takze jeji deti maji naockovane kde co - zloutenku, meningokoky, rotaviry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
23.6.20 12:43

Očkuji pouze povinné a to ještě ne podle očko plánu, začínali jsme později a dávám větší rozestupy. Dětem už je 7 a prakticky nemarodí.
Z nepovinných jsem zvažovala jen meningokoky, ale nakonec jsem se rozhodla je nedat, protože i tak je těch povinných hodně a ta pravděpodobnost, že meningokoka chytí je opravdu minimální.
Pneumokoky mi přijdou zbytečné (a co tak pozoruji v okolí ne příliš účinné :nevim: ), rotaviry úplně zbytečné, klíšťovka - tam dbáme na prevenci, o chřipce ani nemluvím to je uplně :roll:, neštovice už děti prodělaly a až se jich jednou bude týkat očkování proti HPV - tak tu ani omylem, ty NU bývají šílené.

Příspěvek upraven 23.06.20 v 12:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16870
23.6.20 12:44

Ja krom povinných davam ještě prevenar a tbc (ale to teda hlavne proto, že mam rodinu v nemocnici a obcas s tim přicházejí do styku, za nas to i bylo povinné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5738
23.6.20 12:44

Já nechala naočkovat všechna povinná a u těch dalších to bylo o zvážení rizik. Třeba pneumokoky mají očkované obě děti a u syna jsem byla moc ráda, že to očkování má. Když totiž na pneumokoky umřela jeho prababička, tak to bylo děsivé, v neděli byla celý den u nás, v úterý ji vezla rychlá do nemocnice a ve čtvrtek zemřela na zápal plic. A v úterý se u syna z ničeho nic objevily 40 horečky. Nakonec se z toho vyklubala „jen“ šestá nemoc, ale nahnáno jsme měli pořádně I dětská doktorka u nás byla na dvou návštěvách aby odebrala CRP, protože byl v kontaktu s prababičkou, byl mu necelý rok. Teď na podzim zvažuji klíštovou encefalitidu, protože máme psy a i přes všechna opatření se sem-tam klíště vyskytne i u nás doma. Až bude očkování na boreliózu, tak půjdeme celá rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
23.6.20 12:45

Tak ono záleží…

1. nepovinná třeba žloutenka A - pokud cestujeme v MHD a jste často v kolektivu lidí, velké město (na vesnici by asi smysl neměla…)
  2. klíšťovka - u dětí nad 5 let ano, pokud jsou často v přírodě a rok co rok ty klíšťava vytahujete (ale zase těch meningitit je hodně málo, boreliozy je mnohem více a očko na to není).
  3. Meningokog B - já hodně zvažovala, zatím nedala, je to hrozná potvora, ale statisticky do 100 případů rok (dle SZU třeba 49 případů v roce 2019, z toho 3 úmrtí, nejvíce mezi 0-4 roky věku - 18 případů a 2 mrtví, mě nezávisle více doktorů doporučilo jako jedno z těch nepovinných, co mají smysl - doporučuji projít aktuální statistiky http://www.szu.cz/…_105_114.pdf),… 4) a takto se lze bavit i o dalších vakcinách… já jsem tedy podrobně se zabývala jen těmi 3 výše uvedenými v čase, kdy jsem zvažovala je naočkovat…

Ono platí, čím méně toho do dětského tělíčka dáte, tím možná lépe. Každé očkování je nutné důsledně zvážit - přínos versus riziko onemocnění. Ani očkování nemusí být všespásné a dítě danou nemoc prodělá, i když údajně často s menšími dopady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23173
23.6.20 13:07

Teď mám třetí dítě, a všem jsem zatím dala jen povinné ( hexu a mmr) a prevenar navíc. U nejmladšího teď uvažuju, že dám meningokoky v 18 měsících.
Alergie nemá, reakce na očkování žádné nebo mírné, vývoj v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
23.6.20 13:12

Obě děti jsem nechala navíc naočkovat proti pneumokokům. I když syn pak prodělal ve dvou letech zápal plic, strávili jsme týden v nemocnici (nebyla vhodná antibiotika na doma), pak se 14 dnů doléčoval. Prý zápal plic způsobený pneumokokem. Podle mě celkem lehký průběh, také to bylo zachyceno v začátku. Jestli za to mohlo to očkování, že neměl tak strašný průběh, to nevím :nevim: Ale já dávala očkovat hlavně kvůli zánětu ucha, protože synovec na to strašně trpěl a byl asi 6× na píchání ucha. A to tedy musím zaklepat, že uši zatím dobrý, dcera měla jednou náběh na zánět ucha, ale podchytilo se to v začátku, takže ji ucho ani nezačalo bolet. Nechala jsem ještě před nástupem do školky naočkovat žloutenku typu A a pak oba meningokoky, protože tohohle onemocnění se děsím. U syna mě asi nemine očkování proti neštovicím, protože je ještě neměl. Zatím jsou mu čtyři roky, tak to nechám tak do těch 10 let, jestli je nechytne, tak budem očkovat. Dcera ta je naštěstí prodělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama