Očkovat žloutenku před nástupem do školky..?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1Anička1
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 1 inzerát 24.08.19 13:29
Očkovat žloutenku před nástupem do školky..?

Ahoj holky, doktor doporučoval očkovat před nástupem do školky. Jinak máme klasiku, rotaviry a pneumokoky. Očkovaly byste? Prosím o názor, pro a proti…
Mám trochu obavy i z autismu, máme v širší rodině.

Děkuji za názory :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12789 příspěvků 24.08.19 13:34

Já mám naočkované obě děti. Jezdíme denně pražskou MHD, takže to považuji za nutnost. Zrovna toto očkování mi přišlo úplně v pohodě. A podle mě na autismus očkování vliv nemá. Bud to v dítěti je a nebo není. Je kolem toho zbytečná histerie. To bych se spíš bála reakce na MMR vakcínu. Tak má podle mě větší rizika.vale tu asi už dítě má, pokud jde do školky.

dickys
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 24.08.19 13:38

Já jsem žloutenku očkovat nedávala. Obecně dávám jenom povinná a to, na co může dítě umřít, takže jsem navíc dávala zatím jenom meningokoky a do budoucna plánuju HPV.

Elishka1
Závislačka 3339 příspěvků 24.08.19 13:45

Dala jsem, nebyla po ni ani zadna reakce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.19 13:47

Jako očkování proti žloutence nezpůsobuje autismus.

Jinak ano, dítě bylo očkováno ne před nástupem, ale v průběhu školkové docházky. Starší dítě přišlo do styku se žloutenkou ve škole u spolužáka, celá třída byla v karanténě, nic moc. Takže jsou obě děti očkované.

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 24.08.19 13:56

Tak záleží jaká žloutenka. Očkuje se tuším i proti typu A, což je tzv. nemoc špinavých rukou (jednoduše - snadno se chytí, ale taky se snadno léčí). To co je součástí hexy je proti typu B, který se přenáší krví a pohlavním stykem a tu já osobně považuji za zbytečnost očkovat.

Šáruší
Kelišová 5060 příspěvků 24.08.19 14:01
@Petula306 píše:
Tak záleží jaká žloutenka. Očkuje se tuším i proti typu A, což je tzv. nemoc špinavých rukou (jednoduše - snadno se chytí, ale taky se snadno léčí). To co je součástí hexy je proti typu B, který se přenáší krví a pohlavním stykem a tu já osobně považuji za zbytečnost očkovat.

snadno se léčí? Pobyt dítěte klidně 4 týdny na infekčním, minimálně půl roku až rok tvrdá jaterní dieta, omezení sportovních aktivit…to je jen výčet té snadné léčby. Žloutenka typu A není zrovna žádná sranda. Léčba B a C to je úplně vražedné.

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 24.08.19 14:04

@Šáruší že se vždycky někde střetnu s vámi. Myslela jsem snadno léčí oproti jiným typům. A zatím jsem měla asi štěstí ale ani během práce v nemocnici nebo v okolí jsem se nesetkala s nikým kdo měl žloutenku.

nesssinka
Extra třída :D 11529 příspěvků 20 inzerátů 24.08.19 14:09

Starší dítě jsem proti Áčku nechávala očkovat v 5 letech a zároveň jsem nechala očkovat i mladší dítě, takže to je očkované před nástupem do školky.

marcellia
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 24.08.19 14:33

Mam ockovane obe deti, reakce ani u jednoho zadna. Myslim si ze smysl to ma.

VilaAnalka
Stálice 87 příspěvků 24.08.19 15:05

Nevedeme zloutenku, rotaviry, ani pneumokoky. Mozne nezadouci ucinky me desi vic, nez mozne nasledky nemoci.

luci.no
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 24.08.19 15:39

Obe deti jsou ockovane v 1 roce (nejdriv, jak to slo). Oba bez reakce.

Adrina1
Stálice 56 příspěvků 25.08.19 20:09

Ja ockovala a jsem za to rada. :)

Josef44
Kecalka 296 příspěvků 25.08.19 23:18
@1Anička1 píše:
Ahoj holky, doktor doporučoval očkovat před nástupem do školky. Jinak máme klasiku, rotaviry a pneumokoky. Očkovaly byste? Prosím o názor, pro a proti…
Mám trochu obavy i z autismu, máme v širší rodině.Děkuji za názory :-)

Ano já jsem svoje děti očkoval také až před nástupem do školky. V každém případě neočkujte dříve než ve 2 letech věku. ( kvůli účinnosti vakciny) Pokud nechcete dávat všechno očkování osobně bych Vám doporučil očkovat spíše proti planým neštovicím, protože to je nemoc, kterou dítě určitě dostane. Je to důležité očkování, protože jinak se do těla dostane navždy divoký virus planých neštovic… Proti tomu žloutenka typu A je u nás v poslední době na ústupu ona se zase vrátí, ale aktuálně pro Vás z hlediska důležitosti jsou plané neštovice a chřipka, pak meningitida C+B a až nakonec žloutenka. Co se týče autismu pak s tím nemá očkování nic společného…

Josef44
Kecalka 296 příspěvků 25.08.19 23:23
@Petula306 píše:

No jo jenže pokud jí dítě dostane pak na ní z 95% umře… protože u kojenců je žloutenka typu B neléčitelná a protože existuje vakcína tak nikdo neinvestuje ani korunu do vývoje nových léků…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama