Oční Brno a vlastní obroučky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nestarejtese
Kecalka 389 příspěvků 10.01.18 09:51
oční brno vlastní obroucky

Dobrý den, chci se zeptat, zda je v Brně nějaká Optika, kam si mužů přinést vlastní obroučky a dají mi do nich skla? V mladí jsem nosila brýle (jedno oko tupozraky druhý v pořádku) ale asi v 15jsem je přestala nosit a teď se mi zrak asi horší a chtěla bych zase začít nosit brýle ale nevím jestli musím k lékaři na oční nebo jestli mi změří zrak v optice? Děkuju za rady :mavam:

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 10.01.18 09:57

Není lepší si udělat kompletní prohlídku u očního lékaře?

Určitě kdekoliv dají do brýlí nová skla bez problémů.

nestarejtese
Kecalka 389 příspěvků 10.01.18 10:01

Opravdu? Mě právě někdo říkal, že to nechtějí dělat-dávat skla do vlastních obroučků. :think: @-Evka- asi by to bylo lepší, jenže nevím ke komu bych měla jít, chodila jsem do bílého domu ale to je jen dětský :(

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 10.01.18 10:08

Možná dělat nechtějí, ale pokud je potřeba, skla vymění (měnili jsme opakovaně 2× do dvou brýlí). Nesetkali jsme se s tím, že by nám to neudělali. Dokonce v naší optice byl PAN OPTIK - opravdu si ho vážím a opravil nastavení brýlí pro dcerku zakoupené jinde. Jen se zhrozil, jak to je udělané. Od té doby chodíme jen tam.

Chápu je těžké sehnat očního lékaře, také chodím k lékaři, který má hodnocení jeho chování odpovídající, ale netuším, který by mohl být lepší. Nicméně po odborné profesi je OK.
V Brně lékaře neznám.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 10:37

:mrgreen: :mrgreen: Proč by se nezměnili jenom skla? 8o 8o Někomu se to horší tak rychle, že měl třeba 10 výměn skel. :zed: :zed: V optice změří oči přístrojem, ale je potřeba oči vyšetřit, ne jenom změřit. :palec: :palec:

eleny3
Kecalka 281 příspěvků 10.01.18 11:03

Ani ne pred mesicem jsem na josefske byla s vlastnima obrouckama a dali me tak skla. Maji tam i pristroj na mereni. Optika krouman. @nestarejtese

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 384 inzerátů 10.01.18 12:21

Určitě bych se objednala na oční, je jich v Brně spousta, takže nebude problém se někam přihlásit. Horší to bude s čekací dobou, mám za to, že objednávají nejdřív za 2 měsíce pokud není něco akutního

nestarejtese
Kecalka 389 příspěvků 10.01.18 12:37

Děkuji za reakce :)

nestarejtese
Kecalka 389 příspěvků 10.01.18 12:39

Protože mám obroučky od tety a nevím kde je vzala možná někde v kauflandu :mrgreen: @Mmsg a proč nestačí jen změřit?

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 12:47
@nestarejtese píše:
Protože mám obroučky od tety a nevím kde je vzala možná někde v kauflandu :mrgreen: @Mmsg a proč nestačí jen změřit?

Tak samozřejmě ty obroučky musí splňovat parametry, aby do nich skla šla osadit+ mít správné rozměry. Oční vyšetření lékařem se samozřejmě nedá nahradit přístrojem. Ale v některých optikách mají i ordinaci s lékařem. Navíc na skla přispívá pojišťovna, k čemuž je potřeba předpis od lékaře. Ale s brýlemi z Kauflandu asi moc velkou parádu nevytvoříš. :kytka:

nestarejtese
Kecalka 389 příspěvků 11.01.18 07:45

No ty brýle jspu právě super :mrgreen: @Mmsg ale nevím jestli jsou z kauflandu, jen nejsou od optika :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama