Oční lékař a poukaz

Anonymní
19.4.21 20:02

Oční lékař a poukaz

Má oční lékař povinnost vydat poukaz na nové brýle pacientovi a nebo může poukaz rovnou poslat do své optiky a nutit tak pacienta ke koupí pouze ve své optice?
Lékařka nám odmítá vydávat poukazy a posílá je rovnou do své optiky kde si máme brýle koupit. S tím, že jestli se nám to nelíbí tak si máme najít jiného lékaře
(Píšu v množném čísle, protože s tímto chováním se setkalo už více jejich pacientů)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72
19.4.21 20:06

S timto jsem se ještě nesetkala, pokaždé si optiku můžeme vybrat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
19.4.21 20:15

Pokud pro vás není problém chodit jinam, doktorku bych změnila. Takové praktiky jsem nikde nezažila a nepřijdou mi košer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
19.4.21 20:25

Někteří lékaři to bohužel dělají, optika je jejich a chtějí vydělat co nejvíc. Není to správně a na toto nemají právo. Co dělat? Netuším, stěžovat si na komoře? Stejně si pak budeš muset hledat nového lékaře :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16373
19.4.21 20:34
@Anonymní píše:
Má oční lékař povinnost vydat poukaz na nové brýle pacientovi a nebo může poukaz rovnou poslat do své optiky a nutit tak pacienta ke koupí pouze ve své optice?
Lékařka nám odmítá vydávat poukazy a posílá je rovnou do své optiky kde si máme brýle koupit. S tím, že jestli se nám to nelíbí tak si máme najít jiného lékaře
(Píšu v množném čísle, protože s tímto chováním se setkalo už více jejich pacientů)

Na lékaře pošli stížnost a najdi si nového.

Optiku může pouze doporučovat – rozhodně nemá právo pacientovi zadržovat poukaz a nutit jej využít pouze jednu konkrétní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7984
19.4.21 20:36

Jaké poukazy? Jako slevové? Nevidím nic špatného na tom, když mě optik da slevový kupón do své Optiky, můžu tam jít a nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31282
19.4.21 20:42
@Anonymní píše:

Běžné to není. Nikdy jsem se s tím nesetkala. Ale chodím na oční do nemocnice. Tam se lékaři střídají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28623
19.4.21 20:42
@Cenarius píše:
Jaké poukazy? Jako slevové? Nevidím nic špatného na tom, když mě optik da slevový kupón do své Optiky, můžu tam jít a nemusím.

Předpokládám, ze se jedna o poukaz na bryle, kam se pisi dioptrie. Detem na to pojišťovna (ne ten doktor) prispiva, jak na obroučky, tak skla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16373
19.4.21 20:43
@Cenarius píše:

Zakladatelka psala o očním lékaři, ne o optikovi.

Jestliže oční lékař pacientovi předepíše nové brýle, je povinen mu poukaz na ně dát do ruky (požádá-li o to pacient) - nesmí to odmítnout a poslat jej přímo do optiky, o které rozhodne sám.

Výběr optiky je plně na pacientovi a pokud chce využít služeb jiné, než mu doporučuje lékař, má na to plné právo a lékař mu v tom zadržováním poukazu nemůže bránit.

Skoro bych řekla, že sám brýle nenosíš a „vaříš z vody“. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
20.4.21 06:46
@Cenarius píše:

Poukaz kde jsou napsané dioptrie. Takže do té dané Optiky jít musí. Jinde jaksi neví jaké brýle udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31282
20.4.21 08:07
@Cenarius píše:

Poukaz je takový podlouhlý papír a optikovi to sdělí podrobně, jaké dioptrie na které oko dát. Dříve se díky poukazu slevilo pár kaček z brýlí, když jsi šel pro nové jednou za dva roky. Nyní dospělí platí plnou cenu. U dětí ani nevím.

Když nemáš tento doklad od očního, musí tě optometrista znovu změřit. Ne všude tu možnost mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28623
20.4.21 08:56
@Russet píše:
Poukaz je takový podlouhlý papír a optikovi to sdělí podrobně, jaké dioptrie na které oko dát. Dříve se díky poukazu slevilo pár kaček z brýlí, když jsi šel pro nové jednou za dva roky. Nyní dospělí platí plnou cenu. U dětí ani nevím.Když nemáš tento doklad od očního, musí tě optometrista znovu změřit. Ne všude tu možnost mají.

Děti právě mají pořád slevu. Ono se dá jít i bez papíru, ale je to od toho doktora hodně neseriozní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31282
20.4.21 09:00
@vokishka píše:
Děti právě mají pořád slevu. Ono se dá jít i bez papíru, ale je to od toho doktora hodně neseriozní.

Nikdy jsem se s takovou praktikou nesetkala. A to mám brýle dost let. Bez papíru to jde taky, u nás v optice mají mou složku a tam dávají všechny mé poukazy. Krásně jsem viděla, jak se mi horší oči v průběhu let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28623
20.4.21 09:02
@Russet píše:
Nikdy jsem se s takovou praktikou nesetkala. A to mám brýle dost let. Bez papíru to jde taky, u nás v optice mají mou složku a tam dávají všechny mé poukazy. Krásně jsem viděla, jak se mi horší oči v průběhu let.

Já už mám 2 a čtvrt a dokud to jde, chci to udržet, nechci si dát silnější. Takže jim šoupnu brýle, oni kouknou a udělají mi stejné. Ale taky chodím pořád stejně, takže tam mají všechno už v počítači. A taky jsem nikdy za ty desítky let nezažila, že by mi to případně nedali u doktora do ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31282
20.4.21 09:09
@vokishka píše:
Já už mám 2 a čtvrt a dokud to jde, chci to udržet, nechci si dát silnější. Takže jim šoupnu brýle, oni kouknou a udělají mi stejné. Ale taky chodím pořád stejně, takže tam mají všechno už v počítači. A taky jsem nikdy za ty desítky let nezažila, že by mi to případně nedali u doktora do ruky.

To by taky šlo. Ale já stejně musím na kontrolu, tak na to oční jednou za rok lezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat