Oční novorozenec - doporučení

32
4.1.20 11:49

Oční novorozenec doporučení

Můžete mi, prosím, doporučit oční ambulanci ve Frýdku-Místku, Ostravě a okolí pro mého 29denního syna? Pořád má zahnisané oči, od porodnice jsme používali Ophtalmoseptonex, pak od obvodního Kanamycin a teď Ocuflash a pořád se to nelepší. Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14046
4.1.20 11:58

Asi fakultka v Ostrave..S dcerou jsem tam chodila od prdcasneho narozeni - s miminky to umi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.1.20 12:11

A nejsou to ucpane skzne kanalky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12616
4.1.20 12:16

@Oriseka asi ano, tipuji. Dcera to měla také a teď novorozene to bude mít, obávám se take

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12616
4.1.20 12:21

@Oriseka ale tohle už se těší na ročním, ne u pediatra. Buď pomůže masáž nebo pak proplach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
4.1.20 12:35

Asi to můžou být kanálky, tak právě hledám nějakého dobrého očního, ať to posoudí a citlivě když tak napraví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
4.1.20 12:38
@Králičice píše:
Asi fakultka v Ostrave..S dcerou jsem tam chodila od prdcasneho narozeni - s miminky to umi.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1761
4.1.20 12:47

@Lucka379 my jsme teď hledali oční pro roční dceru se strabismem a byl to očistec. Známí jezdili se slznými kanálky až do Otrokovic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.1.20 14:10
@Lucka379 píše:
Asi to můžou být kanálky, tak právě hledám nějakého dobrého očního, ať to posoudí a citlivě když tak napraví

Jestli jde o kanalky, tak pocitejte, ze to muze byt na dlouho. Starsi syn to mel na 1 oku od narozeni. Masirovala a vykapavala jsem 5krat denne. Masaz mi ukazala pediatra. Pak jsme byli na pruplachu v nemocnici 2krat, podruhe uz se jim ho nepodarilo udrzet. Nakonec to zmizelo samo ze dne na den v 10 mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.1.20 14:11
@g.sandova píše:
@Oriseka asi ano, tipuji. Dcera to měla také a teď novorozene to bude mít, obávám se take

Taky jsem to cekala u druheho syna a nastesti nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12616
4.1.20 14:35

@Oriseka tak nám zo pediatr neukázal, nechtěl s tím nic mit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
4.1.20 15:11

V tomto věku je naprosto zbytečné do toho hrabat, zásah zvenčí může způsobit trvalé následky a zjizvení slzných cest. Nejlepší je provádět hydrostatickou masáž - od koutku oka k nosu, ne naopak, tlakem obsahu se často zprůchodní samo. Jinak slzné cesty bývají u miminek často nedovyvinuté a navíc jak roste hlava, tak se to v naprosté většině případů zprůchodní samo, proto se doporučuje spíš vyčkávat do toho půl roku. Já mám s proplachy a sondážemi slzných cest velmi barvité zkušenosti u syna, napsala jsem o tom i článek. Synovi prováděli opakovanou sondáž, tekla mu u očí krev po tom všem. Nakonec jsme jeli za p. Červenkou do Otrokovic, je to skvělý lékař, ten nám řekl, že tam má syn mechanickou překážku, která se ztratí, jak poroste a taky jo. Ale potíže s tím měl dlouho a doteď to není po zásazích „lékařů“ řezníků úplně dobré, jizvy zůstaly a při větru mu jedno oko slzí víc než druhé, nebo mu slzy pomaleji odtékají. V tomto případě u tak malého dítěte říkám, že čas je nejlepší lékař. Dávej Septonex, masíruj a zachovej paniku. :srdce: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.1.20 15:19
@g.sandova píše:
@Oriseka tak nám zo pediatr neukázal, nechtěl s tím nic mit

Pak nam tu masaz ukazali i v nemocnici a bylo to trochu jine nez nam ukazala pediatra, tak jsme pak delali tu z nemocnice taky dlouho a nakonec jsem mela pocit, ze to zmizelo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
4.1.20 15:27
@Oriseka píše:
Pak nam tu masaz ukazali i v nemocnici a bylo to trochu jine nez nam ukazala pediatra, tak jsme pak delali tu z nemocnice taky dlouho a nakonec jsem mela pocit, ze to zmizelo samo.

A jak, prosím, ta masaz vypadá? Tlačí se do vnitřního koutku jako na videu? https://www.detskeoci.cz/…alky-u-deti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.1.20 15:39
@Lucka379 píše:
A jak, prosím, ta masaz vypadá? Tlačí se do vnitřního koutku jako na videu? https://www.detskeoci.cz/…alky-u-deti/

Tak ono je to uz 3,5 roku, co to nedelame, ale jestli si dobre vzpominam, tak ano jako na videu, akorat mi to delali nekolikrat(treba 5krat) za sebou jako pulzne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat