Oční pozadí-pigmentová skvrnka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 06:09
Oční pozadí-pigmentová skvrnka

Ahoj Holky, byla jsem ted na kompletni ocni prohlídce, jen jako prevence a i proto, ze tata mel operaci oci a problemy s nima. delali mi zrak, zorny pole, nitroocni tlak i ocni pozadi. vsecko pry super.jen mi dr rikala, ze na resp. V jednom oku mam drobouckou pigmentovou skvrnku.ze to nic neni a nijak ne to neohrožuje. mam prijit zas za rok, za dva, na klasickou prevenci. skvrnka neni v oku videt, byla az pri tom ocnim pozadi po rozkapani. takze mozna na sítnici?!mate to někdo taky? Ja se na to nějak zapomněla zeptat.diky.

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 9236 příspěvků 05.03.18 07:17
@Anonymní píše:
Ahoj Holky, byla jsem ted na kompletni ocni prohlídce, jen jako prevence a i proto, ze tata mel operaci oci a problemy s nima. delali mi zrak, zorny pole, nitroocni tlak i ocni pozadi. vsecko pry super.jen mi dr rikala, ze na resp. V jednom oku mam drobouckou pigmentovou skvrnku.ze to nic neni a nijak ne to neohrožuje. mam prijit zas za rok, za dva, na klasickou prevenci. skvrnka neni v oku videt, byla az pri tom ocnim pozadi po rozkapani. takze mozna na sítnici?!mate to někdo taky? Ja se na to nějak zapomněla zeptat.diky.

Já to mám. Budou tě sledovat, zda to neroste. Mně to už pár let hlídají a nic se nezvětšuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 07:32

@Russet ahaaa…A když to roste, tak co? Je to nějak nebezoecny?

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 10761 příspěvků 05.03.18 08:14

Dobrý den,

poradit by mohl také pak doktor v Poradně očního lékaře.

Držím palce :kytka:
adminka Eliška

Smile7
Povídálka 24 příspěvků 05.03.18 09:00

Taky mi našly pigmentovou skvrnu, za další půl rok na kontrole už jsem tam měla 3, tak mě poslali k mojí doktorce na všelijaká vyšetření a nakonec se zjistilo, že jsem cca rok předtím prodělala toxoplasmózu se kterou si moje tělo poradilo samo, takže se to nijak už neléčilo. Teď tam mám skvrnu opět jen jednu a nic to nedělá, nepřekáží, nezvětšuje se, takže to oční jen kontroluje normálně po roce..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 09:03

@Smile7 dekuju.a kdyby rostly, tak co hrozi? Slepota? Rakovina? Mne nic neřekli, jen, že vse ok…

Russet
Echt Kelišová 9236 příspěvků 05.03.18 13:12
@Anonymní píše:
@Russet ahaaa…A když to roste, tak co? Je to nějak nebezoecny?

Je to prostě piha a zvětšování není na tak důležitém místě dobře :nevim: Myslím, že něco o operaci doktor řekl, ale protože je to léta stejné, nechala jsem to být. Prostě jen nezanedbávám každý rok prohlídku.

Russet
Echt Kelišová 9236 příspěvků 05.03.18 13:13
@Smile7 píše:
Taky mi našly pigmentovou skvrnu, za další půl rok na kontrole už jsem tam měla 3, tak mě poslali k mojí doktorce na všelijaká vyšetření a nakonec se zjistilo, že jsem cca rok předtím prodělala toxoplasmózu se kterou si moje tělo poradilo samo, takže se to nijak už neléčilo. Teď tam mám skvrnu opět jen jednu a nic to nedělá, nepřekáží, nezvětšuje se, takže to oční jen kontroluje normálně po roce..

Mně se právě doktorka ptala, jestli jsem neměla toxoplazmózu a já o ničem nevím 8o

Russet
Echt Kelišová 9236 příspěvků 05.03.18 13:15
@Anonymní píše:
@Smile7 dekuju.a kdyby rostly, tak co hrozi? Slepota? Rakovina? Mne nic neřekli, jen, že vse ok…

Nevyšiluj. Pravděpodobně by ti hned řekli, kdyby to rakovina byla a lečili tě. Když řeknou za rok na shledanou, je jasné, že asi jen tak neumřeš :lol:

Russet
Echt Kelišová 9236 příspěvků 05.03.18 13:15
@Russet píše:
Mě se právě doktorka ptala, jestli jsem neměla toxoplazmózu a já o ničem nevím 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.18 13:47

@Russet ahaaa..mne o toxopl.nic neříkala..Tak uvidíme…diky

Smile7
Povídálka 24 příspěvků 05.03.18 19:08

@Russet taky jsem o toxo netušila, že jsem ji měla, až ty testy to ukázaly…jinak se toxo může projevovat jako chřipka nebo tak, takže to ani člověk nemusí vědět.

Anonymní - taky si myslím, že to nic tak hrozného nebude, buď v klidu :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama