Oční vjemy při přechodu světlo-tma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 06:33
Ocni vjemy pri prechodu svetlo-tma

Ahoj, chci se zeptat, mate nektera v ocich nejake barevne/svetel­kujici vjemy pri prechodu z prudkeho svetla do uplne tmy? Napr v noci po navratu z wc, kde sviti zarivky do uplne zatemneneho pokoje…tak nez opet usnete..ja od vanoc uz asi 3× videla takove sekundove bliknuti…pres den vubec nic…ocni i neuro v poradku. desne me to nervuje… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 13.02.18 06:43

Já pokaždé když jdu dělat male mléko rozsvítim žárovku v kuchyni pak jdu po tmě přes obývák do pokoje. nevidim absolutně nic 8o. jakmile zavřu oči a chci usnout vidím zpod zavřené víčka obraz kuchyne kde jsem dělala to mléko. 8o.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 06:45

@-Sára diky…ja to driv asi nejak nevnimala a ted se az moc pozoruju :)

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 13.02.18 07:12

Je to normální

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 07:16

@yasmine5 diky…i zables­k/bliknuti? Ok…a mate to často? Ja jen na co se pripravit. :roll:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6237 příspěvků 13.02.18 07:31

Není tohle už pátá diskuze na stejné téma? Pořád všichni píšou, že je to normální! Já vidím záblesky, přelévající se barvy, po přechodu ze světla do tmy vidím světelné otisky předmětů. Jestli tě to tak pohlcuje, měla by jsi spíše zvážit psychologa. Máš za sebou vyšetření, jsi zdravotně v pořádku a stejně ti tvoje zbytečné strachy ničí život.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 07:39

@Janli ja vim…omlouvam se…pro me je to proste novinka a nejak jsem se lekla nadoru v mozku treba a nemuzu se toho zbavit…to odhali asi jen mr nebo ct, ne? A to se mi podstupovat sama od sebe nechce…neurolog rikal vse ok, jen jsem mela preventivme na sono karotid a to mam v poradku.ale nevim, na kolik se vazne zmeny na mozku mohou odhalit jen pri beznem neuro vysetreni.. jeste jednou se omlouvam, ze tady s tim furt otravuju!

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6237 příspěvků 13.02.18 07:57

Pokud by se nádor týkal zrakového centra, dávno by ho odhalili. Sítnice v oku přirozeně stárne a objevují se změny. To se pak projevuje různými světelnymi vjemy. Odtrhávání sítnice by lékař taky odhalil. Trápíš se něčím, co je naprosto běžné.

Tichošlápek
Extra třída :D 10829 příspěvků 13.02.18 08:04

Záblesky jsou normální. Nejlepší jsou takové plavouci svítící zizalky :lol: to si vždy připadám jak nekde ve star treku :mrgreen:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 23 inzerátů 13.02.18 08:09

Nevím, když jdu v noci na záchod, nepotřebuji k tomu svítit :nevim:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6237 příspěvků 13.02.18 08:12
@xstrasilka píše:
Nevím, když jdu v noci na záchod, nepotřebuji k tomu svítit :nevim:

A nemáš strach, že na tom záchodě už sedí někdo, kdo si před tebou taky nerozsvítil :mrgreen:?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 08:22

@Janli ok…tak asi jo…ja prave nevedela, jak by se to mohlo krom ct odhalit…ale snad i ocni pozadi neco napovi…dekuju! :hug:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6237 příspěvků 13.02.18 08:41
@Anonymní píše:
@Janli ok…tak asi jo…ja prave nevedela, jak by se to mohlo krom ct odhalit…ale snad i ocni pozadi neco napovi…dekuju! :hug:

Moje dcerka hodně roste, sice jsme s manželem hodně vysocí, ale lékařka ji stejně poslala na vyšetření, zda nemá nádor na mozku. Vyšetřovali jí jen oční pozadí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 08:45

@Janli ahaaaa…tak moc dekuju a super, ze dcera je v poradku!!
Jj…mne delali ostrost zraku, nitroocni tlak a po rozkapani ocni pozadi a takovou fotku oka s nervem :)

ivunak
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 13.02.18 09:46

Kamarádka měla zánět očního nervu a projevovalo se to, že viděla po zavření očí nebo ve tmě „jiskření“. Pokud jsi ale zkontrolovaná na očním, tak bych byla v klidu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >