Oční vyšetření se nově platí?

817
15.3.17 19:21

Oční vyšetření se nově platí?

Možná má někdo zkušenost s následujícím problémem. Můj dědeček dnes absolvoval pravidelné oční vyšetření (absolvuje ho vždy jedenkrát za rok kvůli diabetu), ale nejsem expert, abych ho dokázala přesně pojmenovat. Přikládám proto dokumentaci z vyšetření. Děda už je velmi starý a sám pořádně také neví. Velmi ho ale překvapilo, že za vyšetření musel poprvé v životě platit - prý je to novinka od tohoto roku. Bohužel se mi nepodařilo na internetu najít žádnou kloudnou informaci, že by některá vyšetření byla nově zpoplatněna. Nevíte o tom něco? Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

kazda.m
15.3.17 19:28

Já byla letos na očním s malou, na doporučení praktika, a nic jsem neplatila. Ale nevím zda je to stejný případ. Když tam dědeček chodí takto pravidelně.
V květnu jdeme znovu na kontrolu, navíc ještě i jinam kde je nějaký speciální přístroj na vyšetření. Tak uvidíme. Tento přístroj se jinak platí, ale jelikož máme to doporučení tak nevím.
Předpokládám že dědeček taky měl nejprve doporučení od praktika když šel poprvé. Kolik platil?

• Citovat
  • Upravit
15.3.17 19:29

Přijde mi to jako běžné oční vyšetření-prohlídka. Nevidím nic, co by se mělo zpoplatnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
15.3.17 19:30

Nebo mě ještě napadlo že třeba pojištovna přestala něco proplácet, ale to by mu nepodali tak jako že je to novinka od letoška ale že je to kvůli pojišťovně.

• Citovat
  • Upravit
4986
15.3.17 19:31

@Plavuše Jejda, samotnou mě to zajímá, jdu tam 20.3. Nicméně budu pátrat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
15.3.17 19:31
@kazda.m píše:
Já byla letos na očním s malou, na doporučení praktika, a nic jsem neplatila. Ale nevím zda je to stejný případ. Když tam dědeček chodí takto pravidelně.
V květnu jdeme znovu na kontrolu, navíc ještě i jinam kde je nějaký speciální přístroj na vyšetření. Tak uvidíme. Tento přístroj se jinak platí, ale jelikož máme to doporučení tak nevím.
Předpokládám že dědeček taky měl nejprve doporučení od praktika když šel poprvé. Kolik platil?

Určitě měl nějaké doporučení, nešel tam z vlastní vůle, ale už tam chodí roky na stejné místo. Je to nemocnice… Platil 300 Kč, takže se to ještě dalo, spíše nás to dost překvapilo, tak aby ho někdo nějak nepodfoukl, když vidí starého člověka, ale snad ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17800
15.3.17 19:32

A nebyl dřív než po půl roce? třeba jen o pár dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
15.3.17 19:33
@Plavuše píše:
Určitě měl nějaké doporučení, nešel tam z vlastní vůle, ale už tam chodí roky na stejné místo. Je to nemocnice… Platil 300 Kč, takže se to ještě dalo, spíše nás to dost překvapilo, tak aby ho někdo nějak nepodfoukl, když vidí starého člověka, ale snad ne.

Tak jedině tam zavolat a přeptat se. Případně se optat na zdrav. pojišťovně.

• Citovat
  • Upravit
1267
15.3.17 19:35

@Plavuše Vidim tam zminku OCT. Nebyl vysetren na ocnim tomografu? Byly jsme pred mesicem s babickou na soukrome klinice v Pze a platily jsme myslim 700Kc. A ve zprave take byla zminka o OCT. A byl to prave ten tomograf. Vysetreni na nem pojistovna nehradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
15.3.17 19:35
@ka2ka píše:
A nebyl dřív než po půl roce? třeba jen o pár dní

Byl prý po roce - nemůžu ručit za to, že se neplete, ale prý mu to prezentovali jako novinku od letošního roku. Jedná se o nemocnici v Praze na Vinohradech - tady je ceník zákroků http://www.fnkv.cz/…01-01-15.pdf, ale překvapilo nás, že platil poprvé v životě a byla to fakt preventivní prohlídka (podle jeho slov).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
15.3.17 19:36

@Plavuše Vypada to na vysetreni OCT a to zdravotni pojistovna neplati, maximalne zkuste jit na pojistovnu zda nemaji nejaky program, neco jako prevence glaukomu a mozna by vam to proplatili, ale neni to zadna novinka, ja za toto vysetreni platim jiz nekolik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
15.3.17 19:39
@katty89 píše:
@Plavuše Vidim tam zminku OCT. Nebyl vysetren na ocnim tomografu? Byly jsme pred mesicem s babickou na soukrome klinice v Pze a platily jsme myslim 700Kc. A ve zprave take byla zminka o OCT. A byl to prave ten tomograf. Vysetreni na nem pojistovna nehradi.

To OCT je v tom ceníku za 300 Kč, tak to bude asi ono. Díky moc :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
15.3.17 19:40
@Vasule86 píše:
@Plavuše Vypada to na vysetreni OCT a to zdravotni pojistovna neplati, maximalne zkuste jit na pojistovnu zda nemaji nejaky program, neco jako prevence glaukomu a mozna by vam to proplatili, ale neni to zadna novinka, ja za toto vysetreni platim jiz nekolik let.

Možná mu to OCT dělali poprvé a předtím ho prohlíželi jen nějak jinak… to on sám bohužel neví, ale super, myslím, že to určitě bude tím OCT :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1807
15.3.17 19:40

@Plavuše určitě platil to OCT, i dle přiloženého ceníku to odpovídá. Toto vyšetření pojišťovna neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
15.3.17 19:44
@Plavuše píše:
Možná mu to OCT dělali poprvé a předtím ho prohlíželi jen nějak jinak… to on sám bohužel neví, ale super, myslím, že to určitě bude tím OCT :palec:

JJ a určitě se na pojistovne preptej, prolaceji to, jak to nekdo psal „Prevence glaukomu“. Napr moje pojistovna to proplaci..sice teda jen 1× za 2 roky, aspon neco.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama