Oční vyšetření u 4 letého

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simu
Povídálka 47 příspěvků 24.01.19 13:29
ocni vysetreni u 4 leteho

Ahoj,
jdu si pro radu. Mame syna 4,5 roku. Loni jsme ho vzali k ocari, protoze mhouril oci a daval si veci blizko, aby na ne videl. Kouknul se do nejakeho mericiho pristroje a bylo nam sdeleno, ze je vse v naprostem poradku a ze se oci vyvijeji. Oddechli jsme si a nejakou dobu to neresili. Jenze se nam to porad nezdalo a nejen nam, ve skolce mi rikali, ze urcite spatne vidi a na prohlidce u Dr. jsme dostali dalsi doporuceni k ocari. Tam jsme se dostali dnes, teda jinam, nez minule. Syn teda moc nespolupracoval, snazil se, ale docela se tam bal a ikdyz se dival do pristroje, tak nedokazal oci udrzet v klidu. Pak mel rikal cisla, ktera se promitala na stene a vsechny rekl spatne, a to on cisla umi dost dobre.

No verdikt zni tak, ze pry asi 7 dioptrii na jednom oku a pristi vysetreni musi zvladnout v klidu, aby to zmerili presne. No jsem z toho hotova, 7 dioptrii a pred ani ne rokem mel udajne vse v poradku :nevim: :,(

Jsem z toho fakt spatna, hned jsem napsala do toho centra Kukatko, tam se aspon specializuji na deti. Ten doktor tady moc prijemnej nebyl.

Tak ja vlastne nevim, co od vas potrebuju, uklidnit asi :nevim: :srdce:

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44670 příspěvků 24.01.19 13:35

V Kukátku jsem byla loni s dcerou. Fakt je, že byla o trochu starší, ale musím říct, že to vyšetření bylo opravdu důkladné, min. na dvě hodiny na x přístrojích, všecko formou hry. Bylo vidět, že to tam s dětma opravdu umí, byly tam i o dost mladší. Šlo to na pojišťovnu. Takže bych jim dala šanci tady a zatím nedělala žádné závěry - vlášť, pokud jsi z toho měla blbej pocit a nespolupracoval.

Saffiraa
Závislačka 3883 příspěvků 8 inzerátů 24.01.19 13:36

Ahoj, já bych ho vzala na oční screening, který dělají přes takovou kamerku. Byla jsem tam se synem, asi ve třech letech, a pak jim to dělalali i ve školce. To by mělo i přesně změřit dioptrie. :mavam:

Simu
Povídálka 47 příspěvků 24.01.19 13:45
@Saffiraa píše:
Ahoj, já bych ho vzala na oční screening, který dělají přes takovou kamerku. Byla jsem tam se synem, asi ve třech letech, a pak jim to dělalali i ve školce. To by mělo i přesně změřit dioptrie. :mavam:

Jen ja nevim, jak to najit, my totiz bydlime v Nemecku :? Nemuzu tu najit neco vylozene pro deti.

ugluk
Hvězda diskuse 44670 příspěvků 24.01.19 13:51

Tou kamerkou je to hodně orientační, jak dětská dr., tak v tom očním centru to smetli ze stolu. I když teda rozdíl mezi nulou a sedmi dioptriema by to odhalit mělo, ale pro předepsání brýlí by to tak jako tak chtělo pořádné vyšetření. V Německu neporadím.

nozu
Extra třída :D 12097 příspěvků 24.01.19 13:52

@Simu jmenuje se to Plusoptix.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 41 inzerátů 24.01.19 13:53
@Saffiraa píše:
Ahoj, já bych ho vzala na oční screening, který dělají přes takovou kamerku. Byla jsem tam se synem, asi ve třech letech, a pak jim to dělalali i ve školce. To by mělo i přesně změřit dioptrie. :mavam:

To je PlusOptix. Kluka jsem tím nechala změřit, podle výsledku byl zralej na brýle a okluzor a když jsem ho teda objednala na oční, tak tam po měření žádnou oční vadu nemá.

Janli
Kelišová 7236 příspěvků 24.01.19 14:08

Na vyšetření ho musíš připravit ty sama. Vysvětlit, co se tam bude dít, naučit ho číst obrázky se zavřeným jedním okem, pokud používají tabulky s E, tak i práci s tím. Pokud to nepodceníš, tak tím ušetříš lékaři spoustu práce a diagnóza bude co nejpřesnější. My jsme to doma trénovali skoro dva týdny a vyplatilo se.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 24.01.19 14:35

Ahoj taky chodíme do Kukátka, dcera je tedy starší, ale běžné jsou v čekárně malinke děti a vyšetří je v pohode.Jinsk nám se stalo to samé.U jednoho očního, že má oči ok, ale nezdálo se nám to.Tak jsme šli k jiné oční, ta naměřila dioptrie a tupozrakost. Jenze potom ve školce screening a znovu, že vše ok a ať nenosí brýle nebo si fakt oči znici. Tak jsme se objednali do Kukátka a tam zjistili i skrytou šilhavost, tupozrakost a 3 a 2 dioptrie.

tininas
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 24.01.19 14:52

Ahoj.

Před Vánoci jsem byla s oběma kluky (2 a 3 roky) na vyšetření zraku, tak jsem kapku informovaná.

Také jim dělali text přístrojem Plusoptix A09. Problém je v tom, že tento přístroj nedokáže odhalit tupozrakost. Ale na to se musíme natrénovat a lékařka nám dala návod na test domů. Tak Ti ho přeposílám (viz fota), snad v něčem pomůže.

Simu
Povídálka 47 příspěvků 24.01.19 15:03
@tininas píše:
Ahoj.

Před Vánoci jsem byla s oběma kluky (2 a 3 roky) na vyšetření zraku, tak jsem kapku informovaná.

Také jim dělali text přístrojem Plusoptix A09. Problém je v tom, že tento přístroj nedokáže odhalit tupozrakost. Ale na to se musíme natrénovat a lékařka nám dala návod na test domů. Tak Ti ho přeposílám (viz fota), snad v něčem pomůže.

Diky moc, dostali jsme prave tohle „Ecko“ domu, ale moc mi doktor nevysvetlil, co s tim mam delat! Snad to zvladnem nejak nacvicit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >