OČR 80% platu, pracovat či zustat doma?

Anonymní
24.3.20 10:43

OČR 80% platu, pracovat či zustat doma?

Spíš téma k zamyšlení. Mám doma tři malé děti, oba s mužem máme možnost home-office, ovšem je to velmi náročné skloubit. Zatím to pytlíkujeme. Pokud odsouhlasí 80% platu, asi bych asi radši vzala OČR a věnovala se dětem. Ale je mi to blbé vůči zaměstnavateli, který moji práci fakturuje dále, tudíž přijde o peníze. Celkově bych řekla, že toto opatření pomůže lidem v nouzi, ale demotivuje některé, v té práci zůstat a vytrvat. co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3564
24.3.20 10:46

Osobně pokud mohu dělat homeoffice raději budu na homeoffice než 80% ono to udělá i tak dost málo peněz. a ještě když je doma i muž můžete se střídat s péči o děti a práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
24.3.20 11:01

Co treba 2 dny v tydnu tak a 3 dny tak napr? Nebo tyden HO, tyden OCr? :think:
Zalezi co delas za praci, ja bych treba s detma HO delat nemohla, volam s klienty cely den :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 11:10

Ano, tak by to také šlo. A nevíš, jak by to bylo s víkendy? Prý jsou v té klasické 9 denní očr proplácené. Zatím se to zvládat dá, ale motivace to „zvládat“ se rapidně změnší, pokud tu dávku navýší. Uvidíme, co dnes projde…

• Nahlásit
  • Citovat
635
24.3.20 11:11

Někoho to určitě napadne. Zas ale dost lidí jede s výplatou fakt nadoraz, takže u nich to asi nehrozí. A jako zaměstnavatel bych k tomu rozhodně přihlídla do budoucna, a reorganizovala nadbytečné pracovníky, které můžu nahradit jinými, loajálnějšími… Ono to vypadá, že se ten trh bude hodně pročisťovat, obzvláště pokud hodně zaměstnavatelů zjistí, že práci 5 lidí, zvládli 3…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6178
24.3.20 11:14

Oni chtějí dát OČR 80%? Od jaké doby? Osobně si myslím, že to neschvali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20233
24.3.20 11:23

Jasně, proč ten stát nepodojit, když se rozdává. Hlavně ať tu pak někdo nefńuká, že matky s dětmi nikde v práci nechtějí, neprodložili mu smlouvu, zvedli nám daně, doplatky za léky, školství stojí za prd, protože podfinancovaní a nemotivovaní učitelé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4745
24.3.20 11:23

Já souhlasím s @listento a zvážila bych hodně, jaký vliv to může mít do budoucna. Osobně, kdybych jako zaměstnavatel umožnila homeoffice a ten zaměstnanec mi pak stejně odešel na OČR, asi by u mě byl tak trochu na černé listině :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
24.3.20 11:41
@Anonymní píše:
Spíš téma k zamyšlení. Mám doma tři malé děti, oba s mužem máme možnost home-office, ovšem je to velmi náročné skloubit. Zatím to pytlíkujeme. Pokud odsouhlasí 80% platu, asi bych asi radši vzala OČR a věnovala se dětem. Ale je mi to blbé vůči zaměstnavateli, který moji práci fakturuje dále, tudíž přijde o peníze. Celkově bych řekla, že toto opatření pomůže lidem v nouzi, ale demotivuje některé, v té práci zůstat a vytrvat. co myslíte?

Pokud by mi HO a péče o děti nešla dohromady, tak bych šla na OCR klidně i za těch 60% nebo kolik to je, popř. klidně i zadarmo. Ale spíš bych se třeba zkusila domluvit na částečném úvazku na tom HO.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2056
24.3.20 11:46

Naopak si myslim, ze to spousta zamestnavatelu privita, ze si matky vezmou OCR za 80%, kdyz spouste firem se ted snizuji zakazky. Zalezi vzdy na situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7692
24.3.20 11:50
@Svistice píše:
Jasně, proč ten stát nepodojit, když se rozdává. Hlavně ať tu pak někdo nefńuká, že matky s dětmi nikde v práci nechtějí, neprodložili mu smlouvu, zvedli nám daně, doplatky za léky, školství stojí za prd, protože podfinancovaní a nemotivovaní učitelé…

Presne, ja fakt jen cumim. 8o Taky jsem na HO se skolakama za zady. Je to masakr, to nepopiram, casove to vsechno zkloubit, dodelavam po nocich. Taky jsem premyslela, ze bych na OCR nastoupila. Nakonec to neudelam, je mi to blbe vuci zamestnavateli, protoze mi celou dobu meho prac. pomeru vychazi ve vsem vstric. Navic me to bavi. A to manzelova prace neumoznuje, ze bychom se doma s detma stridali, je to jen na me. Proste se lidi seberte. Fakt nechapu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 11:58

@AvajBr Já ale nemám školáky, nejmladšímu jsou čerstvě tři roky, se školákama bych si pískala:-)

• Nahlásit
  • Citovat
13778
24.3.20 12:01
@Anonymní píše:
Ano, tak by to také šlo. A nevíš, jak by to bylo s víkendy? Prý jsou v té klasické 9 denní očr proplácené. Zatím se to zvládat dá, ale motivace to „zvládat“ se rapidně změnší, pokud tu dávku navýší. Uvidíme, co dnes projde…

Heled na toto se ptej nekoho kdo tomu rozumi, vubec nevim zda se to takto da :nevim: Jen kdyby to slo, tak je to podle me docela fajn reseni :thinking: ale opravdu zalezi co je to za praci. Ja proste nemuzu pracovat napr. Po nocich. Jak mam psane hodiny, tak musim byt na prijmu. Takze u me prace Ho s detma spise ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7692
24.3.20 12:08
@Anonymní píše:
@AvajBr Já ale nemám školáky, nejmladšímu jsou čerstvě tři roky, se školákama bych si pískala:-)

Mno, tak tim spis, kdyz se muzete stridat :roll: :mrgreen: :lol: Psala jsi, ze mas maly deti, z toho jsem vychazela, brala jsem, ze to skolni nejsou. S tema skolakam je to ted mnohem vetsi darda, protoze je k HO s plnym uvazkem doma oba ucim. A nechapu, jaky ma vliv na zvladani deti vyse OCR. Jako, ze kdyz by bylo vyplaceno 80%, tak je zacnes zvladat min, jo? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7692
24.3.20 12:11

A jen dodavam, ze me deti byly take malinke. Pracuju s nima na HO vetsinu casu. Pamatuju si treba na HO sest tydnu v kuse, kdy meli oba nestovice (3 a 5 let), zvladli jsme to. :nevim: Mam k tomu normalne video konference nebo teamove meetingy. Takze to proste jde. A jestli jste dva… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama