OČR a náhlé OTEVŘENÍ mateřské školy

Anonymní
10.4.20 10:18

OČR a náhlé OTEVŘENÍ mateřské školy

Jsem na OČR se synem, od úterý bude mateřská škola zpět otevírat, ovšem pouze pro rodiče, kteří školku NUTNĚ potřebují (hrozí jim např. výpověď apod.), v takové situace nejsem a zaměstnavatel je naopak rád, že mohu OČR čerpat. Ve školce chtějí mít co nejméně dětí. Mohu i nadále pobírat OČR i v případě, že školka nyní otevře? Prosím o odpověď ty, které problematice rozumí. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
10.4.20 10:23
@Anonymní píše:
Jsem na OČR se synem, od úterý bude mateřská škola zpět otevírat, ovšem pouze pro rodiče, kteří školku NUTNĚ potřebují (hrozí jim např. výpověď apod.), v takové situace nejsem a zaměstnavatel je naopak rád, že mohu OČR čerpat. Ve školce chtějí mít co nejméně dětí. Mohu i nadále pobírat OČR i v případě, že školka nyní otevře? Prosím o odpověď ty, které problematice rozumí. Děkuji.

Jsem na OČR, i když školka jede.. Jede pro rodiče zdravotníku, hasičů, PČR.. Což já nejsem.. Ex sice ano, ale malého mám teď já.. Takze ano, defakto nesplňujes jejich podmínku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
10.4.20 11:12

Pokud není školka zavřená, tak by narok být neměl. Logicky. Je to očr z důvodu uzavření zařízení. A školka uzavřená nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
10.4.20 11:14

Myslim, ze to nebude problem. Ale radsi si to over na ossz,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.20 11:26

@iiiv Ráda bych, ale je státní svátek, o této situaci jsem se dozvěděla dnes, potřebuju se případně rychle nahlásit do práce. Moc nevím, jak to řešit, koronaviru se zároveň hodně bojím (bydlíme se starou babičkou).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.4.20 11:29

Ve vedlejším městě uzavřeli školky a nechali jednu otevřenou, sloučili tam všechny děti, co rodiče chtějí nebo potřebuji chodit do práce a vím, že nárok na Ocr nemají, chodí tam kamarádky dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
6860
10.4.20 11:37

Když skolku otevřeli, tak bys už na ocr být neměla ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
10.4.20 11:37
@Anonymní píše:
@iiiv Ráda bych, ale je státní svátek, o této situaci jsem se dozvěděla dnes, potřebuju se případně rychle nahlásit do práce. Moc nevím, jak to řešit, koronaviru se zároveň hodně bojím (bydlíme se starou babičkou).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
10.4.20 11:43

U nás jsou školky zavřené, ale je tu otevřená jedna pro děti rodičů co pracují v záchranných složkách. Pokud to takto není specifikováno u vás a je otevřena pro běžnou veřejnost, nárok na Očr zaniká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
10.4.20 12:06
@Anonymní píše:

Myslím že jsem na stránkách ministerstva četla že pokud se vám školka otevřela tak nárok na Očr zaniká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
10.4.20 12:55
@Janaalena píše:
Pokud není školka zavřená, tak by narok být neměl. Logicky. Je to očr z důvodu uzavření zařízení. A školka uzavřená nebude.

Jenže pokud ti školka dá podmínky, co nesplňujes a jinak ti dítě nevezmou, tak pokračujes dále..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
11.4.20 09:21

@martina.se … to ano - pokud školka otevře, ale pouze pro děti rodičů IZS (lékaři, hasiči, záchranka, policajti) a ty jsi, dejme tomu úřednice, pak ano - pak tvé dítě do školky nemůže, ty dál zůstáváš doma a tvůj nárok na OČR trvá dál… ale tohle asi není ten případ, pochopila jsem zakladatelku tak, že u nich se školka otevírá pro všechny a v takovým případě ona už nárok na OČR mít nebude, i kdyby se sama rozhodla, že svoje dítě nechá doma a do školky ho nedá… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
11.4.20 11:56

@Krissttie pro ty, co jim hrozí vyhazov, pokud nenastoupí.. Což ona není :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6860
11.4.20 12:05

@martina.se takovou podmínku si ovšem školka vymyslet nemůže. Školka je otevřena, takže zakladatelka nárok na ocr už nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
11.4.20 12:08
@karkarka píše:
@martina.se takovou podmínku si ovšem školka vymyslet nemůže. Školka je otevřena, takže zakladatelka nárok na ocr už nemá.

Budeš se divit, ale může.. Máme to ověřené na úřadu.. U nás dali taky podmínky.. Teoreticky je splňuje otec. Musela jsme to obvolat. Že školky mám razítko, že dítě nesplňuje podmínky docházky v nouzovém stavu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama