Očr a nemocenská za celý březen - nebudu mít ani na nájem

Anonymní
31.3.20 04:58

Očr a nemocenská za celý březen - nebudu mít ani na nájem

Ahoj,
sešlo se to teď dost blbě. Od půlky února jsem byla na neschopence (neodkladná operace), nebo na očr s dětmi. Náklady na bydlení mám 13 tisíc a já se děsím toho, že nebudu mít ani na nájem. Rezervy nemám žádné, teď mám poslední pětistovku do výplaty, která je 15.4. Před měsícem (od 1.3) jsem se trhla od ex, všechny peníze dala za provizi RK, kauci, první nájem a nejnutnější nábytek a vybavení domácnosti (cca 70 tisíc). Měsíční hrubý příjem mám mít 19700 Kč, ale za poslední rok to kvůli očr nebo neschopence (měla jsem zdravotní problémy, kvůli kterým jsem prodělala tu operaci) bylo často podstatně méně. S ex máme střídavku, žádné peníze od něj nemám, takže se děsím toho, kolik mi přijde a že nezaplatím nájem a elektriku, která je přepsaná na mě. Dluhy nemám žádné, ale musím poplatit ještě mobil. Internet jsem si nezřídila a ani jiné neodkladné výdaje nemám. Co budu s dětmi jíst a za co zaplatím cesty do práce a škol, to opravdu nevim. Po třech měsících si chci zažádat o příspěvek na bydlení a o péči na dítě, ale to mohu nejdříve 1.6, protože jsem v nájmu od 1.3. Je to tak? Takže to neřeší současnou situaci.

Věřím, že na tom bude někdo v této situaci podobně, nebo bude vědět, zda je nějaké řešení. Celou noc nespím, pořád přemýšlím a nevím, co mám dělat. Nikdy jsem žádné sociální dávky kromě rodičáku nepobírala, proto nevím, zda neexistuje nějaká jednorázová pomoc?

Děkuji všem a prosím pochopení za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4266
31.3.20 05:32

Jednorázová pomoc existuje zcela jistě, neznám podmínky, ale deklarují až 50.000,–Kč. Kontaktovala bych úřad - sociálku, či úřad práce ( dávka hmotné nouze?) Ovšem nevím jak to je ve Vašem případě, kdy mají děti ještě druhého rodiče, který by mohl přispět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 05:35

Podle výplatních lístků jsem si spočítala hrubé mzdy za posledních 12 měsíců, abych měla přesný výpočet dávky očr a vychází mi to na 224 Kč na den. Nemocenská je také 60%, takže mi příjem za březen vychází na cca 5 tisíc? To je super. :dance: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.20 05:38

@nonina Zkusím se pozeptat, pokud tam dnes budou. Snad mi něco poradí. Nechci si brát půjčku…

• Nahlásit
  • Citovat
3932
31.3.20 06:44
@Anonymní píše:
Podle výplatních lístků jsem si spočítala hrubé mzdy za posledních 12 měsíců, abych měla přesný výpočet dávky očr a vychází mi to na 224 Kč na den. Nemocenská je také 60%, takže mi příjem za březen vychází na cca 5 tisíc? To je super. :dance: :zed:

Ale tak to jste věděla, když jste rozhazovala celou rezervu a teď se divíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2058
31.3.20 07:04

A proc jsi byla na ocr cely brezen, kdyz mate stridavku?
Jinak davky ti bohuzel neporadim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1088
31.3.20 07:05

A to jsi nad tímhle nepřemýšlela, než jsi se odstěhovala? To jsi to neměla spocitane? Myslím, že to nepoplatis ani z celého platu, natož z nemocenske/ocr. A teď se ti má jako stát postarat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
632
31.3.20 07:12

No, ale ocr se plati i za vikendy? Prispevek lze myslim zadat hned po mesici, ale nevim jak je to posuzovany kdyz jsou deti ve stridave peci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10533
31.3.20 07:13

S hrubym prijmem 20 tisic sis nasla bydleni s mesicnimi naklady 13 tisic? No ty jsi dobra strelkyne 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6829
31.3.20 07:20

Vždyť bys nemohla vyjít ani s tvý předpokládaným platem? Proč ses odstěhovala od otce děti když na to nemáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13277
31.3.20 07:22
@cecetka píše:
S hrubym prijmem 20 tisic sis nasla bydleni s mesicnimi naklady 13 tisic? No ty jsi dobra strelkyne 8o

Taky teda zírám.

Zakladatelko, máš jen dvě možnosti, snížit výdaje nebo zvýšit příjmy. A jelikož na snížení výdajů to moc nevypadá, budeš muset navýšit příjem. Takže si najdi práci další práci.

Jinak s Tvým příjmem jít do tak vysokého nájmu, to jsi teda kaskadérka. Nemůžeš se vrátit k ex? Protože tohle dlouhodobě neuneseš ani s příspěvkem na bydlení (který Ti sice uleví, ale dlouhodobě ti to situaci nevyřeší).

Zkus požádat o snížení nájmu. Jinak nevím, co Ti poradit. Ten příspěvek na bydlení určitě zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8920
31.3.20 07:29
@Anonymní píše:
Ahoj,
sešlo se to teď dost blbě. Od půlky února jsem byla na neschopence (neodkladná operace), nebo na očr s dětmi. Náklady na bydlení mám 13 tisíc a já se děsím toho, že nebudu mít ani na nájem. Rezervy nemám žádné, teď mám poslední pětistovku do výplaty, která je 15.4. Před měsícem (od 1.3) jsem se trhla od ex, všechny peníze dala za provizi RK, kauci, první nájem a nejnutnější nábytek a vybavení domácnosti (cca 70 tisíc). Měsíční hrubý příjem mám mít 19700 Kč, ale za poslední rok to kvůli očr nebo neschopence (měla jsem zdravotní problémy, kvůli kterým jsem prodělala tu operaci) bylo často podstatně méně. S ex máme střídavku, žádné peníze od něj nemám, takže se děsím toho, kolik mi přijde a že nezaplatím nájem a elektriku, která je přepsaná na mě. Dluhy nemám žádné, ale musím poplatit ještě mobil. Internet jsem si nezřídila a ani jiné neodkladné výdaje nemám. Co budu s dětmi jíst a za co zaplatím cesty do práce a škol, to opravdu nevim. Po třech měsících si chci zažádat o příspěvek na bydlení a o péči na dítě, ale to mohu nejdříve 1.6, protože jsem v nájmu od 1.3. Je to tak? Takže to neřeší současnou situaci.

Věřím, že na tom bude někdo v této situaci podobně, nebo bude vědět, zda je nějaké řešení. Celou noc nespím, pořád přemýšlím a nevím, co mám dělat. Nikdy jsem žádné sociální dávky kromě rodičáku nepobírala, proto nevím, zda neexistuje nějaká jednorázová pomoc?

No, hrubý plat máš necelých 20tis, náklady na bydlení 13tisíc, ze zbytku platíš vše? I když máte střídavku, tak si můžete platit alimenty, záleží na příjmech :think: Vždytˇti muselo být jasné, že k tomuhle dojde, stačí nemoc, nebo očr a jsi v háji. Ex ti nemůže pomoct? S pětistovkou na 15 dní toho moc nevymyslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
31.3.20 07:52

Zoufalý člověk, dělá zoufalé činy.
Zaklatelko, jedině co mě napada je toto: Nevim odkud jsi a jak velký máš být, ale snažila bych se najít menší levnější podnájem. A část ušetřených peněz investovat do dobře pojisteky, kde by sis nechala pojistit, OČR, neschopnost a hospitalizaci. V tvém případě by se Ti to určitě vyplatilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24797
31.3.20 08:02
@Anonymní píše:
Ahoj,

Já bych si šla půjčit k rodičům nebo kamarádce. A urychleně hledala lépe placenou práci. Tohle tě na kolena srazí kdykoliv. Nebo popiš ex situaci a třeba ti něco dá. Když to bude pro děti. Nebo ať jim kupuje aspoň boty a platí obědy. Nechápu OČR při střídavce. Proč jsi to odnesla jen ty? Děti nemohli marodit i u tatínka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48733
31.3.20 08:07
@karkarka píše:
Vždyť bys nemohla vyjít ani s tvý předpokládaným platem? Proč ses odstěhovala od otce děti když na to nemáš?

Dost se unahlila. Nepropocitala sve moznosti.
Pomatuji si, ze tady byla podobna diskuse od anonymky, kdyz od nej chtela odejit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama