OČR a rodičák- postupovala sociálka správně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 18:10

OČR a rodičák- postupovala sociálka správně?

Ahoj všichni, mám dotaz.

Situace: já a manžel, aktuálně oba zaměstnaní. Manžel ještě dobírá rodičák, který má na mladšího syna od začátku, já o něj nikdy nežádala, nebyl mi přiznán, vždy ho pobíral jen manžel (nechci úplně rozebírat situaci, aby se nestrhla debata jinam, snad to na výsledek nemá vliv).

Manžel byl se synem na marodce, vystavená OČR, teď nám přišlo oznámení, že nárok na vyplacení prozkoumávají, protože dle jejich šetření má nárok na rodičák jiná osoba a tím pádem OČR vyplatit nejde…nerozumím tomu, mám pocit, že úřednice viděla jméno chlapa a automaticky to poslala na šetření s předpokladem, že rodičák pobírá ženská :roll: Nebo nám něco uniklo? Převe když je zaměstnaný a odvádí pojištění, tak on by nárok navzdory běžícímu rodičáku mít měl a právě že si OČR nemůžu vzít já, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12020
18.10.21 18:12

Ano, pokud pracuje tak ma na OČR nárok, ale ty ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25982
18.10.21 19:01

Tvoje myšlenkové postupy jsou správné. Je otázka, zda jste správně vyplnili papíry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11701
18.10.21 19:03

Pokud ho opravdu pobira manzel a ne ty vypocitany z jeho prijmu, tak narok ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 19:15

@mag : presne tak, pobira manzel, on zadal, jemu byl priznan.

@Aspera : no snad jo, on to vsechno vyplnoval manzel :lol: Rodicak uz jsme resili pred nejakou dobou tak tam je to snad ok, rozhodnuti o schvaleni je normalne na jeho jmeno… A u doktorky byl se synem taky on, tak snad to dali dohromady spravne.

Tak asi budeme muset pockat, nez to prosetri nebo jim tam zavolat, ja na chvili byla uplne zmatena, jestli jsme neco nepochopili blbe, resili jsme to poprve…a vetsina clanku na netu se pri vysvetlovani drzi klasickeho modelu, kdy rodicak pobira zenska

• Citovat
  • Nahlásit
9566
18.10.21 21:37
@Aspera píše:
Tvoje myšlenkové postupy jsou správné. Je otázka, zda jste správně vyplnili papíry.

Taky si říkám, jestli tam omylem manžel nezaškrtl, že rodičák pobírá jiná osoba. Nebo už se tady v diskuzi řešilo, že to aktivně zakšrtla někomu účetní v práci.

Zakladatelko, zavolejte tam, jestli tu kolonku o rodičáku nemáte omylem zaškrtnutou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat