Reklama

OČR hlídání zdravého dítěte, když babička onemocní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineKassor
Kecalka 385 příspěvků 17.02.18 11:09
OCR hlidani zdraveho ditete, kdyz babicka onemocni

Jdu sem pro radu. Situace takova, dcera 3.5 roku ( do skolky pujde az od zari), hlida ji babicka ( jelikoz ja musela zpatky do prace). Ted nam babicka onemocnela osklivou chripkou, tudiz musim zustat s dcerkou doma. Mam pravo na paragraf? Nevite, jake dokumenty mam sehnat pro zamestnavatele? Jeste nikdy jsem OCR nemela. Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 17.02.18 11:13

@Kassor Myslím, že ano. A OČR by měl vystavit lékař dcery. Je to podobné jako, když máš neschopenku.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 34 inzerátů 17.02.18 11:14

Proč bys jako neměla mít nárok na paragraf? Nechápu… Jsi zaměstnaná a je přeci jedno, jak máš pořešené hlídání, když je dítě nemocné, jdi s ním k doktorovi a ten ti paragraf napíše.

Markéta80
Hvězda diskuse 39605 příspěvků 17.02.18 11:15

@xstrasilka a když dítě je zdravé ;)

beruska9
Extra třída :D 10624 příspěvků 17.02.18 11:16

@xstrasilka : co tak precist jeste jednou? Dite je zdrave, je to i v nazvu

ananasik
Povídálka 32 příspěvků 17.02.18 11:17
Holky, pardon ze to sem vkládám ale potřebují reakce

Ahoj, mám strašný strach co by to mohlo být V nedeli před týdnem jsem dostala rýmu a zvestily se mi hrozně uzliny na krku, ta prava je mnohem větší. Zasla jsem na ORL, dělali mi ultrazvuk, jsou tam jej zvětšené male uzlinky. Souběžně s tim mám cystu na pravém vaječníku a občas me to docela bolí. Někdy mi i buší srdce nějak divně než normálně, mám studené nohy a ruce, trochu víc se potim. Taky jsem si vsinla ze se mi podobna uzlinka udelala v třísle nalevo, je pohyblivá a velikosti asi hrášek, potom na místě kde by mela byt cysta se mi to trochu zvětšilo, na druhé straně taky, na tom místě kde jsou vaječníky a neejsois i uzliny. Hrozne se bojím co to je, ještě v pondělí je na kontrolu, mám si radši nechat odebrat krev? Mam strach, silene. Jinak ještě crp v pořádku a vytery také v pořádku. Setkala jste se některá s tím? Prosím o reakce, mám fakt strach. :,( :,(

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18241 příspěvků 17.02.18 11:17
@P4ja píše:
@Kassor Myslím, že ano. A OČR by měl vystavit lékař dcery. Je to podobné jako, když máš neschopenku.

Lékař dcery asi těžko vystaví OČR na zdravé dítě.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 34 inzerátů 17.02.18 11:17
@Markéta80 píše:
@xstrasilka a když dítě je zdravé ;)

Ježiš, no jo, vlastně! No tak to je asi blbý, co?

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 34 inzerátů 17.02.18 11:19

@beruska9 No jo, zásek ;)

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 17.02.18 11:19

Myslím, že bude záležet na ochotě pediatra, jestli po vysvětlení situace OČR vystaví.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18241 příspěvků 17.02.18 11:20
@Kassor píše:
Jdu sem pro radu. Situace takova, dcera 3.5 roku ( do skolky pujde az od zari), hlida ji babicka ( jelikoz ja musela zpatky do prace). Ted nam babicka onemocnela osklivou chripkou, tudiz musim zustat s dcerkou doma. Mam pravo na paragraf? Nevite, jake dokumenty mam sehnat pro zamestnavatele? Jeste nikdy jsem OCR nemela. Dekuji

Podle mě máš nárok na OČR na babičku. Tu ti vystaví lékař babičky.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 17.02.18 11:21

Tak si vezmi dovolenou, ne? Nevím, jestli to je tak jednoduché, když je dítě zdravé. Když má školka prázdniny, taky si přece nebudeš brát OCR, buď dovca nebo sehnat náhradní hlídání. Pokud máš normální doktorku, zkusila bych ji to vysvětlit, jestli ti to napíše, ale nevím no. Moje by to teda určitě nenapsala, pokud je dítě zdravé.

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 17.02.18 11:22
@hanka.br. píše:
Lékař dcery asi těžko vystaví OČR na zdravé dítě.

Aha, já to brala tak, že dítě je nemocné. No a na babičku se asi dá OČR vystavit, ale není to tak, že musí bydlet s nimi? Nvm.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 17.02.18 11:23

A vystavit OCR na babičku podle mě nejde, manžel měl jednou na mě, když sem měla čtyřicítky a nemohla se starat o dítě. Ale já jsem vedená jako člověk pečující o dítě, to babička dle mého není.

beruska9
Extra třída :D 10624 příspěvků 17.02.18 11:24

Zeptala bych se spis na OCR na babicku, ale taky si nejsem jista, jaka jsou pravidla. Jinak asi jen dovolenou. I kdyz vime, jak to obcas chodi, mozna ti to detska napise, ale „narok“ na to nebude asi, kdyz je dite zdrave.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >