OČR - kdo poradil špatně?

227
29.5.16 08:56

OČR - kdo poradil špatně?

Dobrý den, prosím o radu ohledně OČR.
Koncem dubna jsem byla se školkovou dcerou v nemocnici a manžel zůstal na OČR doma s malou dcerou, na kterou beru rodičák. V nemocnici při propouštění mi dali pro manžela papír na ošetřování s tím, že si to má vyplnit a napsat jako ošetřovanou osobu mě, že to tak dělají a není s tím problém. To samé mu potvrdili v práci a papíry zaslali na OSSZ. V pátek došel dopis od OSSZ, kde jsou kopie těch papírů na ošetřovné, škrtli tam mé jméno a připsali k tomu, že chtějí jméno a r. č. dítěte!! Kdo udělal chybu, poradíte? Čekáme měsíc na peníze a teď to evidentně musíme řešit od znova… :) Ještě doplním, že právě v pátek dopoledne, ještě než pošťáci dovezli dopis, manžel na OSSZ volal, a tam mu sdělili, že jim od zaměstnavatele asi nic nepřišlo, protože to nemají vůbec zadané v systému… No vůbec to nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11366
29.5.16 09:00

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8904
29.5.16 09:05

@blanche1423 nemám formulář v ruce, ale myslím, že by tam měla být kolonka jak na tvoje jméno a rodné číslo, tak na jméno a rodné číslo dítě, o které se manžel doma staral. na tvoje jméno, protože ty jsi byla hospitalizovaná v nemocnici a nemohla ses starat o dítě, o které se jinak staráš a jméno dítěte, aby bylo jasné, o jaké že dítě se to manžel po dobu tvojí hospitalizace staral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
29.5.16 10:34

Pokud vím, tak manžel si nemůže vzít OCR na dite, na ktere ty bereš RD.Melo by byt psane na starší dite, jinak nebudete mit nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
29.5.16 10:36

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8904
29.5.16 16:52
@Taciras píše:
Já vidím potíž v tom, že skutečně nemocné bylo ještě jiné dítě, než na které je čerpán RP. Zakladatelka nemocná nebyla, ta byla jen doprovod, tak chápu, že OČR asi nemá být na ní. Jako dobře komplikované. Kdo by věděl s jistotou, je @j.a.n.i1 nebo @mag

pokud byla zakladatelka s nemocným dítětem hospitalizovaná v nemocnici, tak jako by nemocná byla i ona (= byla hospitalizovaná s prvním dítětem, nemohla se starat o druhé dítě). kdyby zakladatelka nebyla na rodičovské dovolené a chodila do práce, tak by v tomto případě taky měla vystavenou na sebe neschopenku, nikoli OČR.

@jakuve na starší dítě OČR nemohlo být psané, protože to bylo hospitalizované v nemocnici. pravdu máš v tom, že na dítě, na které jiná osoba pobírá rodičák, nemůže jiná osoba pobírat ošetřovačku, nicméně případ kdy ta jiná osoba sama onemocněla (byla hospitalizovaná v nemocnici), takže proto se to o dítě s rodičákem starat nemohla, je výjimka.

takže vracím se zpátky k tomu, co jsem už napsala - jsem přesvědčená, že na ošetřovačce by měla mít vyplněná jak matka, která byla hospitalizovaná v nemocnici a o zdravé dítě se starat nemohla, tak dítě, o které se místo ní staral jeho otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
29.5.16 19:24

Ja tohle resila, kdyz jsem byla v porodnici. V te dobe jsem mela jedno dite skolkove a druhe dite do 3 let. V porodnici mi vystavili OCR na me, ale na druhou stranu se pise RC a udaje o osetrovanem diteti, tzn. o tom do 3 let. Take nam to socialka vracela, protoze jsme to uvedli spatne, ale po oprave jsme meli penize do tydne ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
25.8.16 21:40

Holciny obnovuji diskusi a doufam, ze mi poradi nekdo zasveceny ;)
pobiram rodicovsky prispevek na rocni dceru a zaroven pracuji na castecny uvazek. Ted ale pujde na operaci starsi syn. Do nemocnice s nim pujdu ja, vim ze na to si OCR vzit nemuzu, a vezme si tedy OCR manzel na mne, protoze bude muset byt doma s malou. Pak bude mit syn 6 tydnu sadry a ja s nim budu muset byt doma, muzu si na cast te doby vzit OCR? Prestoze pobiram rodicak a prestoze jakoby na tu diagnozu bude uz cerpat manzel OCR (ale on to bude mit napsany na mne, ze se nemuzu o malou postarat…takze to je vlastne asi jina situace)? Nejak se v tom motam :oops: predem diky
@j.a.n.i1 @mag @sagina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71975
25.8.16 22:11

@macawi Jojo, to bude jina situace, on bude mít OČR, protože ty budeš hospitalizovaná… a pak ty si můžeš vzít OČR ty na syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
28.8.16 20:57

@j.a.n.i1 diky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu