OČR kdy přijdou peníze když pobírám RP

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 11:50

OČR kdy přijdou peníze když pobírám RP

Ahoj, prosím můžete mi poradit? Dceři budou tři za dva týdny. Už chodí od září do školky a já chodím od září do práce, ale ještě pobírám RP, ten mám až do 4 let. V září jsem měla na malou týden OČR, vše jsem v práci odevzdala někdy v polovině září ale peníze ze sociálky mi ještě nepřišly. Nevíte jak dlouho mám čekat? Podle instrukcí mají na vyřízení měsíc, ale to podle kalendáře už uplynulo. (tedy termín, kdy jsem v práci odevzdávala papíry, kdy je odevzdali oni samozřejmě nevím). Díky za radu.
p. s. chápu správně, že na OČR mám nárok i když pobírám RP?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10772
18.10.21 11:53

Mají 30 dní od toho, kdy jim to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 11:57
@Cenarius píše:
Mají 30 dní od toho, kdy jim to přijde.

Ok, takže budu počítat od konce září… Resp od začátku října…? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
10772
18.10.21 12:00

Já na tom úřadě nedělám. Netuším kdy jim to mohlo dojít. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
18.10.21 12:01

Tak já bych řekla, že nárok na OČR pokud běží RP není :nevim:.
Ale… třeba se pletu, protože pokud je RP a pobírám ho, pobírám ho proto, protože se o to dítě starám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2704
18.10.21 12:01

Jednak mají na to 30 dní od doby, kdy jim to přijde, ne od doby, kdy ty to odevzdas v práci. A pak taky běžně nemůžeš mít ocr na dítě, na který pobiras RP, ale nevím, jestli to nesouvisí i s RD, to my jsme neřešili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 12:08

Ahoj,
Myslím si že čekáš zbytečně. Mně bylo sděleno že není nárok pokud pobiram na dítě RP.

• Citovat
  • Nahlásit
25200
18.10.21 12:11
@Anonymní píše:
Ok, takže budu počítat od konce září… Resp od začátku října…? Díky

spíš si zjisti v práci, kdy to na tu socku odeslali ;)
Sociálka mívá zpravidla nějaké výplatní termíny, třeba tři, čtyři do měsíce, kdy to posílá, takže by to nejspíš přišlo k nejbližšímu výplatnímu termínu podle toho, kdy to z práce odeslali.
Zavolej na příslušnou OSSZ a zeptej se přímo tam.

Příspěvek upraven 18.10.21 v 12:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
18.10.21 12:11

@Jannys @Midaku a další. Nemáte pravdu.

Když pobírá RP a chodí do práce, tak na OCR nárok má, ALE pouze ona. Otec dítěte by byl doma zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 12:18
@Anonymní píše:
Ahoj,
Myslím si že čekáš zbytečně. Mně bylo sděleno že není nárok pokud pobiram na dítě RP.
@Midaku píše:
Jednak mají na to 30 dní od doby, kdy jim to přijde, ne od doby, kdy ty to odevzdas v práci. A pak taky běžně nemůžeš mít ocr na dítě, na který pobiras RP, ale nevím, jestli to nesouvisí i s RD, to my jsme neřešili.

No to bych se trochu dohadovala. Právě, když odvádím SP a současně pobírám RP, tak na OCR nárok mám, ale pouze já. Žádný jiný rodinný příslušník ne.
Předpokládám, že se týden od voleb nestihlo nic změnit.

• Citovat
  • Nahlásit
17028
18.10.21 12:24
@Anonymní píše:
No to bych se trochu dohadovala. Právě, když odvádím SP a současně pobírám RP, tak na OCR nárok mám, ale pouze já. Žádný jiný rodinný příslušník ne.
Předpokládám, že se týden od voleb nestihlo nic změnit.

Nárok na OČR skutečně máš - je to přesně, jak píšeš, nenech se splést :lol:

Ale jak už bylo řečeno, mají 30 dnů od data doručení, takže pokud to chceš vědět přesně, tak bych si zkusila zjistit v práci, kdy od nich podklady odešly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79413
18.10.21 12:37
@Midaku píše:

Ale muzes, zcela běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
18.10.21 12:40

Já byla doma v září asi 5.-9.9. a OČR mi přišlo asi za 14 dnů od ukončení, posílám rovnou účetní a ta ihned elektronicky (nemusí podávat originální lístečky) na OSSZ. Hodně záleží na tom, jakou máte účetní a jak rychle to udělá.
A nárok samozřejmě máte, také jsem nastoupila dřív zpět do práce a pobírala zároveň RP i ošetřování, když některé z dětí bylo nemocné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21010
18.10.21 12:41
@Anonymní píše:
Ok, takže budu počítat od konce září… Resp od začátku října…? Díky

u nás to účetní posílá vždy až koncem měsíce a je jedno, kdy jí to tam doneseš. Už se nám stalo, že jsme jí to tam donesli 6tého a ona to tam posílala až 30tého :think: a teprve od data, kdy to tam dostanou, se počítá jejich 30 dní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 13:15
@Keyllah píše:
u nás to účetní posílá vždy až koncem měsíce a je jedno, kdy jí to tam doneseš. Už se nám stalo, že jsme jí to tam donesli 6tého a ona to tam posílala až 30tého :think: a teprve od data, kdy to tam dostanou, se počítá jejich 30 dní…

Děkuji, zajímavé je, že po mě chtěla donést papír na OCR okamžitě, pomalu hned od doktora… Tak pro příště budu vědět.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat