OČR koronavirus a možná riziková skupina

4
13.5.20 19:43

očr koronavirus a možná riziková skupina

Dobrý den, jsem tu nová a mám na vás otázku, jak byste situaci řešili vy. Jsem na očr, mám dvě děti, jedno 1 třída, druhé 4 třída. Samy být doma určitě nemůžou, to lze tak 2 hodiny denně. Manžel jezdí kamionem, takže spíš není doma. Já mám astma, ale LEHKÉHO stupně, užívám 2× denně inhalátor plus prášky. Nespadám tedy do rizikové skupiny. Jinak teď trpím alergií a tím i dýchací obtíže jsou nyní horší než obvykle. Jedna z dcer měla také lehké astma, nyní je bez medikace, U obou dcer jsou ale časté záněty průdušek a měsíc doma na antibiotikách. Dovolenou jsem si vyčerpala na lítání po doktorech, protože zaměstnavatel neproplácí propustky a dále když byl manžel doma, jsme se vystřídali v hlídání abych nemusela na očr. Prázdniny jsme měli v plánu řešit přes babičky, to ale v případě, že by byly dcery zdravé a po měsíci ve škole mám strach, že by něco mohli donést a šoupnout je tam na začátku července, když nevím jestli v sobě něco nemají se bojím. Jde mi o to, že obě babičky, ačkoli s námi nejsou ve společné domácnosti patří do rizikové skupiny. U mých rodičů je to můj taťka po infarktu a vysokým tlakem. U manželových rodičů pak je to otec po infarktu, vysoký tlak, cukrovka, matka astmatik a ve společné domácnosti s nimi žije švagrová, která se nyní léčí jako onkologický pacient. Jinou možnost hlídání na prázdniny nemám, výpadek mého příjmu, ačkoli je to nyní očr by se nás docela finančně dotkl, proto teď řeším jak postupovat. Co byste na mém místě dělali vy. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24322
13.5.20 19:45

No a co poslat deti na tabor, pokud teda budou? By stačil nejaky příměstský, aby na ne nekdo dohledl pres den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.5.20 19:50

Příměstský tábor nemáme a tábor, který jsme měli domluvený na přelomu července až srpna jsem zrušila, právě proto, že se budou střídat u babiček a švagrová nyní podstupuje chemoterapie. Musela bych je tedy mít po táboru doma a to nelze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24143
13.5.20 19:53

@LeKAf V první řadě si zjisti, jestli splníte požadavky pro čerpání OČR ze závažných důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.5.20 19:54

Napadlo mě jak se bere porucha imunitního systému, jestli do toho nespadají časté záněty průdušek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58721
13.5.20 19:58

@LeKAf i lehké astma je snad v rizikových faktorech. hlavně když máš denní medikaci
Zůstaň na očr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24143
13.5.20 19:58

@LeKAf …Jsou jimi například přímo nákaza koronavirem, cukrovka, těžká obezita nebo chronické onemocnění plic. Do školy nesmí nastoupit ani tehdy, pokud žije v rodině s osobou starší 65 let nebo někým, kdo má zmíněná onemocnění.

Přidány byly i provozní důvody, tedy pokud škola nebude mít dostatek míst pro žáky. Nebo jiné vážné důvody, například pokud by byla výuka dítěte výrazně zkrácena oproti běžnému rozvrhu a rodiče by tak stejně nemohli jít do práce. Podle stejného režimu by se po schválení změny měly řídit i školky.

Pravidla jsou k dispozici na stránkách ministerstva školství.

Zmíněné důvody uvede rodič na předepsaném tiskopisu vydaném Českou správou sociálního zabezpečení v rámci měsíčního výkazu k čerpání ošetřovného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8848
13.5.20 20:04

@hanka.br. takže jenom ke shrnutí.. Jak by se ke konci měsíce odevzdával papír za měsíc květen, tak tam doplním nějakou kolonku, že zůstávám doma, z důvodu,… vypíšu nemoc co tam bude..a odevzdám zaměstnavateli
U nás školy, i školky otvírají 25. května..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24143
13.5.20 20:07
@Janasas píše:
@hanka.br. takže jenom ke shrnutí.. Jak by se ke konci měsíce odevzdával papír za měsíc květen, tak tam doplním nějakou kolonku, že zůstávám doma, z důvodu,… vypíšu nemoc co tam bude..a odevzdám zaměstnavateli
U nás školy, i školky otvírají 25. května..

To se otvírají všude, ale termín přihlášení je 18.5. Jak vyplňovat ošetřovačky nevím, to snad bude na těch ministerských stránkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8848
13.5.20 20:08

@hanka.br. my totiš dneska psali kluka do školy a nevědeli jsme, pokud nejde, jeslti i to se musí proč…nejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24143
13.5.20 20:10
@Janasas píše:
@hanka.br. my totiš dneska psali kluka do školy a nevědeli jsme, pokud nejde, jeslti i to se musí proč…nejde..

Ne, to se nemusí zdůvodňovat vůbec. Školní docházka je dobrovolná do 30.6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5920
13.5.20 20:11

Podle mě budou muset vymyslet nový formulář. Do stávajícího to asi nikam nejde napsat. A hlavička je výkaz při uzavření školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8848
13.5.20 20:13

@Marcelka146 určitě, asi i vypsat ty rizikové skupiny a asi se to zatrhne, nevím, jako vypisovat, kontretně co kdo doma má nevím, jak by to :mrgreen:
Já teda mám vyloženě doma potrvzení jak lod ékaře kluka tak i mámy, co měla dvě mrtvice a bydlí s náma.. Protože kluk je ve školce, a tam se pořád neví.. Kdyby náhodou vymysleli, potvrzení od lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11500
13.5.20 20:14

Tak nutnost 2× denně inhalace + trvale léky mi nepřijde jako lehké astma. Pokud se bez Ventolinu ani den neobejdeš, tak bych si v klidu nechala to OČR.

Nebo co nejdřív přibrat do těžké obezity. By mě zajímalo, kolik žen teď dobrovolně přizná před manželem, že neváží 100kg, ale 120kg a můžou zůstat na OČR :mrgreen: Třeba se tu objeví diskuze „Jak co nejrychleji přibrat 20kg“ :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8848
13.5.20 20:15

@zrcadlo hlavně, která by to tak dobrovolně zakroužkovala do toho papíru pro zaměstnavatele :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat