OČR na dítě je po dobu návštěvy lékaře?

Anonymni
16.8.09 10:46

OČR na dítě je po dobu návštěvy lékaře?

Ahoj, prosím o radu. Zítra budu muset nutně k zubaři. Jsem na rodičovské s dítětem, ale nemám ho komu svěřit po dobu mé návštěvy lékaře. Manželovi dovolenou nedají (schvalovací proces u nich nejde tak, aby zažádal a hned ji dostal). Přitom s uvolňováním k lékaři v jeho práci problém není. Existuje možnost, že by měl OČR na dceru jen po dobu mé návštěvy lékaře? Jaké potvrzení u musí můj zubař vystavit?

Prosím neraďte, ať to vyřeším ještě během víkendu na pohotovosti. Chápu pohotovost jako jen nejvyšší nouzi. Tak strašné to zas u mě nebude, abych tu jednu noc nějak nepřeklepala s prášky, chci ke svému zubaři, u nás na pohotovosti bývají děsní řezníci.

Děkuju za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
16.8.09 11:03

Úplně jistá si tím nejsem, ale myslím, že by zaměstnavatel měl manžela uvolnit, pokud ty (jako starající se o dítě) musíš k lékaři. A neměl by potřebovat OČR, měl by dostat normální mzdu. Záleží, jak to mají v práci domluvené, ale neměl by mít problém. Bude to na celý den nebo jen pár hodin? hkac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
16.8.09 12:14

jen nápad…co kdyby si vzal manžel propustku jakože jde k zubaři on, a tvůj dr. by mu ji potvrdil, to by snad šlo ne? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.8.09 20:15

Bude to jen na část dopoledne. Peníze za tu chvíli neřeším, jde mně jen o to, aby mohl odejít legálně z práce. No uvidíme, zeptá se, a kdyby byl problém, může k zubaři jako on. Sice takovým praktikám nefandím, ale v nejhorším by to šlo. Chodíme i ke stejnému zubaři…

• Nahlásit
  • Citovat
174
16.8.09 20:22

Ahoj.
Manžel si, když je to potřeba, bere z práce propustku a tu mu já nechám u doktora potvrdit. Například když jsem šla na kontrolu po šestinedělí, tak měl taky na propustce razítko Gyncentrum XY a asi bylo všem jasné, že on tohoto doktora rozhodně nepotřeboval :lol: . Propustka z práce je naprosto legální.
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama