OČR na mladší dítě, když jsem v lázních se starší

1503
2.3.16 22:09

OČR na mladší dítě když jsem v lázních se starší

Ahoj maminky,
prosím o radu. Může manžel dostat OČR (placené) na syna, který má necelé dva roky a já jsem s ním na rodičáku, když já jsem „hospitalizovaná“ se starší dcerou v lázních? Syn na lázně prý neměl nárok tak tady se mnou byl jako „host“, tak jako všechny děti tady onemocněl rýmou, kašlem… ale teď má vysoké horečky a s timi tu prý jako host nemůže být. Manžel si ho tedy už odvezl s tím že zítra půjdou k naší dětské dr. Tady mi tvrdí sestry i maminky že OČR v pohodě dostane, ale třeba sestra má zkušenost že když už pracovala zároveň ještě dobírala rodičák a byl její manžel se synem na OČR tak jim nic nezaplatili když už brala tu sociální dávku-rodičák. My nevíme jak to udělat, babičky si ho vzít nemůžou, tady ho mít nemůžu a manžel nemůže být doma bez peněz :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3737
2.3.16 22:49

Co vím, tak OČR si nelze vzít na dítě, na které je pobírán rodičák. Zkoušeli jsme to taky a bohužel. Nemůžete se s manželem nějak vystřídat, ty s mladším doma a on se starším v lázních?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
2.3.16 22:54

@msonulka Můžeme, ale to by dostal nemocenskou a za tu by první asi tři dny (které by jsme právě asi jen potřebovali) nedostal nic.
Ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3737
2.3.16 23:01
@Vendulák píše:
@msonulka Můžeme, ale to by dostal nemocenskou a za tu by první asi tři dny (které by jsme právě asi jen potřebovali) nedostal nic.
Ach jo.

Tak pokud by to bylo jen pár dní, tak mě napadá pro muže, vzít si dovolenou. Ta je zaplacená, ale zase bude chybět jinde, to je mi jasné. Každopádně moc možností není na výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60322
3.3.16 06:47

Ocr na tebe. S tim ze se stara o dite v tve peci. Ale ruku do ohne za to nedam. Over to.
Na dite placena nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3737
3.3.16 08:38
@Lama Lama píše:
Ocr na tebe. S tim ze se stara o dite v tve peci. Ale ruku do ohne za to nedam. Over to.
Na dite placena nejde.

Ano, to by šlo. Ale to si musí zajít ke svému obvodnímu doktorovi, který ji to vypíše. Dětská to neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama