OČR na starší dítě + rodičovský příspěvek na mladší dítě

Anonymní
2.3.17 07:00

OČR na starší dítě+rodičovský příspěvek na mladší dítě

Ahoj,
prosím o radu. Stále ještě dobírám rodičovský příspěvek na mladší dítě (3,5 roku), od jeho tří let jsem začala chodit do nové práce (na hlavní pracovní poměr), dítko zase do školky. Nyní mi onemocnělo starší dítě a musím s ním na ošetřování..mám na ošetřování vůbec nárok, když sice pracuji, ale stále ještě dobírám rodičovský příspěvek na mladší dítě? Bude mi ošetřování na starší dítě proplaceno nebo budu doma „zadarmo“?

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2183
2.3.17 07:04

Taky jsem to tak měla, do práce jsem nastoupila ve 2,5 letech mladšího a dále pobírala rodičovský příspěvek. OČR ti proplatí pokud máš pracovní poměr na HPP. Máš i nárok na OČR na mladší dítě, na které pobíráš RP. Platí se 60% platu po 9 dní, včetně víkendů.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.17 07:17

@lucka_mac To jsem ráda, tak nějak jsem v to doufala, ale spousta lidí mi právě tvrdilo, že pokud stále pobírám RP na mladší dítko, nárok na (proplacení)ošetřování staršího dítěte nemám.
Moc děkuji.

  • Nahlásit
  • Citovat
2183
2.3.17 07:19

Jsi zaměstnaná na HPP a nárok máš. Byla jsem takto během půl roku na OČR několikrát a vždy mi ji proplatili. :hug:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.3.17 07:38

@lucka_mac Tak to je paráda, hned jsem klidnější, moc díky.

  • Nahlásit
  • Citovat
2183
2.3.17 07:52

Nemáš za co.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
3.3.17 13:45

Já si myslím, že to jde pouze na dítě, na které se již rodičovský příspěvek nepobírá (ve Vašem případě když bude OČR na starší, tak by asi neměl být problém). Maminkám v okolí na úřadu práce řekli, že pokud pobírají rodičovský příspěvek, tak zároveň nemohou na stejné dítě mít OČR. Já jsem se dočetla následující:
http://socialni-poradna.eu/…pobirani-rp/

(3) Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek podle zvláštního právního předpisu; to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
3.3.17 13:55

A ještě jsem se dívala na podobnou diskuzi z ledna 2017 a tam je tato informace:

„Vcera jsem byla na UP abych si vyčerpani zrychlila a pani mi řekla, že bych narok na očr neměla… Nedalo mi to a volala jsem na CSSZ primo na call centrum- pani ktera ma na starosti nemocenske davky, a ta mě ubezpecila, ze POKUD pracuji a MAM SMLOUVU ( neplati pro dohody), tak narok na OČR samozrejme mam, protoze do systemu odvadim dane. Kdyz sem ji rekla, ze mi na UP rekli neco jineho tak se smala, ze to je UP a ze oni tem jejim zakonum nerozumi.“

Takže asi nejrozumnější je se dotázat přímo na socce.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama