OČR od 25.5., přestože MŠ nebyla zavřena

1
21.5.20 11:17

OCR od 25.5., prestoze MS nebyla zavrena

Dobré dopoledne, řešil někdo nástup na OČR se školkovým dítětem až od 25. 5? Školka ale nebyla ani jednou uzavřena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20756
21.5.20 11:27

Když školka nebyla zavřena, tak asi nikdo z rodičů dětí navštěvující toto zařízení neměl a nemá na OČR nárok, ne? Protože školka nemohla a nemůže vydat papír pro OSSZ, že z důvodu nařízení vláddy bla bla bla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
21.5.20 11:32

Můžeš maximálně nastoupit na OČR po dobu 9 dnů, kdy je nemocné dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
21.5.20 11:34

To je asi spis dotaz na socialku. Ale asi neni realne se tam ted dovolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
21.5.20 11:34

@kam2 dite muze byt zdrave, ale rizikova osoba doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20203
21.5.20 11:53

Můžeš to napsat na rizikovou osobu, reálné to nikdo zřejmě kontrolovat nebude. Ale asi ještě nejsou k dispozici ty tiskopisy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
21.5.20 12:09

Já nastupuju na ošetřovačku také až od pondělí (mám rizikové dítě, co nevezmou do ZŠ). Zatím jsem byla na homeoffice, ale už nás nutí fyzicky do práce. A dnes jsem si žádala školu o potvrzení OČR a normálně mi poslali napůl vyplněný (asi stávající) formulář, že ho mám dovyplnit a zítra odevzdat v práci (na chvíli tam zítra jedu, než nastoupím na OČR, ať dodělám nezbytnosti) :nevim: Myslím, že ve školce by to mělo fungovat stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
22.5.20 12:08

Já jsem dnes volala do školky a nepotvrdí mi nic, protože neví jak. Ten původní formulář se potvrzoval z důvodu uzavření zařízení, což teď už neplatí. Navíc by se prý někde měl vyplňovat důvod, proč nechceme/nemůžeme poslat dítě do školky. Na OSSZ jsem se nedovolala, v práci také nic neví. Takže mi nezbývá, než čekat do pondělí. Ta nejistota je hrozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 12:23
@Alefi píše:
Já jsem dnes volala do školky a nepotvrdí mi nic, protože neví jak. Ten původní formulář se potvrzoval z důvodu uzavření zařízení, což teď už neplatí. Navíc by se prý někde měl vyplňovat důvod, proč nechceme/nemůžeme poslat dítě do školky. Na OSSZ jsem se nedovolala, v práci také nic neví. Takže mi nezbývá, než čekat do pondělí. Ta nejistota je hrozná.

Uz to resim v jine diskuzi, tak prosim ponechat anonym. Na ossz mi tvrdili, ze to nelze. Ze smula, protoze jsou uzavrena zarizeni, coz od 25.5. neni pravda. Nektery skolky dokonce jedou od 4.5. Na infolince cssz byla pani prekvapena, ze takova situace asi nikoho nenapadla a dala mi mail na mpsv. Tak snad odpovi.

• Nahlásit
  • Citovat
3
25.5.20 16:26

Anonymni, odpověděli ti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 16:45
@Alefi píše:
Anonymni, odpověděli ti?

MPSV ne, ale lze to. Vyplni se ta puvodni zadost o osetrovne. Udaje o diteti a skolce/skole. Datum uzavreni apod. se proskrtava, a do duvodu o uzavreni se uvede Zarizeni nebylo uzavreno. Skolka potvrdi. Pak se prida novy vykaz o osetrovnem. Dnes by mel byt k nahlednuti, ale zatim nevisi. Bude se do nej vyplnovat uz cely kveten.
https://www.mpsv.cz/…e-koronaviru
Tiskova zprava z 22.5. ve 14:00

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama