OČR při koronaviru a zdravotní pojištění

Anonymní
27.7.20 23:05

OCR pri koronaviru a zdravotní pojištění

Ahoj, mám dotaz. Od 16.3- 30.6, jsem byla na Očr. K 30.4 mi skončil pracovní poměr, který mi nebyla prodloužen. Ptala jsem se na OSSZ a tam mi řekli, že za květen a červen bude za mě stát hradit pojištění, dnes mi došel dopis z VZP že mám uhradit pojištění za tyto dva měsíce, necelé 4000,jak to tedy vlastně je? Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

41184
27.7.20 23:24
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz. Od 16.3- 30.6, jsem byla na Očr. K 30.4 mi skončil pracovní poměr, který mi nebyla prodloužen. Ptala jsem se na OSSZ a tam mi řekli, že za květen a červen bude za mě stát hradit pojištění, dnes mi došel dopis z VZP že mám uhradit pojištění za tyto dva měsíce, necelé 4000,jak to tedy vlastně je? Díky za odpovědi

stat plati pojisteni i Osoby, které jsou příjemci dávek nemocenského pojištění (s trvalým pobytem na území ČR, pokud nejsou zaměstnanci nebo OSVČ a není za ně plátcem pojistného stát). OCR je davka z nemocenskeho pojisteni.
https://www.cpzp.cz/…ne-stat.html
Kontaktuj pojistovnu, dej jim na vedomi, ze jsi 1.5.-30.6. cerpala ocr.
Zmeny se pojistovne maji hlasit do 8 dni, ale nic se nedeje, udelaji si v tom poradek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41184
27.7.20 23:25
@Anonymní píše:

stat plati pojisteni i Osoby, které jsou příjemci dávek nemocenského pojištění (s trvalým pobytem na území ČR, pokud nejsou zaměstnanci nebo OSVČ a není za ně plátcem pojistného stát). OCR je davka z nemocenskeho pojisteni.
Zmeny se pojistovne maji hlasit do 8 dni, ale nic se nedeje, udelaji si v tom poradek.
Cervenec uz mas pokryty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6618
27.7.20 23:53

Zajdi si na svoji OSSZ, oni ti dají potvrzení o tom že si v tom datu čerpala OČR a s tím na pojištovnu. Moje pojištovna jiný doklad nepřijala - musel být přímo od OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7453
28.7.20 00:02
@Anonymní píše:
Ptala jsem se na OSSZ a tam mi řekli, že za květen a červen bude za mě stát hradit pojištění, dnes mi došel dopis z VZP že mám uhradit pojištění za tyto dva měsíce, necelé 4000,jak to tedy vlastně je? Díky za odpovědi

A co má OSSZ společného s VZP? Jsou to 2 naprosto rozdílné subjekty a zabývají se rozdílnými věcmi. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.20 05:54
@jege píše:
A co má OSSZ společného s VZP? Jsou to 2 naprosto rozdílné subjekty a zabývají se rozdílnými věcmi. :nevim:

To samozřejmě vim, ale když jsem odevzdala v květnu očr na OSSZ, tak jsem se jen zeptala, kdo za mě bude platit pojištění a říkala, že stát, tak jsem netušila, že to musím řešit i přímo na pojišťovně

@matkabagristy píše:
Cervenec uz mas pokryty?

Já to právě nevěděla, na OSSZ,mi jen řekla, že to.platí stát a tak jsem myslela, že je to automaticky, jako při nástupu do nového zaměstnání, ano červenec už mám pokryty zaměstnáním .

@Aletheia píše:
Zajdi si na svoji OSSZ, oni ti dají potvrzení o tom že si v tom datu čerpala OČR a s tím na pojištovnu. Moje pojištovna jiný doklad nepřijala - musel být přímo od OSSZ.

Děkuji, zajdu tam, ale až zítra, u nás pořád fungují jen pondělí a středa jako za nouzového stavu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
41184
28.7.20 06:33

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie