Očr při otevřené školce a konec pracovní smlouvy

Anonymní
15.5.20 10:01

Očr pri otevřené skolce a konec pracovní smlouvy

Poprosim o radu, jestli někdo ví. 25.5 nám otvírají školku, jsem na Očr od 18.3.
30.4. 2020 mi skončila smlouva na dobu určitou, zaměstnavatel mi smlouvu neprodlouzil. Vím, že na ošetřovnem můžu teď zůstat dokud školku neotevrou, ale co od toho 25.5.? Vím že schválili očr do konce června, ale nevím jestli můžu využít i já, když se facto už nejsem zaměstnana, jde o to, že syn je astmatik a alergik a budou trávit vetsinou casu venku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.5.20 11:00

Opravdu nikdo nemá zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
4827
15.5.20 11:20

Normálně to je tak, že pokud je OCR a skončí ti v jeho průběhu zaměstnání, tak OCR doběhne :palec: (ovšem to bylo 9 resp.16 dní). Takže bych čekala analogii. :think: Pro sichr bych se zeptala na své OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10226
15.5.20 11:23

Budou vypsané důvody, při kterých ti náleží ošetřovné do konce června, i když je školka otevřená. Bude se podepisovat čestné prohlášení. Pokud ho pobíráš teď, tak bude pokračovat nadále. Tak to bývá i v případě pracovní neschopnosti, že pokračuje až do jejího ukončení. Jiná situace by asi nastala, kdyby si ho ukončila, pak už by ten nárok nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
15.5.20 11:31

Jsou vypsané důvody. Pokud má dítě diagnózu a léčí se, tak vyplníš čestné prohlášení (vzor ještě neexistuje) a přiložíš s výkazem na konci května a června.
Lidsky tě chápu, že když nechali ten mejdan za 80%, tak se ti to vyplatí víc, než se hlásit na pracáku. Spíš jen nechápu, jestli tedy plánuješ být bez práce i celé prázdniny (protože o prázdninách jsou taky děti ve školce většinou venku).
U ředitelky naší školky se už několik matek ptalo současně na to, že děti tedy do června nedají (budou čerpat OČR), ale hned od prvního červencového týdne mají zájem o prázdninovou školku a jak můžou děti přihlásit, to mi teda přijde dost nemorální, vysosat co nejvíc a pak zabírat o prázdninách místo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.20 11:59

@zrcadlo práci si samozřejmě hledám, ale nebude to jednoduché, jsem se synem sama a proto musí být práce na ranni směnu, a ta se ted bude hledat ještě hůř nez před epidemii. Část léta mi pokryje teta, je učitelka a část prázdnin bude mít syna otec, takže syna do školky dávat nebudu. Takže k tomu nepotřebuju nějaké potvrzení od doktora?

• Nahlásit
  • Citovat
9686
15.5.20 12:02
@Anonymní píše:
@zrcadlo práci si samozřejmě hledám, ale nebude to jednoduché, jsem se synem sama a proto musí být práce na ranni směnu, a ta se ted bude hledat ještě hůř nez před epidemii. Část léta mi pokryje teta, je učitelka a část prázdnin bude mít syna otec, takže syna do školky dávat nebudu. Takže k tomu nepotřebuju nějaké potvrzení od doktora?

Ne, mělo by stačit čestné prohlášení, ale vzor zveřejní asi až poté, co to odsouhlasí senát a Zeman.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10315
15.5.20 15:00
@zrcadlo píše:
Jsou vypsané důvody. Pokud má dítě diagnózu a léčí se, tak vyplníš čestné prohlášení (vzor ještě neexistuje) a přiložíš s výkazem na konci května a června.
Lidsky tě chápu, že když nechali ten mejdan za 80%, tak se ti to vyplatí víc, než se hlásit na pracáku. Spíš jen nechápu, jestli tedy plánuješ být bez práce i celé prázdniny (protože o prázdninách jsou taky děti ve školce většinou venku).
U ředitelky naší školky se už několik matek ptalo současně na to, že děti tedy do června nedají (budou čerpat OČR), ale hned od prvního červencového týdne mají zájem o prázdninovou školku a jak můžou děti přihlásit,to mi teda přijde dost nemorální, vysosat co nejvíc a pak zabírat o prázdninách místo :think:

8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o Teď nemůžou a v červenci ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
15.5.20 15:15
@Sára 1 píše:
8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o Teď nemůžou a v červenci ano.

No jo, od července už nebude 80% :zed: Měli to opravdu zase snížit, ale udělali z toho předvolební kampaň.
Tak já jen doufám, že vzhledem k tomu, že u nás prázdninový provoz školek (střídají se různé školky v okolí) nemá pevná pravidla a v podstatě je pouze na ředitelce, koho umístí a koho ne, tak že si ty ředitelky předají neformální informace, kdo je a kdo není vyžírka, a dají přednost těm, které děti už ve školce měly květen-červen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10315
15.5.20 16:39
@zrcadlo píše:
No jo, od července už nebude 80% :zed: Měli to opravdu zase snížit, ale udělali z toho předvolební kampaň.
Tak já jen doufám, že vzhledem k tomu, že u nás prázdninový provoz školek (střídají se různé školky v okolí) nemá pevná pravidla a v podstatě je pouze na ředitelce, koho umístí a koho ne, tak že si ty ředitelky předají neformální informace, kdo je a kdo není vyžírka, a dají přednost těm, které děti už ve školce měly květen-červen.

Věřím tomu, že za 60 % by tolik lidí doma nezůstalo. Ale pak by to bylo nefér vůči těm, co nejdou kvůli omezené kapacitě školy. Ale tak na každé situaci někdo vydělá a někdo prodělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4434
15.5.20 16:50
@zrcadlo píše:
U ředitelky naší školky se už několik matek ptalo současně na to, že děti tedy do června nedají (budou čerpat OČR), ale hned od prvního červencového týdne mají zájem o prázdninovou školku a jak můžou děti přihlásit, to mi teda přijde dost nemorální, vysosat co nejvíc a pak zabírat o prázdninách místo :think:

No, já na očr nejsem, ale na RD. A uvažovala jsem stejně. Nechci ji dát do školky hned, ať učitelky nejdřív zaběhnou systém na míň dětech. Ale když bude všechno OK, nikde žádná korona, tak bych ji tam na týden, klidně až o prázdninách dala. Zase aby úplně neodvykla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama